Rewitalizacja budynku na dworcu PKP.

Wyłowione z poczty:

„Chciałabym poddać pod dyskusję temat rewitalizacji budynku dworca PKP W Mrozach. Pomieszczenia na piętrze mają być przeznaczone na potrzeby mieszkańców Mrozów. Ciekawa jestem jakie macie pomysły na wykorzystanie tej powierzchni?

Mrozowianka.”

Zapraszam do dyskusji.

32 odpowiedzi do “Rewitalizacja budynku na dworcu PKP.”

 1. Jeszcze jedno Szanowny Burmistrz niech postara się o lepsze nagłośnienie z sesji bo transmisja w niemym kinie to już przeszłość. Bardziej mnie interesuje co mają do powiedzenia Radni czy sołtysi niż wywody Burmistrza i Pana Rudki.

  1. Raczej Teresko jeden wielki bełkot, który nie da się zrozumieć. A Radni…. no cóż chyba ich te tablety przyspawały do siedzeń bo tak się w nie patrzą jakby tam pornusy leciały. Jaka dyskusja????? Tak jak napisałaś nieme kino i wybory nawet tego nie zmieniły.

   1. Wystarczy posłuchać komentarzy przewodniczącego rady np. dotyczących tabletów i cały obraz sytuacji jest jasny😀

    1. Przewodniczący biadolił , że burmistrz tak mało zarabia a Wielka Rada nie może Wielkiemu Wodzu DARIu podnieść pensji w nowym roku.

 2. Witam w Nowym Roku 😀 a co do Waszej dyskusji na temat pomysłu na puste pomieszczenia w budynku PKP to dajcie sobie spokój z pomysłami, bo cel przeznaczenia już dawno jest zaklepany i dla kogo, a My mamy …… do powiedzenia. Tak jak z zakazem parkowania pod stacją PKP😄 strasznie się przejęli.

  1. Do Teresy. Jeśli coś wiesz to powiedz, bo w przeciwnym wypadku, to wygląda jakbyś specjalnie zaogniała dyskusję.

   1. A gdzie tu zaognianie dyskusji😂. Dobre sobie. Czyli np. pomysły z domem publicznym to był pomysł całkiem na poważną dyskusję?
    Jak to Burmistrz powiedział ,, najlepiej pytać u źródła” więc Mrozianko zapytaj albo poczekaj to sama zobaczysz, a jak chcesz muzeum to próbuj może przeforsujesz swoje pomysły. Powodzenia 👍

 3. Co Wy z tą gastronomią? Aż nadto jest tego w Mrozach. Tam według mnie powinno być jakieś tematyczne muzeum. Tylko potrzebny jakiś super pomysł, żeby ściągnąć turystów.

  1. Ok. Mam pomysł na budowę tematycznego muzeum : Historia usłanej cierniami i wyrzeczeniami budowy torów i wagonika kolejki konnej w Mrozach. Ukazanie w tym muzeum żałosnego pomysłu odbudowy kolejki i cierpienia koni nieprzystosowanych i za małych do tej pracy. No i oczywiście ukazanie na koniec zachwytu i samouwielbienia pomysłodawców i realizatorów tego wykopsanego w kosmos pomysłu. A teraz życzenia Noworoczne: niech DonekKichonek wraca Wam na białym koniu z Brukseli.

 4. Oddać w dzierżawę na 20 lat w ręce prywatne na miejsca noclegowe lub gastronomia i od zaraz zmienić ten zakaz parkowania przy budynku, bo to głupie jest i nie przestrzegane. 🙂

 5. Witam. Mówię poważnie: tak, dom publiczny jest jak najbardziej potrzebny, Mrozy są miastem , a więc to rzecz normalna. Druga rzecz, może w końcu restauracja, która będzie otwarta cały dzień, na okrągło, ale gdyby ktoś robił bydło to od czego mamy policję ? Rozbawił mnie pomysł z pomieszczeniem dla nagród i pucharów Burmistrza : )

   1. A ja właśnie słyszałam,że podobno jakieś muzeum kolejnictwa chcą tam zrobić.

 6. Jak galeria to i Mc Donald powinien być, a tak na szybko coś lecieć i zjeść. A i młodzież by skorzystała przy okazji różnych imprez w GCK

 7. tak jest wszystko co jest wypracowane pozwoli inwestorowi zrobić dokładnie odwrotnie niż było ustalone. To chyba po tych warsztatach postawiono te donice przed dworcem i zakazano parkować stawiając ten durnowaty znak zakazu postoju. Brawo WY.

 8. Może sala spotkań dla lokalnych stowarzyszeń skoro tak ochoczo brały udział w konsultacjach społecznych w gminie?

  1. Bardzo chętnie przyjmiemy to zaproszenie, ponieważ zostaliśmy wyrzuceni (i to z wielką pompą przy pomocy komornika i policji) z lokalu Lipiny 71, możemy dalej kontynuować swoją działalność jako Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lipiny, Dębowce, Borki w Mrozach na dworcu PKP oczywiście zmienilibyśmy wtedy nazwę na Stowarzyszenie Rozwoju Wsi i okolic oraz dołączyli do statutu inne zadania oprócz prowadzenia szkoły i przedszkola. Coś co by wpisywało się w priorytety gminy. Może coś z seniorami? Możliwości jest wiele. Pozdrawiam.

   1. Rany, znów to stowarzyszenie… Postaw kobieto budynek i rób sobie tam co tylko chcesz i daj ludziom żyć.

    1. Jestem mieszkanką tej gminy dlaczego jestem dyskryminowaną, bo co? Postawiłam się Burmistrzowi?
     Jest taki dokument uchwalany co roku przez radę o współpracy z organizacjami pozarządowymi . Dokument sobie , a życie sobie?

   2. To już jest bezczelność… Może najpierw trzeba uregulować te idące w setki tysięcy długi stowarzyszenia wobec skarbu
    państwa ? Kto ma je pokryć – podatnicy?

    Pani już się pracować nie opłaca, bo komornik siedzi? Chodzą plotki o kolejnych kwotach nakazanych przez RIO czy SKO do zwrotu…

    1. Może gdyby jeden człowiek wypłacił należne pieniądze w terminie to nikt by nie miał zaległości wobec innych. My też jesteśmy znudzeni „Znudzony” czekaniem na należne wynagrodzenie.
     Szanowny Burmistrz chwali się otwarciem placówki Caritas w Mrozach, która ma na celu pomaganie i wspieranie, a sam swoim postępowaniem wykorzystując swoją pozycję uprawiał prywatną wojenkę.

    2. Dziwny ten nasz kraj , niby obowiązuje RODO, a jednak wszyscy o wszystkim wiedzą. Ciekawi mnie skąd Znudzony ma informacje na temat mojej pracy? Komornika zajmującego moja pensję itp bzdury. Otóż informator Znudzonego i tym razem zawiódł. Pracuje i żaden komornik nie zajmuje mojego wynagrodzenia. Natomiast SKO w Siedlcach rzeczywiście potwierdziło decyzję Burmistrza . Tylko jeszcze jest WSA w Warszawie i ostatecznie oceni czy te pieniądze Stowarzyszenie ma zwrócić czy nie. Ja bym się na miejscu Znudzonego tak nie cieszyła. Podatnicy w tym porzypadku nie muszą nic pokrywać . W budżecie gminy nie ma takiej pozycji jak zobowiązania Stowarzyszenia a 1 mln na minusie nie jest przez Stowarzyszenie zrobiony tylko przez zaciągnięte kredyty i pożyczki. Jak widzimy w następnym artykule autorka napisała że podatnicy zapłacą 400 tys. zł odsetek za dług publiczny. Znudzony nie bij piany poczekajmy na ostateczne rozstrzygnięcie wszystkich sporów że Stowarzyszeniem . Ja osobiście jako Dorota Długosz nie mam wobec Gminy Mrozy żadnych zobowiązań na nowy rok 2019.

 9. Co tu rozkminiać ? W pisemku tutejszego miasta Mrozy o tytule „Nasze Mrozy” nr 3/2017 jest obszerny artykuł Pani sekretarz gminy o spotkaniu otwartym w dniu 11 lipca 2017 r. które zorganizowała gmina . Wzięły w nim udział różne grupy społeczne : przedstawiciele PKP S.A. przedstawiciele lokalnej społeczności (piszcie kto z Was był?) , organizacji pozarządowych, jednostek organizacyjnych, zainteresowani mieszkańcy , przedsiębiorcy, przedstawiciele władz samorządowych gminy i urzędu oraz Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytów Delegatura Siedlce. Wszyscy zgromadzeni debatowali w formie kreatywnych warsztatów i wypracowali pomysły na modernizację dworca i jego otoczenia. Był to I etap konsultacji społecznych podczas których zostały określone ramy funkcjonalno-użytkowe dworca. I co WY na to ?????

  1. Jako mieszkanka tej gminy żądam opublikowania raportu z tego spotkania i wypracowanych pomysłów . Śledzę gminną stronę i nie zauważyłam żadnej wzmianki na ten temat . Skoro były to pierwsze konsultacje społeczne to prosimy o raport na gminnej stronie oraz mnie osobiście ciekawi lista obecności (ale RODO ich chroni) bo coś mi nie pasuje z tymi różnymi grupami społecznymi to ściema.

  2. tak przejrzałam online ten biuletyn i artykuł. Jakie grupy społeczne oprócz radnych Pani Sekular, Pani Skorys, Pan Broda , Pani Sekretarz gminy, sołtysi i urzędnicy ja tam nikogo nie widziałam .

 10. Na dworcu pasuje umieścić „przybytek miłości ” może to ściągnie turystów skoro koń i wagonik nie zdołał przyciągnąć tłumów.

 11. i Galerianek ….. 🙂 Jakie to miasto bez Galerianek? W tym mieście seks jest na ostatnim miejscu w rankingu potrzeb.

 12. Tak i powinno tam się wystawić wszystkie nagrody które dostała gmina oraz nasz burmistrz .

  1. W Mińsku ma być galeria z parkingiem na dachu na miejscu obecnego PKS i PKP tu i w Mrozach galeria powinna powstać jak najbardziej jestem za. Jakieś DINO, KULFON – GALERIA MROZY to ładnie brzmi.

Możliwość komentowania jest wyłączona.