Nietrzeźwy pomagał nietrzeźwemu…

Jak informuje KPP Mińsk Maz – wczoraj tj. 29 października ok. godz. 20:00, policjanci z Komisariatu Policji w Mrozach, zostali skierowani do miejscowości Piaseczno, gdzie w przydrożnym rowie miał znajdować się uszkodzony pojazd. Gdy przyjechali na miejsce interwencji, zauważyli jadący ciągnik rolniczy a za nim uszkodzonego Nissana. Mundurowi zablokowali drogę udaremniając manewr odjazdu. Bardzo szybko ustalili, że mężczyzna jadący Nissanem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Wtedy pomocy próbował udzielić mu kierujący ciągnikiem rolniczym.

Podczas przeprowadzanej kontroli okazało się, że obaj mężczyźni znajdują się pod wpływem alkoholu. Kierujący Nissanem miał w swoim organiźmie 1,5 promila alkoholu, kierujący ciągnikiem rolniczym ponad 2,6 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że kierowca ciągnika ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a ciągnik którym kierował nie został dopuszczony do ruchu z uwagi na brak badań technicznych, za co funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny. Kierujący nie posiadał również ważnej polisy ubezpieczeniowej.

Obaj mężczyźni odpowiedzą za jazdę pod działaniem alkoholu, kierujący ciągnikiem dodatkowo za niestosowanie się do wyroku sądu i poruszanie się pojazdem bez ważnych badań technicznych i polisy OC.

Funkcjonariusze apelują aby nie wsiadać za kierownicę żadnego pojazdu, po spożyciu alkoholu.

źródło: KPP Mińsk Maz.