Zbiórka krwi w Mrozach.

„Jeżeli Nie Odda Krwi, Ty Nie Oddawaj Mu Serca”

Pod tym hasłem w najbliższą niedzielę 10 marca, w godzinach od 10.00 do 14.00.,  odbędzie się zbiórka krwi w Mrozach. Każdy kto chce i nie ma przeciwskazań, może honorowo oddać krew w punkcie poboru, który będzie umiejscowiony w ZS przy ul. Licealnej – wejście od strony tymczasowego komisariatu. Szczegóły poniżej:

Krew może oddać osoba pełnoletnia, zdrowa (dyskwalifikują nie tylko choroby przewlekłe, ale również zwykłe przeziębienie!) ważąca więcej niż 50kg.

Jak się przygotować do oddania krwi?

🧛‍♂️ Trzeba się WYSPAĆ 😍
🧛‍♂️ Dzień przed oddaniem krwi oraz w dniu oddania krwi należy pić dużo wody (dużo to 2 litry +)
🧛‍♂️ Ale alkoholu NIE, ani w dniu donacji ani w dniu poprzedzającym ”  😉
🧛‍♂️ Przed oddaniem krwi KONIECZNIE ZJEDZ ŚNIADANIE! Wiele osób myśli, że trzeba przyjść na czczo – otóż nie wolno przyjść na czczo ” :p
🧛‍♂️ Miej że sobą dowód tożsamości
🧛‍♂️ Miej ze sobą osobę towarzyszącą, zwłaszcza jeżeli oddajesz krew po raz pierwszy, żebyś po oddaniu krwi nie wracał do domu sam.
🧛‍♂️ Nie musisz robić żadnych badań przed oddaniem krwi, chyba, że masz jakieś wątpliwości co do swojego stanu zdrowia.
🧛‍♂️ Nie musisz znać swojej grupy krwi ” 😉
🧛‍♂️ Pamiętaj, że od wykonania tatuażu bądź przekłucia uszu musi minąć pół roku zanim oddasz krew. Samo to, że masz tatuaż, nie wyklucza cię z grona krwiodawców!

 

Jedna odpowiedź do “Zbiórka krwi w Mrozach.”

  1. Honorowe oddanie krwi to akt bezinteresownego szlachetnego odruchu serca, to dobro, którego nie można wyprodukować i sprzedać. Kiedy obserwuję naszych bohaterów, chcących oddać cząstkę siebie dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka, czuję do nich ogromny szacunek i podziw.
    Ile w tym dobroci i wdzięczności uświadamiamy sobie tak naprawdę dopiero wtedy, kiedy sami potrzebujemy pomocy, lub nasi najbliżsi. Na codzień nie uświadamiamy sobie skąd się bierze krew, którą trzeba przetoczyć do organizmu, który bez tego po prostu umarłby.
    Krew nie bierze się znikąd. Jest od Was kochani Krwiodawcy.
    Zapraszamy wszystkich chętnych i zdrowych na zbiórkę 10 marca w godzinach 10-14 do naszego Ogólniaka.

Możliwość komentowania jest wyłączona.