Zmiana czasu na zimowy.

Już w najbliższy weekend zmieniamy czas z letniego na zimowy. Zegarki przestawimy o godzinę do tyłu z godziny trzeciej na drugą, czyli będziemy spać godzinę dłużej. Jednak nie wszyscy skorzystają z dodatkowej godziny snu – pracownicy nocnej zmiany spędzą w pracy o godzinę dłużej. Co roku zmiana czasu na zimowy następuje w ostatni weekend października. Czas zimowy będzie się kończył w ostatnią niedzielę marca 2019 roku.

Swego czasu partia PSL stworzyła projekt zakładający likwidację zmiany czasu w Polsce. Mimo, iż ostał on poparty przez wszystkie kluby parlamentarne, został negatywnie zaopiniowany przez rząd. Głównym powodem miały być sprzeczności z przepisami UE.
 
Tymczasem obecnie to Komisja Europejska zajmuje się tym tematem :). Od 4 lipca do 16 sierpnia trwały konsultacje społeczne, w których swoje zdanie w tej sprawie mógł wyrazić każdy mieszkaniec wspólnoty. Jak się okazuje 80 procent jest za zniesieniem zmiany czasu.

Czy zmiana czasu powinna zostać zlikwidowana?

View Results

Loading ... Loading ...
 

Pamiętajmy, że nowoczesne urządzenia, jak komputery, telefony komórkowe i niektóre zegarki elektroniczne przestawiają czas automatycznie.

3 odpowiedzi do “Zmiana czasu na zimowy.”

  1. Cierpią na tych zmianach czasu dojeżdżający. Zawsze na kolei zmiana czasu to zaczynają się opóźnienia pociągów , awarie , zmiany w rozkładach. Masakra.

  2. Jak dla mnie najkorzystniejszy jest czas zimowy i powinniśmy już tak zostać bo krótszy jest czas do wschodu słońca. W Norwegii ludzie podczas nocy polarnej popadają w depresję więc nie trzeba wykładów robić jak bardzo ważne jest słońce ( dzień, widno) w naszym życiu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.