Zbiórka krwi w Mrozach.

Już w najbliższą niedzielę  13 stycznia odbędzie się pierwsza w tym roku zbiórka krwi w Mrozach. Każdy kto chce i nie ma przeciwwskazań, może honorowo oddać krew w punkcie poboru, który tym razem będzie umiejscowiony w ZS przy ul. Licealnej – wejście od strony tymczasowego komisariatu. Akcja odbędzie się w godzinach od 10.00 do 14.00.

Krew może oddać osoba pełnoletnia, zdrowa, ważąca powyżej 50kg. Nie trzeba przedtem robić szczególnych badań, należy mieć ze sobą dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy 🙂 – informuje organizator Basia Frącz.

 

Poradnik dla dawców krwi (kliknij link):

Zasady kwalifikowania kandydatów na dawców.

Jak przygotować się do oddania krwi ?

Procedura oddawania krwi.

Jak zachowywać się po oddaniu krwi?

Przywileje dla krwiodawców.

Pozdrawiam i do zobaczenia!

K.L.

6 odpowiedzi do “Zbiórka krwi w Mrozach.”

 1. Kochani organizatorzy , a może by tak ustanowić rekordzistę np kwartalnego lub półrocznego . Dane są kto ile oddał krwi. Więc może uchonorowac tych największych dawców, chociaż wszyscy są niezwykle ważni i chwała im za cenną krew, którą się dzielą. Pozdrawiam noworocznie.

  1. W krwiodawstwie nieważne są rankingi i rekordy. Tutaj liczy się dar serca od każdego Krwiodawcy, nawet jeśli oddał cząstkę siebie tylko raz. Każde pół litra jest na wagę życia. Zapraszamy na niedzielną zbiórkę każdego zdrowego i chętnego Krwiodawcę. Serdecznie pozdrawiam.

 2. Już z góry szczerze dziękuję krwiodawcom za ten dar serca. Życzę miłego toczenia krwi .😀

 3. Serdecznie zapraszamy wszystkich zdrowych i chętnych do podzielenia się bezcennym darem krwi. Życie potrafi być wyjątkowo okrutne i przewrotne. Dzisiaj Ty podarujesz swoją krew komuś, a jutro możesz potrzebować jej Ty lub Twój najbliższy: żona, mąż, rodzic, dziecko. Wtedy czując totalną bezsilność jesteś bezgranicznie wdzięczny swoim bezimiennym krwiodawcom, bez których ten ktoś bliski po prostu umiera na Twoich rękach.
  Pomyśl o tym drogi Krwiodawco zanim odpuścisz sobie zbiórkę w Mrozach.
  Oczywiście jak zwykle zapewniona jest paczuszka czekolady, miła atmosfera, kawa, herbata, a w gratisie darmowe gruntowne badanie krwi 😊
  Do zobaczenia w najbliższą niedzielę w „ogólniaku”. ZAPRASZAMY!!!

Możliwość komentowania jest wyłączona.