Wybory Samorządowe za nami.

Drodzy mieszkańcy!
Za nami Wybory Samorządowe. Kandydowałem w nich do Rady Miejskiej oraz ubiegałem się o stanowisko burmistrza. Dziś wiem, że gdybym nie spróbował, zostałbym nazwany tchórzem. W wyborach uzyskałem 401 głosów Waszego poparcia, co (dla niektórych) okazało się małym wynikiem. Dla mnie jest to dobry wynik, pokazuje że moja działalność ma sens i będzie stanowić fundament do dalszej pracy. Wspólnie z innym kandydatem p. Sylwestrem Różyckim uzyskaliśmy 1028 głosów, co potwierdza, że p. Jaszczuk stracił zaufanie dużej części wyborców, a przecież głosowało nieco ponad połowę do tego uprawnionych. Chciałem być tym, który coś zmieni i przełamie monopol. Swoim wyborem pokazaliście, że jeszcze nie jesteście gotowi na zmiany. Szanuję to i jeszcze raz gratuluję zwycięzcy p. Dariuszowi Jaszczukowi. Gratuluję również wszystkim, którzy weszli w skład Rady Miejskiej a w szczególności Mariuszowi Szelągowi i Wojciechowi Wańko z KWW Nasza Gmina Mrozy. Pełne wyniki tutaj

Chciałbym gorąco podziękować wszystkim tym, którzy na mnie głosowali, wspierali i trzymali za mnie kciuki. W kampanii wyborczej wielu moich przeciwników próbowało mi zaszkodzić obrzucając inwektywami i pomówieniami. Jak widać uczynili to nader skutecznie. Nie muszę wymieniać z nazwiska kto w tym uczestniczył…

Mimo braku wygranej świat się dla mnie nie skończył i dalej będę działał na rzecz mieszkańców. Mamy wiele do zrobienia…
Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za głosy oraz za każde dobre słowo.

Krzysztof Piotr Laskowski

80 odpowiedzi do “Wybory Samorządowe za nami.”

 1. Podsumowując wybory samorządowe w Gminie Mrozy osobiście uważam, że wszystkie poczynania radnych , sołtysów oraz komisji wyborczych były działaniami pod presją. Kto ją wywierał? No nikt inny tylko burmistrz? Można go śmiało określić jednym mianem:
  ,,gangster polityczny”?

 2. Tak Wiesławy, Grażynki, Janusze rozpuszczali info o tym, że jak wygra Różycki lub Laskowski to zamkną szkołę w Grodzisku. A tu okazuje się, że szkoła sama się zamknie, bo nie ma dzieci. Natomiast DJ głosił, że w tej obecnej kadencji pobuduje w Grodzisku halę sportową 😲.

  Potwierdzam. Rozwieszając plakaty w Grodzisku, podeszła do mnie osoba i zapytała – co zamierzam zrobić z tą szkołą? Odpowiedziałem, że będę pracował nad jej rozwojem. Grodzisk i okolica ma duży potencjał, niezłą komunikację, buduje się tam sporo nowych domów. To wszystko w przyszłości zaowocuje zwyżką demograficzną. Rozmówca, który potem przedstawił się jako nauczyciel powiedział, iż w szkole rozpowszechniane są plotki jakobym miał ją zamknąć.
  Pozdrawiam!
  K.L.

 3. A na forum gminy znowu rozpętał burzę p Wiesław 😆 moim zdaniem ten Pan ma za dużo wolnego czasu, jego komentarze są wszędzie! Co on z tego ma? Może zaklepane miejsce w Lipinach? A drugi komentator to Qlik, czepia się nauczycieli i wędkarzy o fv a sami za ogniska nie wystawiali zadnych fv. A i burmistrz wycofuje się z obietnic przedwyborczych, bo i tak zostanie skazany . No brawo za podział społeczeństwa , tylko patrzeć jak naszą gmine porozdzielają do sąsiednich

  1. Witam. Niezła jazda 🙂 Pan Qlik pyta o faktury vat ? Zwijam się ze śmiechu…hahahahaha. Dokładnie…czy Wy Panowie Qlik (dwaj synowie i ojciec) płaciliście podatek za organizowanie imprez i ognisk na państwowym terenie ? To przygadał kocioł garnkowi.
   Z innej beczki : pan J. jest tak świetnym gospodarzem i bardzo uczciwym człowiekiem, że powinien zostać sekretarzem generalnym ONZ. Powinien dostać Pokojową Nagrodę Nobla, powinien zostać Kawalerem Orderu Uśmiechu. Vivat Burmistrz.

   1. Przed wyborami obiecał p. D.J. strażakom z Trojanowa, że jak zagłosują na niego to kupi im samochód strażacki. Jest już po wyborach, które wygrał i zaczyna się wycofywać z obietnicy przedwyborczej. Samochodu nie będzie z prostej przyczyny – braku pieniędzy.

  2. Gmina ma ponad 30 mln dochodu i 29 mln wydatków, nadwyżka za 3 kwartały to 1,5 mln zł. Koszt budowy wiaduktu nad torami kolejowymi w Mrozach to około 3 mln zł. Teraz są technologie pozwalające budować szybko i skutecznie. Kolej chętnie wyda wszelkie zgody i pozwolenia aby pozbyć się przejazdu kolejowego. Niech nowa władza gminy zmusi się do wysiłku i znajdzie te pieniądze. Przy takiej nadwyżce budżetowej wystarczy na rozpoczęcie prac projektowych i pierwsze roboty budowlane.
   Pieniądze są trzeba tylko chęci :).

   3 mln wiadukt? Skąd taki cennik? Gdzie tak tanio?

   Pozdrawiam!
   K.L.

   1. „Szybko i skutecznie” – bez urazy, ale to hasło brzmi jak z reklamy o problemach z erekcją, albo o zatrzymaniu biegunki. Koszt bezkolizyjnego przejazdu kolejowego w Mrozach to ok. 15 baniek, z czego połowę niechętnie zgodziło się pokryć PLK w „liście intencyjnym”, czyli na kawałku papieru do zawieszenia w toalecie. Mrozy mają bilans ujemny od wielu, wielu lat i dlatego mamy tak potworne zadłużenie, a DJ jeszcze ciągle je powiększa. Na papierze deficyt owszem, maleje, bo dług jest skutecznie ukrywany pod różnymi postaciami, np. tzw. „partnerstwo”, czy obligacje. Pisała o tym niedawno p.Dorota.

    1. Patrząc na sprawozdania mamy nadwyżkę, tak wynika z dokumentów, dlatego należy wymagać od władz gminy rozpoczęcia budowy wiaduktu. Tak, czy nie? Jeśli władza powie nie, bo nie ma kasy, znaczyć to będzie że ukrywa długi. O to w tym wszystkim chodzi. A w tedy można zadawać kolejne pytania?

  3. Wiesio dla mnie osobiście to „medialny osz..om”. Wypisuje bzdury i aż się prosi o kłopoty. Wystarczy porozmawiać z mieszkańcami Rudki i można się dowiedzieć ciekawych rzeczy….

 4. Jest dokładnie tak, jak pisze Mara:

  https://wodypolskie.bip.gov.pl

  Wniosek o zatwierdzenie nowych stawek wystawił ZGK w Mrozach w dn. 13.04.2018, uzupełniony pismami z 21.05.2018 i 28.08.2018.
  Wniosek ten zawiera tabele, z których wynika, że opłaty będą SUKCESYWNIE ROSNĄĆ w ciągu kolejnych lat.
  RZGW w Lublinie przychylił się do wniosku WYSTAWIONEGO PRZEZ ZGK, czyli pośrednio przez BURMISTRZA MROZÓW, p.Jaszczuka i 19.09.2018 zatwierdził nowe wyższe opłaty. Oczywiście w czasie kampanii wyborczej była o tym cisza. Udało się, opozycji nie udało się wyśledzić tego dokumentu i nie dostał się do opinii publicznej.

  Mieszkańcy gminy Mrozy, czy nadal uważacie p.Jaszczuka za dobrego wujka? I że uczciwie mówi prawdę o gminie? No to teraz dalej chwalcie go i płaćcie większe opłaty!

  1. Nie jestem pewna czy w hasłach i obietnicach wyborczych burmistrza była jawność poczynań, transparentność działań, rozwaga w podejmowaniu decyzji. Może po prostu elektorat grupy pana Jaszczuka tego nie potrzebuje. Każdy z nas jest inny. Niektórym błoga niewiedza widocznie wystarcza. Myślenie zostawiają innym, bo po co się męczyć. Osobiście zazdroszczę – tak chyba zdrowiej. Stare powiedzenie: mniej wiesz, dłużej żyjesz – chyba aktualne.

 5. Jak to co? Powód podwyżki jest prosty: minęły wybory samorządowe, więc stara/nowa burmistrzowa ekipa może bezkarnie doić mieszkańców gminy Mrozy. Już nie musi się martwić o wyniki głosowania.

 6. Te długie monologi Głosu Rozsądku i to stwierdzenie,że” teraz pan Wańko będzie miał okazję się wykazać ws tej kanalizacji – wypróbuję tę jego legendarna skuteczność w tej i paru innych sprawach. ” jakos dziwnie znajomy sposób prowadzenia dyskusji 😱
  W domu już nie ma z kim rozmawiac czy nie chcą słuchać?😎

  1. Kolejna osoba żyjąca w swojej paranoi 🙂 Jak miło się to czyta jak się tak nakręcacie i wszędzie widzicie jak nie D. Jaszczuka to jego syna. Nie mieści się Pani w głowie że poza Jaszczukami w Grodzisku są też inni mieszkańcy którzy czekają na kanalizację i taka deklaracja o skuteczności pana Wańki zachęci ich do sprawdzenia skuteczności swojego radnego? To Wasza deklaracja, ja mówię sprawdzam.

   1. Wybory za nami, a w Mrozach nic się nie dzieje. Gminy sąsiedzkie cały czas coś budują , nawet tuż po wyborach ,teraz,dziś. A Rada Gminy Mrozy na pierwszym swoim posiedzeniu na wniosek Burmistrza podniesie opłaty dla mieszkańców i weźmie nowy kredyt kilkumilionowy, aby spełnić kaprysy włodarza .

 7. Moim skromnym zdaniem demokracja przegrała z niewiedzą ludzi,którzy nic nie wiedzieli o wysypisku śmieci,które chciał nam zafundować pan Jaszczuk,nie wiedzą o przegranych sprawach sądowych,o wysokości zadłużenia gminnego,itp.Wymienione sprawy powinny być nagłośnione we wszystkich wioskach w naszej gminie a także w gminach sąsiedzkich(szczególnie nie wykonane prawomocne wyroki sądowe),wtedy mieszkańcy może by zrozumieli na jaką osobę głosują.Moim zdaniem społeczeństwo w naszej gminie jest niedoinformowane,a władza wszystkiego nie mówi tylko chwali się wyróżnieniami ”perły samorządu”,dlatego należy kontrolować w szczególności burmistrza,ale także i radnych. KONTROLA,KONTROLA I JESZCZE RAZ KONTROLA WŁADZY.

  1. Dokładnie. Liczyłem, że w tej kampanii samorządowej te niewygodne dla DJ sprawy zostaną mocno nagłośnione przez jego kontrkandydatów oraz Ich komitety i że dotrą do wyborców. Być może obawiali się oskarżeń o prowadzenie tzw. „brudnej kampanii” oraz zarzutów o budowaniu swoich programów na oskarżeniach przeciwko urzędującemu burmistrzowi, ale w walce przeciwko temu człowiekowi nie da się inaczej, ponieważ on sam (i jego synek) nie grają fair.

   1. Wystarczy tu poczytać czy na fb komitetu Nasza Gmina ile padło oskarżeń o brudną kampanię itd😒
    Jak widać to nie były zadne argumenty dla jego zwolenników.

    1. Mrozeskiemu „Kowalskiemu” możesz dziesięć razy tłumaczyć, pokazywać stos dowodów, a on i tak uparcie będzie trwał przy swoim… Dobrze jak w ogóle wytrzeźwieje. Walka z wiatrakami, szkoda sił.

 8. Ufff, kilka dni ciszy panie Krzysztofie było niepokojące. Dobrze, że Pan wrócił 😊. E- mrozy teraz potrzebne bardziej niż kiedykolwiek. Może delikatny lifting, żeby czytelników przyciągnąć i absolutnie nie rezygnować. To tylko bitwa była. Nie powiodła się, no szkoda. Ale przecież potrafi Pan wygrywać. Już to Pan udowodnił. Analizować przyczyny można, pewnie. I na pewno otoczenie pomaga w szukaniu przyczyn. Ważne jest to, że poruszył Pan wielu ludzi, i myślę że nadal na wielu może Pan liczyć. Społecznikiem niekoniecznie trzeba być siedząc w Urzędzie Gminy. Wiem wiem, są tam i porządni ludzie. Kto z nich autentycznie angażuje się w życie gminy, pomaga mieszkańcom, działa? Dzięki Panu wielu ludziom otworzyły się oczy, może i serca. Patrzymy krytyczniej na otaczającą nas gminną rzeczywistość. I wynik wyborów tego nie zmienia. Wręcz przeciwnie. Po ujawnieniu tak dużej liczby nieprawidłowości będziemy przyglądać się uważniej i domagać więcej od naszych włodarzy. Chcemy nagrań z posiedzeń rady, chcemy widzieć jej działania , chcemy transparentności. Kwiatów i laurek Pan nie dostanie (zwłaszcza za te zarwane noce przed wyborami), ale dzięki. Szacunek i podziw. I do przodu 😊.

 9. Bardzo podoba mi się to zaklinanie rzeczywistości jakie ma miejsce na tym portalu. Nawet po wyborach porażkę nazywa Pan niemalże zwycięstwem…

  Co z tego że z innym kandydatem sumarycznie otrzymał Pan jakąś tam ilość głosów? Kto robi takie zestawienia i czego to dowodzi? Niech Pan spojrzy prawdzie w oczy – Wasz wynik nie dowodzi spadku zaufania do D. Jaszczuka. Proszę wskazać mi osobę która po 20 latach rządzenia ma poparcie 72%. Wystarczy zerknąć na wcześniejsze wyniki wyborów na burmistrza Mrozów a jeszcze wcześniej na wójta i zobaczyć jakie wtedy miał poparcie D. Jaszczuk. Wtedy faktycznie, 72% teraz można nazwać niemalże spadkiem. Czy uważa Pan mieszkańców gminy Mrozy za osoby które nie potrafią oceniać rzeczywistości, skoro przez tyle lat poparcie utrzymuje się na takim poziomie? Przecież taka ilość głosów to nie może być tylko rodzina D. Jaszczuka, ich znajomi i pracownicy podległych mu organów (wraz z rodzinami a jakże!). Tym bardziej nie przekupił tych 70-80% ludzi za każdym razem, prawda? Tymczasem patrząc na komentarze jakie tutaj na portalu padały wychodzi na to że ta większość która popiera non stop D. Jaszczuka nie potrafi sama myśleć, jest okłamywana, żyje wręcz w jakimś matrixie który stworzył nie kto inny jak sam burmistrz. Kuriozalnie to wygląda kiedy swoiste kółko wzajemnej adoracji złożone z garstki osób wzajemnie sobie odpisujących kreuje jakąś alternatywną rzeczywistość i teorię spisku. I przy okazji podnieca się że jak to wzrosło poparcie dla opozycji. Wzrosło, w tym tempie za 20 lat osiągniecie 50% i to pod warunkiem że wystawicie jednego kandydata.

  Następnie w sprytny sposób zmiękcza Pan wyborczą porażkę poprzez demagogię w stylu „a przecież głosowało nieco ponad połowę do tego uprawnionych”. Czy kiedy PiS wygrało wybory parlamentarne, tez twierdził Pan że nie mają mandatu żeby rządzić krajem? Przecież nie głosowała na nich „większość” jak się spojrzy na liczbę uprawnionych do głosowania. Tak samo można odmówić mandatu obecnemu Prezydentowi RP. No chyba że jest Pan pewien, że ci co nie chciało im się pójść do urn oddali by głos na Pana albo drugiego kontrkandydata.

  I tu przechodzimy do sedna. Monopol. Beton. Pan i ta garstka tutaj wykreowaliście sobie wspólnego wroga którego za wszelką cenę trzeba pokonać. Tylko doskonale wiedzieliście od samego początku że nie macie szans. Więc wymyśliliście sobie że za pomocą sprawy z Lipinami „odstrzelicie” D. Jaszczuka wcześniej, jeszcze przed wyborami zamykając mu drogę do kandydowania. A to pech, nie udało się. Pomijając już jak kuriozalna jest ta sprawa i kto tu pierwszy złamał prawo nie respektując prawomocnego wyroku. Zastanawiam się co powiecie wtedy jak sprawa zakończy się jednak po myśli D. Jaszczuka? O czym usłyszymy wtedy, o układzie w sądzie? Ale zostawmy to ocenie sądu. Mimo to nie mieliście oporów w kampanii wyborczej pisać o tym że głos na D. Jaszczuka to głoś stracony, bo przecież zostanie za chwilę skazany. Pan jako kandydat na burmistrza chyba wie, że w tym kraju jest coś takiego jak zasada domniemania niewinności? Jawne sugerowanie że ktoś jest przestępcą zanim zapadnie wyrok może spotkać się z odpowiedzialnością karną, to tak formalnie, a tak po ludzku jest delikatnie mówiąc niegrzeczne. I właśnie taki sposób podejścia sprawił że przegraliście wybory. I przegracie każde następne, z prostej przyczyny – nie dajecie żadnej alternatywy. Ludzie nie są głupcami, nie wystarczy totalna krytyka i kampania której podstawą jest negacja wszystkiego co do tej pory D. Jaszczuk zrobił. Nie wystarczy napisać że Pan załatwi ten wiadukt, nie podając konkretów jak chce Pan to rozegrać. W ten sposób to ja również mogę wystartować w wyborach i obiecać mieszkańcom… stocznię (a co mi tam). Trzeba było zrobić tę debatę, w której udziale D. Jaszczuk wyraził chęć. Czego się wycofaliście? Strach was obleciał? Byłaby okazja posłuchać o konkretach.

  Ten portal to również strzał w kolano, wystarczy poczytać komentarze. Kolejka jest – źle, uporządkowano do niej dojazd – źle, przecież można było za to drogę zrobić gdzieś w jakimś sołectwie. Otóż nie można, bo to były środki celowe, ale żeby wiedzieć że ich przesunąć nie można trzeba mieć elementarną wiedzę o finansach publicznych. W Grodzisku nie ma kanalizacji, burmistrz nie zrobił. A jakby zrobił najpierw to pierwsi podnieślibyście tutaj larum że dla siebie robi a nie dla innych. No to teraz pan Wańko będzie miał okazję się wykazać ws tej kanalizacji – wypróbuję tę jego legendarna skuteczność w tej i paru innych sprawach. Bo wszystko inne w gminie jest złe, z natury rzeczy a uosobieniem zła jest Arcymistrz Jaszczuk i jego Zakon. Taki obraz wyłania się z tego portalu. Może Pan Panie Krzysztofie podziękować tej garstce komentujących – wystarczyło to poczytać i od razu widać że negacja to wasz jedyny pomysł na te wybory. Tylko wystarczy popatrzeć na gminę teraz a 10 lat temu, dla mnie jest to ogromna różnica, ale co ja tam wiem, wg Pana komentatorów jestem tylko „mrozeskim hejterskim wiejskim filzofem”. Dlatego jako „opozycja” dostaliście czerwoną kartkę od takich ludzi jak ja. I gwarantuję wam że dostaniecie ją za każdym razem jak jedyne co będziecie potrafić to tylko negować. Brawo za ten popis arogancji i pogardy, jesteście taką skuteczną opozycją w przejmowaniu władzy jak PO w stosunku do PiS na szczeblu krajowym.

  1. Ten Głos Rozsądku mnie kogoś przypomina……… Jeszcze tego by brakowało aby stocznia w Mrozach była! I to jeszcze za kredyt !!!! Pożyjemy, zobaczymy jak się sprawy potoczą. Dzięki tym wyliczeniom znamy ilość osób ze stałego elektoratu D.Jaszczuka. Wy się tego boicie, ale dobrze wiecie, że Mrozy to nie to samo co kiedyś . Teraz ludzie zaczynają władzy patrzeć się na ręce, a to dobry sygnał, że w Mrozach będzie kiedyś demokracja . Odrzucimy tą demokrację kierowaną , którą stworzył D.Jaszczuk przez 20 lat. Czas pokaże , a Głos Rozsądku nabierze rozumu.

   1. @krzykacz: wyjdź z tej paranoi w jakiej żyjesz. Za chwilę przypniesz mi łatkę kogoś kim nie jestem. O kredycie żadnym nie pisałem, to Twoja nadinterpretacja i zarazem kolejny dowód jak podchodzicie z klapkami na oczach do pewnych spraw.

  2. Ciekawi mnie, kim są”ludzie tacy jak pan”?. Jak rozumiem – rozsądni? Ma pan pomysły? Rozwiązania? Możliwości? Wiedzę? Chęć działania? Super. Jest pole do popisu w naszej gminie. Ciągle brakuje takich ludzi. Serio. Ja też sądzę, że ludzie głupi nie są. Ale niedoinformowani. Czasem zawistni. Niekiedy uparci. Debatę odwołał pan Malczyk o ile pamiętam. Nie chciał jej też pan Różycki. No i nie wiedziałam, że admin chciał się”wybić” na Lipinach. Z żalem stwierdzam, że o sprawie wie niewiele osób, jeszcze mniej jest czy było nią poruszonych. Smutne, ale prawdziwe, że krzywda bliźniego nie boli. Zwłaszcza, gdy nie chcemy jej widzieć. Łatwiej i przyjemniej. Pan Laskowski widzi, burmistrz nie. Ot taka różnica. Do rozsądnych przemawiają rozsądne (choćby z pozoru) wyjaśnienia. Korzyści wymierne, a nie wartości. Trudno z tym dyskutować. Kampania negatywna – patrząc na fb to i frakcja burmistrza nie szczędziła hejtu. A jej program….ciekawe, jak przedstawiłoby go kilku jaszczukowych radnych (nie napiszę których, żeby hejtu nie siać). Zgadzam się z tym, że negacja nie jest dobrym stylem działania. Na pewno nie na dłuższą metę. Ale bardziej mierzi mnie bałwochwalczość, służalczość i bezmyślne przyzwalanie na wszystko. Takie „aby się nie wychylać” dla świętego spokoju. Bunt jest pociągający. Jak dodamy do tego głos rozsądku – może być ciekawie. I skutecznie.

   1. Kim jestem? Zwykłym wyborcą, niezwiązanym w żaden sposób z burmistrzem, gminą itp. Osobą która żyje tu kilkanaście lat i pamięta jak te kilkanaście lat temu Mrozy wyglądały i jak wyglądają dzisiaj. Osobą która ma porównanie jak wygląda funkcjonowanie większych gmin, inwestycje, pozyskiwanie funduszy zewnętrznych i czego te gminy mogłyby się od takich małych Mrozów uczyć.
    Zgadzam się że ludzie są niedoinformowani, zarówno w kwestii wysypiska jak i Lipin. Tylko nie znaczy to że sprawy wyglądają tak jak je tutaj przedstawiacie.
    Bałwochwalczość, służalczość itp w stosunku do mojej osoby są nietrafione, proszę spojrzeć na pierwsze zdanie – nie mam żadnych powiązań z tutejszymi władzami. I myślę że nie ma ich znakomita większość z tych 72% głosujących na obecnego burmistrza. Kto twierdzi inaczej powinien się leczyć, bo to oznacza że wszyscy są jak nie rodziną/znajomymi to są „kupieni”. Wiele ludzi ocenia działania burmistrza po zmianach jakie widzą w swoim otoczeniu, po inwestycjach. Dlatego ten wasz bunt oparty na negacji nigdy się nie sprawdzi, bo nikt nie zaufa osobom które w zamian nic nie oferują poza wywróceniem wszystkiego do góry nogami.

    1. Bałwochwalczość była w stosunku do radnych. Co do wyłącznie negacji – niestety działania oddolne i wszelkie inicjatywy są u nas tłumione. Taka smutna prawda. Nie wiem czym pozytywnym wykazali się niektórzy radni i czy mają pomysł na radę. Burmistrz został, powody wyboru są dość jasne. Gmina się zmieniła, przede wszystkim same Mrozy, to fakt. Sprowadzałam się do dziury, choć sympatycznej, teraz mam miasto. Że ludzie wszystko wiążą z burmistrzem i uważają za jego dzieło, to inna sprawa. Ale wymiana rady byłaby wskazana. Mnie zaskakuje właśnie wybór jaszczukowych radnych. Hmmm i wiesz nie masz stylu burmistrza, a tym bardziej jego syna. I dobrze. Lepiej z mądrym wymienić poglądy.

  3. „Głosie rozsądku” dokonałeś imponującej analizy zaistniałej sytuacji. Szacun za wykonaną pracę. Jednakże wysnute tezy na podstawie błędnych założeń są niewiele warte.
   Po kolei:
   1. Wysoki wynik wyborczy ekipy p.Jaszczuka wcale nie dowodzi wysokiego poparcia, a jedynie utrzymanie „zamordyzmu” i niedoinformowania w gminie, zarówno w samych Mrozach jak i na wsiach, gdzie żołnierzami są sołtysi. Lud trzymany jest w szachu i niewiedzy, karmiony propagandą, więc popiera wodza za „garść świecidełek”: a to za w ogóle nie używaną świetlicę wiejską, a to farbę na drzwi w remizie, a to za kawałek pękającego asfaltu, a to za posadzone róże i inne… Nie widzą zadłużenia, nie chcą widzieć, że „inwestycje” rozkwitają co 4 lata, akurat przed wyborami (bo to taki „cykl inwestycyjny”). Widzi kolorowe ściany i płoty, jest ładnie i estetycznie, ale na tym kończą się zalety. Pomijam rozpuszczane w Grodzisku chamskie plotki, że Laskowski chce zamknąć tam szkołę, w co idioci uwierzyli. Finanse gminy są w tragicznym stanie, podwyżki opłat już mamy, dziwnym trafem ogłoszone zaraz po wyborach. Z kogo chcesz zrobić idiotę „Głosie rozsądku”?
   2. Szkoła w Lipinach. Sprawa o wstrzymanie dotacji została przerżnięta z kretesem, gmina musi przekazać ją do Stowarzyszenia – z Sądem Najwyższym chyba nie wypada polemizować. Teraz toczy się sprawa o przekroczenie uprawnień przez burmistrza – dotacja wszakże sama się nie wstrzymała? DJ tłumaczy, że wydał polecenie ustne. A to jakaś różnica, że „na gębę”, a nie na piśmie? Gdy sprawę prowadził niezależny prokurator, skończyło się zarzutami i aktem oskarżenia. Wyrok uniewinniający byłby zaprzeczeniem wprost prawomocnego wyroku o przekazanie dotacji (czyżby ktoś liczył na czyjąś „pomroczność jasną”?). Kwestia dotyczy jedynie tego, z którego paragrafu zapadnie wyrok. W świetle zgromadzonego przez prokuraturę materiału dowodowego, trudno będzie udowodnić nieumyślne popełnienie czynu. Ale w sądach cuda się zdarzają, więc zobaczymy. W przypadku skazania za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego (nieważne czy grzywna, czy zawiasy), osoba taka nie może pełnić funkcji burmistrza (ustawa o pracownikach samorządowych paragraf 6 punkt 2) – i to nie podlega żadnej dyskusji. Tego nie wymyślił p.Laskowski, tylko takie jest prawo państwowe.
   3. Wiadukt, a raczej jego brak. Przez niemal 20 lat działania wójta były nieskuteczne, więc i teraz pójście do sądu nic nie da, a zagwarantuje, że kolej wypnie się na nas już na zawsze. Może trzeba zapytać zainteresowanych jakim cudem zostały odebrane prace przy modernizacji linii kolejowej bez wybudowanego przejazdu bezkolizyjnego. Kto podpisał wtedy protokół odbioru, czyżby znowu Pani Kamila? Wtedy chyba jeszcze tu nie pracowała, więc nie da się na nią tego zwalić.
   Reszty nie chce mi się komentować.

  4. Każdy miał prawo i ma prawo do kandydowania nie jest to prawnie zabronione. Czytanie na stronie artykułów czy komentarzy jest dobrowolne. Strona nie jest jedynym źródłem informacji dotyczących gminy Mrozy, każdy wybiera sobie takie źródło jakie mu pasuje. Głosie Rozsądku, nikt do mnie nie przychodził i nie namawiał, taką miałam wolną wolę, żeby nie głosować na p. Jaszczuka a Ciebie to powinno (…..) obchodzić. Co, teraz będziesz z gminy wypisywał?

  5. Dla chętnych od czasu do czasu polecam lekturę http://www.mrozy.bip.net.pl/
   Można się tam doczytać wielu ciekawych rzeczy, o których nie piszę się na http://www.mrozy.pl np. o zaciągniętych pożyczkach, sprzedaży gminnego dobra itp itd., niestety z przykrością stwierdzam, że spora część mieszkańców naszej gminy o wielu rzeczach nie wie…. ja sama do niedawna wierzyłam, że jest tak pięknie w naszej małej ojczyźnie…jest owszem, dla oka…

   1. Nasze władze zmieniają plan zagospodarowania i tak
    „Etap I obejmujący:
    a) zmianę przeznaczenia terenów na działce o numerze ewidencyjnym 229/8
    w obrębie Wola Paprotnia na tereny gospodarki odpadami, których granice określono
    na załączniku graficznym nr 1 do niniejszej uchwały,
    b) zmianę redakcyjną zapisów zawartych w części tekstowej pierwotnej uchwały
    dotyczącej obszaru planu, którego granice określono na mapie stanowiącej załącznik
    graficzny nr 2 do niniejszej uchwały, otrzymuje brzmienie:
     w § 16 ustęp 11 punkt 3 lit. a) dotyczących wysokości zabudowy;
     w § 18 ustęp 3 punkt 2 lit. a) dotyczących wysokości zabudowy;
     w § 20 ustęp 5 punkt 3 lit. a) dotyczących wysokości zabudowy”. Znowu zapachniało śmieciami.

    1. Powiem krótko do Burmistrza i aktualnej Rady Miejskiej:
     Kłamstwo – jest jak karta kredytowa, teraz sprawia radość , ale przyjdzie za nią zapłacić i wtedy już nie jest tak przyjemnie.

    2. Ciekawe tym razem wymyślili…..a potem będą się wypierac,że to przecież ktoś wyssał z palca.A uchwała podjęta na ostatnim posiedzeniu rady 19 października ,na którym była obecna sama „śmietanka”.

 10. No i niestety pani Urszula nie doczytala z komitetu Nasza Gmina Mrozy przeszło dwóch kandydatów, natomiast z PIS tylko jeden kandydat , dwóch z PSL więc to chyba nie o wykształcenie chodzi? Radna z PIS ( ze stażem), którą popierał oficjalnie komitet Razem i D.Jaszczuk niestety poległa z nową twarzą i osoba nieskażoną polityką. Ironia iosu? To nie Pani jest tu mantrą , która mówi kto ma się wycofać z polityki,🙃

  1. A jeśli już rozmawiamy o wykształceniu to kandydaci z komitetu Nasza Gmina to ludzie dobrze i bardzo dobrze wykształceni,ktorzy potrafią czytać i liczyć😉

 11. W kontekście wyborów prawda jest taka, że taki nasz kraj jacy sami jesteśmy: kłótliwi, zawistni, często bez własnego zdania, przekupni, dający sobą sterować. Jest to smutna prawda. A przykre jest to , że rządzący czy to w gminie czy w całym kraju lekceważą nas, myślą tylko o sobie i o ” swoich” . Natomiast zwykli ludzie cierpią i ponoszą tego złego rządzenia konsekwencje.
  Okazuje się, że mamy znawców od wszystkiego…
  Wiemy jak nie powinno być, ale jak już przychodzi dzień, w którym możemy wyróżnić swoje zdanie przy pomocy krzyżyka przy nazwisku masz to głęboko w poważaniu bo….za zimno, za wietrznie, bo serial i wszystko ,,bo coś”.
  To pytam jak mamy coś zmienić w naszym kraju ?????

 12. Szanowny Panie ,pokazał Pan,że nie ma Pan pomysłu,ani charyzmy na rządzenie,bardzo się zawiedliśmy ,powinnyśmy głosować na wykształconego nauczyciela,proszę się wycofać z przestrzeni publicznej,pod szyldem Pana komitetu prawie wszyscy przegrali na radnego,razem z Panem

  Dziękuje za ciepłe słowa i dobrą radę.
  Pozdrawiam!
  Krzysztof Laskowski.

  1. To czemu na Pana Różyckiego było tak mało głosów, przecież było trzech kandydatów, do wyboru do koloru. Nikt nikogo nie zmuszał. Szukaliście człowieka czy księcia na białym koniu, już taki jest od ponad 20 lat, który broni swojej twierdzy. (Przypomina mi się bajka ,, Gumisie” 😉). Zapytaj tych prawie 3000 tyś mieszkańców dlaczego nie byli na głosowaniu?

  2. Urszulo, jak to mówią „pierwsze koty za płoty”. Jak na pierwszy raz, to KW Nasza Gmina Mrozy zadebiutował całkiem nieźle, a już na pewno porządnie wzruszył dotychczasowy beton. Jeśli chodzi o wykształcenie kandydatów, to tu akurat nie masz się do czego przyczepić. Czwórka z nich ma wyższe, niektórzy nawet techniczne. Pozostali porządne średnie i nie mają się czego wstydzić. To nie jest stado głąbów, jak próbujesz ich przedstawić. W mojej ocenie byliby świetnymi radnymi. A że nie wszyscy zostali wybrani, to tylko świadczy o odpowiednim poziomie wyborców. Zagłosowali na podobnych do siebie.
   Może lepiej opisz bliżej sylwetki radnych z opcji p. Jaszczuka. Pośmiejemy się razem.

 13. Tak tak wybory wygrane to teraz czas na realizację zadań zapisanych w obietnicach wyborczych. Ja czekam na kanalizację. Ale nie chce płacić za inwestycje , bo już pierwsze wpłaty daliśmy . Oczekuje na środki zewnętrzne, a nie kredyt na inwestycję, bo kredyt też jako mieszkañcy będziemy musieli spłacić. 40 mln ma kosztować cała inwestycja . Tylko przy zaangażowaniu środkow własnych w wysokości 35% jest to kwota 14 mln których gmina nie ma jako wkład własny. Więc co kolejny kredyt, aż się tego boję bo teraz jest do spłacenia 14 milionów przy budżecie rocznym 30 mln to tragedia.

 14. Powtórzę się, ale są to fakty, które napawają smutkiem. Zwycięstwo i tym razem ma gorzki smak. Kolejny raz „mrozeskie hejterskie wiejskie filozofy” udowodniły, że bardzo dobrze czują się w „jaszczukowym bagnie”, głosując na:
  – potencjalnego skazańca z oskarżenia publicznego
  – nierozgarniętego, albo niedoinformowanego radnego, który brak podstawowych kompetencji udowodnił niedawno w sądzie w Mińsku Mazowieckim
  – awanturnika, popychającego i wyzywającego od najgorszych niewinne kobiety
  – gromadę ludków, którzy ledwie umieją podpisać się na liście płac.
  Z 15 radnych, zaledwie 5 nadaje się do pełnienia tej funkcji.
  Tak już jest od dłuższego czasu. Dzięki temu mamy bagno organizacyjne i finansowe, gminę zadłużoną po uszy, odsetki od kredytów spłacane kolejnymi kredytami. Wróżę bliskie bankructwo gminie Mrozy. Może to i dobrze. Po wchłonięciu nas przez ościenne gminy, nowi sąsiedzi wezmą ten tzw. „elektorat” i nauczą go jak wybiera się dobrych gospodarzy.

 15. Panie Krzysztofie głowa do góry , toć gór nie da się przenieść , ale kropla drąży skalę. Dziękuję z e-mrozy , które świta burmistrza a zwłaszcza jego syn opluwa. Niech sobie kpią , ja wiem, że to co tu jest zamieszczane nie jest wyrwane z kapelusza . To są twarde dowody . Tego się Pan trzyma. Wyłapywać i informować ludzi aby byli bardziej świadomi. A beton zawsze będzie betonem , który prawdy najprawdziwszej nie przyjmie. Gratuluje super wyniku, jest Pan teraz w gminie rozpoznawalny, a konkurencji P.Jaszczuk się boi jak diabeł święconej wody.

  1. Myślę, że ten człowiek jest wypalony zarówno z pomysłami jak i z pracą z ludźmi. To jeden kłębek nerwów. A tak się zarządzać niestety dlugo nie da. Czekamy na realizację wyborczych obietnic a zwłaszcza co do nowych rozwiązań w służbie zdrowia oraz komunikacji wewnątrz gminy bo to jest tragedia.

 16. Wynik wyborów jest bardzo dobry , pokazuje to ewidentnie że w gminie są potrzebne zmiany, ludzie to dostrzegają i chcą aby beton się pokruszył.

 17. Nie udało się, trudno.
  Gratuluje odwagi.
  A wynik jest może nie powalający ale naprawdę przyzwoity, nie ma czego się wstydzić. Trzeba teraz merytorycznie rozliczać z obietnic Burmistrza.
  Ponad tysiąc osób nieakceptujących poczynań naszego włodarza o czym świadczy.
  Nie zazdroszczę teraz mieszkańcom miejscowości gdzie nie wygrali nominaci Dariusza a szczególnie mieszkańcy Grodziska. Druga co do wielkości miejscowość gminy a kanalizacja na końcu i nawet metra chodnika wybudowanego przez gminę nie licząc tego co wywalczył w powiecie wam radny Wańko. I to wszystko tylko dlatego, że punktował poczynania Burmistrza.
  Wojciecha mieszkańcy docenili i nie pomogło nawet nominowanie kolejnego strażaka na radnego.

 18. Analizowałem wyniki wyborów z 2014 r i 2018. Rzeczywiście panu Burmistrzowi przybyło niespełna 200 zwolenników, ale w 2018 była wyższa frekwencja i okazało się, że liczba przeciwników zwiększyła się ponad dwukrotnie. To tyle jeśli chodzi o statystykę. Gratuluję wygranej, ale … 😉

 19. Nie pisze Pan prawdy.

  Wyniki głosowania w 2018 r. to 2633 głosy za Jaszczukiem, wyniki 2014 r. to 2440. Zyskał prawie 200 wyborców.

  Poniżej link do wyników z 2014r.

  Kliknij tutaj
  Admin

     1. Pewnie, że stracił. Wystarczyło śledzić wpisy na fb jak to wielcy obrońcy DJ specjalnie przyjeżdżali do Mrozów żeby na niego zagłosować chociaż mieszkają zupełnie w innych miastach🙂.

    1. Ci bezpartyjni to tak na prawdę też PiS😃
     tylko albo PiS nie chciał ich wystawić albo mieli wspomóc p.Różyckiego…
     Tak to widzę 😉

     1. Wszystko co złe pochodzi od PIS tak plujecie na wszystko co PIS wymyśli i zrobi ale ręce po darmowe pieniądze wyciągacie ( socjal ) , na wcześniejsze emerytury uciekacie ale dalej plujecie. Uważajcie bo się cali oplujecie i taki będzie finał.

     2. Głupoty pleciesz Fala . PiS miał swoich kandydatów i nie koniecznie byli w ich partii . Natomiast kandydaci z Komitetu Nasza Gmina Mrozy gteraz zdecydowali wystartować z tego komitetu mają takie prawo. Burmistrz do Senatu kandydował z PO a teraz z komitetu bezpartyjnego i jakoś nikt mu nie wypomina że go nie chcieli wystawić z PO.

   1. Ale również ponad 100% wzrosła liczba głosujących na innych kandydatów. To coś chyba daje do myślenia.

  1. No proszę, ale jaka mobilizacja była, można porównać o ile więcej osób wzięło udział w głosowaniu. Brawo Panie Laskowski👍

 20. Po wynikach, widać, że współpraca z PiS dałaby lepszy rezultat. Głosy opozycji rozeszły się na dwa komitety. Co dalej Panie Krzysztofie?

 21. Życzę powodzenia w dalszej działalności, a obecnego Burmistrza będziemy monitorować z czego się wywiąże a z czego nie, wszakże dużo obiecał w 2019 roku, a ja mam nadzieję, że pierwszym krokiem nie będzie podwyżka opłat w naszej pięknej gminie 🤔. Przypomnę może tylko, że fundusz sołecki nie jest tylko na budowę dróg i chodników.

  1. Na pewno podniosą opłaty na spłatę zadłużenia gminnego. Z własnej kieszeni nie zapłacą przecież…

   1. Proponowałbym najpierw dowiedzieć się co jest powodem tej podwyżki, a dopiero potem próbować zwalić to na kark włodarzy gminy.

    1. @Obcy: tego nikt Ci tutaj nie przyzna że stawki wzrosną niezależnie od tego kto by nie został burmistrzem. Nie pasuje to do koncepcji „Jaszczuk winien”.

    1. Wniosek o wysokość taryf na wodę i ścieki wraz z uzasadnieniem od 01.01.2018 przygotowywuje zakład wodno-kanalizacyjny ( u nasZGK) i przesyla do akceptacji do RZGW ( nasz RZGW w Lublinie). Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej ocenia nadesłany wniosek wraz z uzasadnieniem. W trakcie analizy RZGW powinien powiadomic ZGK oraz Burmistrza Urzędu Miasta i Gminy o rozpatrywaniu takiego wniosku. ZGK i Burmistrz na tym i kolejnych etapach mają prawo do wglądu do akt sprawy w RZGW. RZGW akceptuje wniosek lub go odrzuca wydajac decyzję. Decyzję wydaną przez RZGW może zaskarżyć do Prezesa Wód Polskich wnioskodawca, wójt, burmistrz lub mieszkańcy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.