Kolejne Szkoły odstępują od strajku.

W gminie Mrozy kolejne placówki zawieszają strajk. Wg uzyskanych informacji od dziś tj. 24 kwietnia w szkołach w Grodzisku oraz Jeruzalu zajęcia dydaktyczne odbywają się według planu. 

Jako pierwsi w gminie strajk zawiesili nauczyciele z ZSP Mrozy im A. Mickiewicza. Dzięki temu maturzyści zostaną sklasyfikowani i dostaną szansę na przystąpienie do najważniejszego w ich życiu egzaminu. Szkoła ta cieszy się dużym szacunkiem a pozytywna postawa kadry nauczycielskiej cieszy rodziców.

Inne placówki dalej strajkują.

Cały czas strajkuje SP im. Romualda Traugutta i Przedszkole Publiczne w Mrozach – „Decyzję o ewentualnym zakończeniu protestu jest uzależniona od tego, co dzieje się w kraju. Podejmiemy ją solidarnie z innymi” – usłyszałem w rozmowie telefonicznej od p. Wioletty Sadowskiej.

Co z nadrabianiem programu?

W Waszych listach i komentarzach często poruszacie temat nadrabiania zaległości po zakończeniu protestu.Piszecie  -„teraz będzie maraton, sprawdzian za sprawdzianem i za wszystko dzieci dostaną w kość”. Pani Wioletta z SP Mrozy zdecydowanie odpowiada: -„są to nieprawdziwe informacje rozprzestrzeniane wśród rodziców. Jesteśmy za dziećmi, nie przeciw nim” – puentuje. 

Temat wciąż budzi duże emocje. Odstąpienie od strajku to dobra informacja dla rodziców, którzy coraz mniej przychylnie patrzą w stronę placówek oświatowych i podejmowanych tam decyzji. Protest mocno skomplikował ich życie. Niektórzy w dalszym ciągu muszą zabierać swoje pociechy do pracy, co nie zawsze spotyka się z akceptacją pracodawców. W przypadku dłuższego dojazdu do pracy przysparza to dodatkowych problemów. 

Z nieoficjalnych informacji wynika również, że w najbliższym czasie do pracy mają powrócić nauczyciele w sąsiednich gminach. 

K.L.

 

4 odpowiedzi do “Kolejne Szkoły odstępują od strajku.”

 1. Ta ‚pani przedszkolanka’ nie ma z pewnościa żadnego meza i dzieci tak wiec z czego?biedy nie klepia tym bardziej ze praca pod nosem po znajomosci z ledwo zdana matura tacy pedagodzy teraz w tych szkolach sa i strajkuja jeszcze kpina

 2. Nie rozumiem strajkowania przedszkolanek ktore jezdza sobie na zagraniczne wycieczki to chyba ich stac???my z mezem nie bylismy nigdy bo pracujemy zeby dzieciom zapewnic byt a tu strajkuje bo krajowa to za malo na tyle wolnego
  I jeszcze wolne na zmiane trzeba bylo w pracy brac bo nie bylo z kim zostawic
  A zaleglosci kto nadrabia?rodzice bo sie nie wyrabiaja z materiałem.

  1. Dusia, przedszkolanki i nauczycielki mają zwykle mężów, niektórzy z nich nawet nieźle zarabiają. Dzięki temu panie stać zajmować się cudzymi dziećmi za marne pieniądze, w ogniu krytyki rozwydrzonych rodziców. Stać ich nawet na darmowy strajk, dla lepszej przyszłości ich dzieci.
   A zagłości z materiałem w przedszkolu? Chyba przesadzasz…

   1. Ten kto chce i go stać na wczasy krajowe czy zagraniczne to jedzie. Nauczyciele, którzy tak narzekają, że ich nie stać na wczasy to już porażka. Ludzie albo zmieniają pracę żeby więcej zarabiać albo dorabiaja sobie i tyle.
    Nauczyciele niech ZNP pociągną do odpowiedzialności za ten bałagan.

Możliwość komentowania jest wyłączona.