Spektakl “Emocje Ślady” w GCK w Mrozach

16 listopada o godzinie 17.00 w Gminnym Centrum Kultury odbędzie się spektakl “Emocje Ślady”, w którym zagrają podopieczne Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Mrozach. Sztuka jest efektem serii warsztatów teatralnych zorganizowanych przez fundacje ARTinTRANSLATION. Wstęp wolny.

Spektakl “Emocje Ślady” to efekt serii warsztatów teatralnych – aktorskich, dramaturgicznych, choreograficznych, scenograficznych i multimedialnych –przeprowadzonych w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Mrozach przez Fundację ARTinTRANSLATION.

Punktem wyjścia do pracy warsztatowej była analiza tekstów wybranych z dzieł dramatycznych Juliusza Słowackiego: “Balladyna” “Beatrix Cenci” i “Ksiądz Marek”, oraz praca na tekstach własnych uczestniczek warsztatów. Pod okiem instruktorów dziewczyny badały aktualność tekstów literackich w dzisiejszym świecie i szukały współczesnych odniesień.

Emocje Ślady” są próbą sprawdzenia jak emocje zawarte w dramatycznych postaciach u Słowackiego oddziałują na dzisiejszą młodzież. Czy historie opisane w XIX wieku, pełne pasji, miłości i nienawiści, mogą i dziś poruszyć naszą wyobraźnię?

Jaką dziś jestem emocją? – zastanawiają się aktorki. – Jeśli znajdę ją w tekście, to go wypowiem, jeśli nie, to nie – będzie tylko milczenie, ruch, spojrzenie. Co czujesz?

 • Próba generalna otwarta dla publiczności i próba medialna:
  16 listopada, godz. 15.00

Gminny Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach
ul. Adama Mickiewicza 22

 • Premiera: 16 listopada, godz. 17.00
  Gminne Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach
  ul. Adama Mickiewicza 22
 • Premiera dla Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Mrozach:
  18 listopada, godz. 18.00

Czas trwania: około 30 minut.

Występują podopieczne Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Mrozach.

Produkcja: Fundacja ARTinTRANSLATION

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”

Serdecznie zapraszamy na pokaz oraz na próbę medialną, która odbędzie się 16 listopada o godzinie 15.00 w GCK w Mrozach.

Podziękowania dla Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Mrozach oraz Gminnego Centrum Kultury w Mrozach za pomoc w realizacji zadania.

Fundacja ARTinTRANSLATION tworzy platformę wymiany myśli społecznej i artystycznej między różnymi dziedzinami sztuki i obszarami kultury. Jej cele to również edukacja kulturalna, promocja polskiej sztuki za granicą oraz prezentacja najciekawszych zjawisk kultury innych krajów w Polsce. Organizuje warsztaty, szkolenia, spotkania z twórcami; produkuje wystawy, koncerty, wydarzenia multimedialne, filmy i wydawnictwa. Aktualne projekty fundacji można znaleźć na stronie FB: https://www.facebook.com/artinfundacja/