Zbiórka krwi.

„Wystarczy mi pół litra Twojej krwi”

Pod takim hasłem już w najbliższą niedzielę – 5 maja w Mrozach, odbędzie się kolejna zbiórka krwi. Każdy kto chce i nie ma przeciwwskazań, może honorowo oddać krew w punkcie poboru, który dzięki przychylności dyrekcji tym razem będzie umiejscowiony w ZSP im. A.Mickiewicza przy ul. Licealnej – wejście od strony tymczasowego komisariatu. Akcja odbędzie się w godzinach od 10.00 do 14.00.

Krew może oddać osoba pełnoletnia, zdrowa (dyskwalifikują nie tylko choroby przewlekłe, ale również zwykłe przeziębienie!) ważąca więcej niż 50kg.

Jak się przygotować do oddania krwi?

🧛‍♂️ Trzeba się WYSPAĆ 😍
🧛‍♂️ Dzień przed oddaniem krwi oraz w dniu oddania krwi należy pić dużo wody (dużo to 2 litry +)
🧛‍♂️ Ale alkoholu NIE, ani w dniu donacji ani w dniu poprzedzającym ” 
🧛‍♂️ Przed oddaniem krwi KONIECZNIE ZJEDZ ŚNIADANIE! Wiele osób myśli, że trzeba przyjść na czczo – otóż nie wolno przyjść na czczo ” 
🧛‍♂️ Miej że sobą dowód tożsamości
🧛‍♂️ Miej ze sobą osobę towarzyszącą, zwłaszcza jeżeli oddajesz krew po raz pierwszy, żebyś po oddaniu krwi nie wracał do domu sam/sama.
🧛‍♂️ Nie musisz robić żadnych badań przed oddaniem krwi, chyba, że masz jakieś wątpliwości co do swojego stanu zdrowia.
🧛‍♂️ Nie musisz znać swojej grupy krwi 
🧛‍♂️ Pamiętaj, że od wykonania tatuażu bądź przekłucia uszu musi minąć pół roku zanim oddasz krew. Samo to, że masz tatuaż, nie wyklucza cię z grona krwiodawców!

Szczegóły na plakacie:

fot. Andrzej Frącz

 

Serdecznie zapraszamy!

2 odpowiedzi do “Zbiórka krwi.”

  1. Ogromnie dziękujemy wszystkim Krwiodawcom, którzy przybyli na zbiórkę krwi. Z 20 chętnych udało się odnieść pełny sukces 18 osobom, które wspólnymi siłami utoczyły 8,1 litra krwi. Czy to dużo? Tak!!! Bezcenny jest każdy litr tego życiodajnego czerwonego płynu. Dzięki Wam ktoś odzyska zdrowie, a może nawet uratuje życie. Serdecznie dziękujemy Wam, szlachetnym ludziom o wielkich sercach. Zapraszamy na następną zbiórkę 7 lipca 2019 💖
    Niech żałuje ten, kto nie był. Ominęło go mnóstwo pyszności przygotowanych przez rodzinę, przyjaciół i Pana Gmitrzuka ze swojej słynnej cukierni. Nic straconego, zapraszamy ponownie w lipcu.😉

  2. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych zdrowych Krwiodawców na tradycyjne „pół litra” 😊
    Zbiórka odbędzie się przy Zespole Szkół w Mrozach, ul. Licealna 3 w godzinach 10:00-14:00. Tym razem zaplanowany jest krwiobus, który ma stanąć przy szkole, jest więc okazja, aby strzelić sobie fotę z nim, zupełnie za darmo 😊 Przybywajcie tłumnie dla ratowania potrzebujących, a komu się uda upuścić krwi, na pewno otrzyma co najmniej zestaw czekolad. Organizatorzy postarają się jak zwykle o smakołyki, picie i miłą atmosferę. Zapraszamy! 😊😊😊

Możliwość komentowania jest wyłączona.