Ćwiczenia sił zbrojnych – syreny alarmowe na Mazowszu.

Jak informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie – w najbliższą środę 14 listopada br. między godziną 9.00 a 14.00 na terenie całego województwa mazowieckiego uruchomione zostaną syreny alarmowe wchodzące w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania. Będzie to trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszący ćwiczeniu RENEGADE– SAREX 18/II.

Podczas ćwiczenia w ramach treningu uruchomiony zostanie trzyminutowy modulowany dźwięk syren sygnalizujący ogłoszenie alarmu. Odwołanie alarmu nastąpi poprzez trzyminutowy ciągły dźwięk syren. Włączenie syren alarmowych jest elementem ćwiczenia na wypadek powiadamiania o zagrożeniu. W związku z tym, że są to ćwiczenia, mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności.

Zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt. Syreny alarmowe są częścią systemu wykrywania i alarmowania. Ostatni trening systemu został przeprowadzony 1  sierpnia 2018 r.

3 odpowiedzi do “Ćwiczenia sił zbrojnych – syreny alarmowe na Mazowszu.”

  1. A co w naszej gminie jest jawne ? Rzeczywiście tylko zdjęcia DJ (oblubieńca-pracodawcę). Dopłaty suszowe tylko dla swoich , zero informacji na stronie gminnej, akcja ćwiczenia sił zbrojnych – cisza na stronie ( chociaż w gminnej straży są dwie jednostki ujęte w systemie ratownictwa) . Taka Gmina niby wzór ale jak się prosi o dokumenty , nagrania z sesji to są niedostępne ( czego oczy nie widzą tego sercu nie żal) a nóż by się okazało, że to są falsyfikaty , to by była afera .

    1. Widocznie te papiery nie są nikomu do niczego potrzebne. Stan ogólnego gminnego dziadostwa, kolorowych świecidełek dla tłuszczy i udawania, że jest fajnie najwidoczniej odpowiada 70 procentom mrozeskiego społeczeństwa. Świadczy to o ich świadomości i poziomie intelektualnym (z roboty, do roboty, nachlać się, hejtować i mieć wszystko gdzieś). Co prawda te pozostałe 30% społeczeństwa bije na alarm, ale kto by tam ich słuchał, czepiają się i tyle.

  2. Jakąś syrenę alarmową było dziś słychać. Jednak GM, jak zwykle ma gdzieś, aby poinformować mieszkańców. Najlepiej zdjęcia Jaszczuka wychodzą pracownikom Gminy zamieszczone w internecie. Dobry Pan.

Możliwość komentowania jest wyłączona.