28 finał WOŚP – Zbiórka krwi.

Mrozy już od wielu lat towarzyszą Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, mimo coraz większej nagonki medialnej na fundację Jurka Owsiaka, wciąż jest wiele osób o wielkich sercach wspierających zbiórkę. Każdy z nas mógł wesprzeć „orkiestrę” – od małego przedszkolaka po najstarszego emeryta. Wolontariusze powrócili z kwesty, szczęśliwi, że mogli pomóc w zakupie sprzętu do ratowania życia i zdrowia dzieci. O szlachetności tej idei najlepiej mogą opowiedzieć Ci, którzy zawdzięczają swoje życie WOŚP.

 

Dziś, pod hasłem „Gramy o życie”, w ZSP przy ul. Licealnej odbyła się zbiórka krwi zorganizowana przez Państwa Frączów, która od wielu lat towarzyszy finałowi WOŚP. Wzięło w niej udział 43 dawców, z których 34 oddało krew, co łącznie dało około 15,3 litra najcenniejszego daru, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. 
 
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z GCK w Mrozach, autorstwa p. Andrzeja Frącza:
 

 

Dziękuję serdecznie za przesłane zdjęcia.

K.L.

 

2 odpowiedzi do “28 finał WOŚP – Zbiórka krwi.”

  1. Serdecznie Dziękujemy wszystkim Krwiodawcom. To zaszczyt i prawdziwa przyjemność pracować dla Was, ludzi o wielkich szlachetnych Sercach. Niezależnie od oklepanych słów i sloganów, prawda jest taka, że Wasza krew naprawdę ratuje ludzkie zdrowie, a czasem nawet życie. Na codzień pewnie nie zastanawiacie się nad oddawaniem krwi, nie czujecie się jak Bohaterowie. Zapewniam Was, że należy Wam się najwyższy szacunek i podziw za Wasze poświęcenie.
    Pozwolę sobie na odrobinę prywaty: Basia, nasza Córka i organizatorka zbiórek krwi w Mrozach, żyje tylko dzięki takim ludziom jak Wy. Lek wytwarzany z krwi pozwolił jej przeżyć półtora roku walki ze straszną chorobą, a kto wie, być może nawet wyzdrowieć. Tylko ten kto przeżył beznadziejną walkę o życie własnego dziecka może zrozumieć horror przez jaki przeszliśmy. Nikomu czegoś takiego nie życzę, ale nigdy nie wiadomo, jak potoczą się nasze losy.
    Dzisiaj wiemy, że międzyludzka pomoc i solidarność pozwala dokonywać, zdawałoby się, niemożliwego.
    Jeszcze raz jak najserdeczniej Dziękujemy Wam za bezinteresowne oddanie cząstki samego siebie dla ratowania innych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.