27. finał WOŚP – tak zagraliśmy w Mrozach.

Mrozy już od wielu lat towarzyszą Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Dziś zagrała po raz 27. Celem tegorocznej zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, który ułatwia możliwości leczenia małych pacjentów i zwiększa szybkość podejmowania decyzji przez lekarzy.

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/50241643_1261583143981261_1259033872859922432_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&oh=0db35b00a89b99f9d4469ef44f1071b7&oe=5CD419E8

Wielu z nas gorąco kibicuje Wielkiej Orkiestrze i gra razem z nią, ale są też tacy, którzy są jej przeciwni. Czy słusznie? Nie mnie oceniać…

Kontrowersje krążące w przestrzeni publicznej, nie zmroziły serc Mrozowianom i miejscowy sztab WOŚP zebrał ponad 28 tyś zł.

Poniżej fotorelacja:

fot. A.F.
fot. A.F.
fot. A.F.
fot. A.F.
fot. A.F.
fot. A.F.
fot. A.F.
fot. A.F.
fot. A.F.
fot. A.F.
fot. A.F.
fot. A.F.
fot. A.F.
fot. A.F.
fot. A.F.
fot. A.F.
fot. A.F.

 

Znalezione w sieci:

Jest taka MUZYKA,
Która łzę wyciska.
Jest taka ORKIESTRA,
Co nadzieją tryska.
Jest taki DYRYGENT,
Co serce otwiera.

I jest zwykle DOBRO,
Co w nas nie umiera.

K.L.

17 odpowiedzi do “27. finał WOŚP – tak zagraliśmy w Mrozach.”

 1. Szanowny Panie „Marku” to nie mnie będzie Pan wyjaśniał,skąd posiada Pan wiedzę na temat, czerpania dla siebie korzyści materialnych i nie rozliczania się ze zbiórek WOŚP przez Pana Jerzego Owsiaka (tłumaczenie z internetu,tabloidu…proszę nie żartować) Informuję,że zawiadomienie zostało przyjęte i po wstępnej analizie Pana wpisu na” e-mrozy” uznane za zasadne.

  1. Pani Halino jak już wcześniej pisałem na chwilę obecną nie mam wiedzy na temat Jurka Owsiaka i jego czerpania korzyści dla siebie ze zbiórek WOŚP, wpis na stronie dotyczył roku 2014, reportażu Anity Gargas i rozmowy z Piotrem Wielguckim -blogerem ”matka kurka”który miał dokumenty świadczące o przepływie pieniędzy z WOŚP do firmy ”złoty melon”. Moja wiedza opierała się tylko i wyłącznie na tym reportażu.Pozdrawiam.

   1. Potwierdzam informacje pana Marka. Owsiak przegrał 8 spraw. Sprawy dotyczyły nie rozliczania się Owsiaka z zebranych pieniędzy, braku faktur, nie jasne przelewy między spółkami Owsiaka. Mamy wolność słowa czy nie? Pan Marek nikogo nie oczernił, jedynie przytoczył fakty. A pani pseudo prawnik powinna przyjąć do wiadomości, że za straszenie sądem, też są konsekwencje prawne.

  2. Pani Halino, czyżby został już zastosowany przepis dotyczący mowy nienawiści i hejtu w internecie. Teraz policja ma prawo na podstawie wpisu dokonać aresztowania . Żeby taka szybka interwencja była we wszystkich sprawach . Czyli, aby wygrać sprawę w sądzie trzeba powiedzieć , że dotyczy ona nienawiści i ma się wygraną .

 2. Wszyscy widzą Owsiaka w jeden dzień, dlaczego nikt nie pamięta o kursach pierwszej pomocy, o programach w których fundacja wspiera pierwsza pomoc i wielu innych akcjach. Bardzo dużo ludzi skorzystało z warsztatów, programów itp., ale o tym się nie mówi. Fundacja nie działa tylko jeden dzień w roku, ale nikt o tym nie pamięta i nie mówi.

 3. Jestem przeciwny kierownictwu WOŚP ,czyli Jurkowi Owsiakowi,który czerpie dla siebie korzyść materialną (firma ”mrówka cała”).Nie rozlicza się ze zbiórek pieniędzy przeprowadzonych przez orkiestrę,a także nie wykonuje wyroków sądowych.W internecie na jego temat jest mnóstwo materiałów,również tych z rozprawami sądowymi(bloger ”matka kurka”).
  Podkreślam,że jestem sceptycznie nastawiony do jego osoby,a nie do samej idei WOŚP.

  1. Jurka Owsiaka można nie lubić, ale jakie to ma znaczenie? Nie zbiera się „na Owsiaka”, tylko na potrzebujących. Na dzieci, na osoby starsze. Ostatnia akcja z fotelami-leżankami dla rodziców świadczy, że Orkiestra gra dla nas wszystkich. A fundacja z czegoś musi się utrzymać i nie ma o co się czepiać.

  2. Szanowny Panie,ponieważ posiada Pan wiedzę na temat nie rozliczania się ze zbiórek pieniędzy ,Prezesa Fundacji WOŚP, Pana Jerzego Owsiaka,jako Prawnik,ale i Obywatel mam obowiązek poinformowania Prokuratury o powyższym fakcie,co uczynię w dniu jutrzejszym.

   1. Droga Halino podkreślam,że to są informacje z internetu,rozprawa Jurka Owsiaka i internauty ”matka kurka” miała miejsce w 2014 roku,jak dobrze pamiętam Jurek Owsiak przegrał rozprawę, a bloger”matka kurka” w wywiadzie z Anita Gargas dysponował dokumentami w związku z przelewami na firmę prezesa Jurka Owsiak”mrówka cała” z WOŚP-u.
    Ja osobiście nie mam takich dokumentów,wywnioskowałem jedynie takie stwierdzenie o Jurku O. tylko i wyłącznie z przekazów zawartych w internecie podkreślam z 2014 roku,jeśli miałbym dokumenty obciążające byłego już prezesa na pewno dostarczyłbym je prokuraturze,jak na razie takowych nie mam.Warto podkreślić fakt,że w tygodniku ”co słychać”pojawiła się informacja,że cytuję” aktywa WOŚP zostaną zamrożone .bo Owsiak ukrywa rozliczenia zbiórek publicznych.Mimo tego wyszło na jaw,że 55 milionów poszło do jego firm, 40 na wynagrodzenia,a tylko 15 milionów zostało przeznaczone na wypożyczenie sprzętów do szpitali”.Pozdrawiam.

    1. Fundacja WOŚP zebrane środki z „puszek” przeznacza wyłącznie na cele statutowe, tzn. na pomoc dzieciom i osobom starszym poprzez zakup sprzętu, szkoleń, itp. (kolokwialnie ujmując). Sama fundacja utrzymuje się z działalności gospodarczej, w tym z odsetek od zebranych darowizn (środki z darowizn zamrażane są bodaj przez 1 rok). Np. impreza Polandrock jest finansowana m.in. ze sklepu Siemashop (nigdy z darowizn!). Fundacja WOŚP rozlicza się co do grosza zarówno z zebranych środków jak i z działalności gospodarczej. Wrogowie WOŚP tylko czekają na jej potknięcie i gdyby cokolwiek było niezgodne z prawem, prokurator z komornikiem już siedziałby na kontach fundacji, a sam prezes byłby za kratkami do wyjaśnienia. PiS już dawno odtrąbiłby sukces, ale na razie musi się tylko przyglądać. Nie szukaj dziury w całym, bo być może Twoje dzieci i wnuki będą musiały skorzystać ze sprzętu zakupionego przez WOŚP, chyba że zadecydujesz, że powinny honorowo umrzeć.

 4. Wszyscy biaduja, że nie ma pieniędzy a jednak udało się w jeden dzień uzbierać 28 tys. zł

 5. Dobrze , że uczestniczy w tym wydarzeniu młodzież. W naszym narodzie tradycje są przekazywane i dobro nie umiera.

 6. To czysta przyjemność działać dla WOŚP. W ten jeden dzień w roku można coś dać od siebie dla innych, a później z przyjemnością patrzeć jak zebrane pieniążki służą całemu naszemu społeczeństwu. Dziękuję wszystkim, z którymi miałem zaszczyt i przyjemność współpracować w tym szczególnym dniu 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.