„Czyste powietrze” – spotkanie informacyjne w Mrozach za nami.

W piątek 12 października o godz. 18.00 w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach odbyło się otwarte spotkanie dla mieszkańców Gminy Mrozy na temat możliwości pozyskania dopłat w ramach rządowego programu „Czyste powietrze”. Wdług jego założeń, ma na celu walkę ze smogiem poprzez dofinansowanie termomodernizacji budynków oraz wymiany kotłów.

Mieszkańcy nie zawiedli i dość licznie przyszli na spotkanie w większości wypełniając salę widowiskową GCK. Spotkanie nadzorowała też Poseł na Sejm RP p. Teresa Wargocka. Niestety obecni na sali nie będą dobrze wspominać tego wieczoru. Okazało się bowiem, że osoby prowadzące spotkanie, które miały szczegółowo informować zgromadzonych na temat programu, były zwyczajnie nieprzygotowane. Nie dość, że nie omówiły programu, to nie potrafiły odpowiedzieć na pytania z sali. W konsekwencji uczestnicy zaczęli ją opuszczać.

W imieniu mieszkańców zwróciłem uwagę, iż niedopuszczalne jest aby na spotkanie informacyjne do tak dużej gminy przyjeżdżały osoby, bez odpowiedniej wiedzy i poprosiłem o jego powtórzenie. Pani Poseł Teresa Wargocka przyjęła moją propozycję i zobowiązała się do zorganizowania kolejnego.

K.L.

2 odpowiedzi do “„Czyste powietrze” – spotkanie informacyjne w Mrozach za nami.”

  1. Te kryteria i wysokość dochodów to nieporozumienie. Nie cierpimy biedy ale bogaci też nie jesteśmy, nasze dochody domowe są tak wysokie, że maksymalnie możemy uzyskać do 30% dotacji. To kpina …po prostu żenada.

  2. Ech, co oni wyprawiają… Myślą, że jak na „prowincji”, to tu same chłopki roztropki, czy co?
    Zlekceważyli nas i Panią Poseł, wstyd. Mam nadzieję, że nasi włodarze podejdą odpowiednio do tematu i spuszczą manto odpowiedzialnym za te kpiny.

Możliwość komentowania jest wyłączona.