Zbiórka krwi – podsumowanie.

W niedzielę 16 sierpnia w Mrozach odbyła się akcja zbierania krwi. Tym razem pod ZS ZS im. Adama Mickiewicza przy ul. Licealnej stanął mobilny punkt poboru. Pomimo wakacyjnego terminu akcji Honorowi Dawcy pokazali, że niesienie pomocy innym nie jest dla nich obojętne. 
 
Bilans dzisiejszej zbiórki krwi: 44 osoby zarejestrowane, 32 osoby zdołały oddać krew, co daje 14,4 l tego bezcennego życiodajnego płynu. 
 
To tylko suche statystyki. W rzeczywistości za tym świetnym wynikiem kryją się wspaniali ludzie, prawdziwi Bohaterowie. Ciche, niezwykle sympatyczne osoby, o wielkich sercach i empatii. Składamy Wam najszczersze wyrazy uznania i wdzięczności za ten niezwykle szlachetny gest dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia. 
 
Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za miłą, ciepłą atmosferę. Tym, którym nie udało się tym razem oddać krwi, ogromnie dziękujemy za szczere chęci. Nie należy się załamywać, ale trzeba próbować dalej. Za którymś razem na pewno się uda.
 
Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę, a w szczególności Dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół za udostępnienie pomieszczeń i niezbędnych urządzeń.
 
Następna zbiórka krwi w Mrozach planowana jest na 15 listopada 2020. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
 
Andrzej Frącz, Mrozy