Tygodnik Siedlecki zmienia front?

Nareszcie Tygodnik Siedlecki napisał obiektywny artykuł na temat sprawy, która od ponad roku budziła i wciąż budzi wiele emocji wśród mieszkańców Gminy Mrozy i nie tylko. Chodzi o nieistniejącą już niepubliczną szkołę w Lipinach. Cuda zdarzają się na tyle rzadko, że zawsze należy je gdzieś odnotować. Czy w tym przypadku mamy do czynienia z cudem? A może jednak zmiana redaktora wpłynęła na jakość gazety? To pozostawiam Wam do rozważenia po przeczytaniu poniższego wycinka z TS.

fot. materiał prasowy

Dla ciekawskich – jutro w Sądzie Rejonowym kolejna rozprawa, gdzie na ławie oskarżonych zasiądzie Dariusz J.

33 odpowiedzi do “Tygodnik Siedlecki zmienia front?”

 1. Ludzie! Coś opętało młodego Jaszczuka. Szaleje na fb, wszystkich poucza, ubliża , wyśmiewa , czy jest tu ktoś kto mu udzieli pierwszej pomocy???

  1. Może trzeba go zawieźć na kołbielską niech sobie chłopak ulży, bo mimo posiadania żony nazbierało mu się w worach

   1. Eeee porada, zmień język, nie obniżaj jakości dyskusji. To jest portal na wysokim poziomie.
    Twoja propozycja jest nieelegancka. Chyba nie chciałbyś, by ktoś o Tobie tak pisał?

  2. Młody się rozbrykał…
   Lata przykładu nie idą w las😊
   Na miejscu starego trochę pohamowałbym go, koniec końców działa to na niekorzyść DJ.

   1. Emil już mu kiedyś to napisałem ale oczywiście nie przyjął tego do siebie a jedynie nakręcił jeszcze bardziej … bardzo łatwo go sprowokować aby zaczął szaleć 🙂

  3. … ja bym się za mocno tym nie przejmował, zderzył się z rzeczywistością, która nie pasuje do jego wyobrażenia o świecie go otaczającym … brak poszanowania dla innych wynika z tego iż wydaje mu się, że jest ponadprzeciętnym inteligentem bo skończył szkoły tu i tam więc trzeba pokazać „co to nie ja” ale co z tego jak sam na to nie zapracował po 12h dziennie za minimalną … korba musi kiedyś odbić … 🙂

   1. Wypisz,wymaluj przykład Hanny Zdanowskiej. Została skazana prawomocnym wyrokiem sądu na karę 20 tyś zł, a partyjni koledzy bronią jej.Oni również zderzyli się z rzeczywistością, z którą się nie zgadzają i uważają, że mogą być ponad prawem. Chociaż w regulaminie partii jest napisane,iż osoba mająca na koncie prawomocny wyrok sądowy nie może być członkiem tej partii, czyli w ich mniemaniu są równi i równiejsi. Nasz milusiński włodarz, również jest z tej partii, chociaż na spotkaniu sołeckim starał się wszystkim wmówić jaki to on kandydat bezpartyjny, a tu masz babo placek, startuje z list koalicji obywatelskiej, a raczej anty obywatelskiej. Ostatnio nasz wójtoburmistrz chwalił się, że nasza gmina według ”Dziennika Rzeczpospolita” znalazła się na 30 miejscu wśród 857 gmin jako ta która ma zrównoważony rozwój, oceniała to niezależna kapituła pod przewodnictwem prof. Jerzego Buzka. Dla mnie brzmi to trochę ironicznie, gdyż pan Buzek należy do partii, tak,tak Platforma Obywatelska i kandyduje z list tej partii do Europarlamentu – i to od wielu lat. Mam głęboką nadzieję, że pan Dariusz J. odpowie za wszystkie krzywdy wyrządzone pracownikom szkoły w Lipinach, prawda prędzej czy póżniej wyjdzie na jaw, tak jak to miało miejsce w sprawie wysypiska śmieci, gdzie jasno było w audycji radiowej powiedziane przez prezesa firmy starającej się o ulokowanie w naszej małej ojczyżnie zakładu do przetwarzania odpadów a także samego składowiska odpadów, że praca z urzędem gminy Mrozy układała się bardzo dobrze. Jeśli ktoś nie ma nagrania chętnie udostępnię.

    1. Z tym 30 miejscem w rankingu samorządów jest tak samo jak z „Perłą…”, tyle samo warte. Po prostu okręt Platformersów tonie i na siłę próbują coś zrobić, żeby pomóc swoim upadającym bastionom, takim jak DJ w Mrozach. Kolesie z PO nie zapominają o zaufanych funkcjonariuszach partyjnych, bo nie wiadomo jak potoczą się sprawy w przyszłości – może kiedyś znowu będą sobie potrzebni. Gdyby nie to, nasz włodarz już dawno zostałby przez nich poświęcony na ołtarzu historii, a o żadnych wyróżnieniach nie byłoby mowy. No chyba, że złoty medal za zamordyzm, propagandę, bezsensowne decyzje i zadłużanie gminy.

 2. Młody Jaszczuk na Facebooku Forum mieszkańców gminy mrozy przechodzi sam siebie. Poczytajcie,😂😂😂😂 beka.

  1. No poczytałam i tak się zastanawiam jakim cudem młody Jaszczuk ma wgląd w dokumenty gminne i jakim prawem chce rozsyłać?

 3. Ktoś był na dzisiejszej rozprawie? Napiszcie co się działo, kto zeznawał. Zdaje się, że DJ pali się grunt pod nogami? Młody strasznie zdenerwowany, psioczy i ubliża wszystkim Nie-Jaszczukom.

  1. Nie można zdradzać w fazie postępowania faktów ze sprawy przed jej zakończeniem . Tajemnica. Jednak pokuszę się o pewną refleksję. Był przesłuchiwany Przewodniczący Rady miejskiej w Mrozach . Jego wiedzą lub raczej niewiedzą na temat spraw gminy jestem porażona . Nie wiem jak ten człowiek piastował tak ważne stanowisko w naszej gminie przez trzy kadencje.

 4. Szkoda głosu na takiego kogoś. Po prostu ręce opadają. Może zaślepieni dyktatorską demagogią wyborcy w końcu przejrzą na oczy.
  W Łodzi toczy się podobna sprawa, tyle że o jakiś formalny bzdet i tamtejsza pani prezydent nie będzie mogła pełnić funkcji, a u nas jest to sprawa grubego kalibru.

 5. czyli zmiana bieguna ze skraności w skrajność…

  z tego co się orientuję, to sąd nakazał eksmisję stowarzyszenia i przyklepał wypowiedzenie umowy najmu. Dobrze myślę?

  Kiedy będzie prawomocny wyrok ?

  To chyba nie jest właściwe miejsce na takie pytania. Poza tym sądy są niezawisłe.
  Z poważaniem
  Krzysztof Piotr Laskowski

  1. Znudzony. Teraz sprawa toczy się w sądzie karnym o przekroczenie uprawnień przez burmistrza . Eksmisja to temat zamknięty.

 6. Krótki komentarz
  Proszę zapytać w Inspektoracie budowlanym w Mińsku Mazowieckim jaką decyzję wydano po kontroli w Lipinach.
  Była kontrola w obecności pani prezes Długosz , stwierdzono że obiekt nie powinien być użytkowany , co zataiła pani
  prezes nawet przed kuratorium . Także bardzo „obiektywny ” ten artykuł w Tygodniku.

  1. Ktosiu z sercem, na logikę, gdyby tak było, to po opuszczeniu szkoły przez uczniów i nauczycieli, budynek powinien zostać całkowicie wyłączony z eksploatacji. Tymczasem, nie słychać jakoś o wyburzaniu budynku, wręcz DJ ogłosił wszem i wobec, że będzie tam, kolokwialnie ujmując „dom starców”, tylko trochę kasy trzeba zainwestować w przystosowanie go do potrzeb starszych osób.
   To kto tu mija się z prawdą? Budynek jest „dobry”, czy „zły”?

   1. Nieeee ostatnio mówi się w komunikacji miejskiej i pozamiejskiej, że będzie w tym budynku dom dziecka. Gmina jak widać dotąd nie ma sprecyzowanych planów.

  2. Człowieku kontrola inspektora budowlanego dotyczyła obiektu : domu nauczyciela . Nie została wydana decyzja nakazującą opuszczenie tego budynku ze względu na zły stan . Te zalecenia skierowano do urzędu gminy oraz aktualnych właścicieli lokali . Gmina w piśmie zobligowała Stowarzyszenie do uzupełnienia braków zalecanych przy kontroli. Natomiast kuratorium wysłało wizytatora , który kontrolował obiekt – budynek szkoły, w której przebywały dzieci. Zapewniam, że jeśli kuratorium stwierdziłby przebywanie dzieci w kotłowni z pewnością by to miejsce skontrolowało.

  3. Acha kuratorium kontrolowało szkołę a więc zgodnie z ustawą przy kontroli była pani dyrektor . Wszystkie dokumenty , które kontrolujący sobie życzyli ( zgodnie z wytycznymi gminy – bo urząd gminy wysyłał wnioski o skontrolowanie ) przedstawiała do wglądu . W aktach sprawy jest dostarczony protokół pokontrolny , w którym nie stwierdzono uchybień i pozwolono na pracę dydaktyczną szkoły w roku szkolnym 2016/2017

   1. Ile jeszcze tłumaczyć (się) trzeba, żeby ktosie z sercem (???) zrozumiały? Podziwiam Pani Doroto za cierpliwość. Ale dobrze, bo o ile ktosie wiedzą swoje i dalej snują zainspirowane przez burmistrza spiskowe teorie, to przy okazji inni poczytają i porównają sobie fakty kontra plotki i knowania. Nie mercedes ktosiu ale rower, nie kupili a ukradli itd. Podrzucę kilka pomysłów, skoro determinacja, strach czy rozpacz powoduje, że i tak już ślepakami strzelacie -….dzieci płaciły z kieszonkowego na drugie śniadania dla nauczycieli…. Wszystkie dzieci uczyły się w jednej klasie, bo w innych dach przeciekał. A i łaziły wielkie pająki. Na plastyce robiono laleczki Voodoo, wiadomo czyje. Kontrola zużycia mydła wykazała duże braki (z czegoś te bańki puszczano), w związku z tym narażano dzieci na niebezpieczeństwo posiadania brudnych rąk. Może wymyślicie jeszcze jakieś wątki, żeby znudzonym bez serca czy rozumu podrzucić? Jak mają głupoty powtarzać, to może chociaż śmieszne, co by nas tu uradować.

 7. Trochę to wszystko pokręcone. Ciekawe co było główną przyczyną wypowiedzenia umowy najmu, bo te wyjaśnienia to takie dla publiki.

  1. Psst dla publiki – nie było wyjaśnień. Szkoła została uznana za zbędną. Bo tak. Wiesz, dochodów nie przynosiła chyba. A mogli świnie hodować w kotłowni. Najlepsze jest to, że teraz dopiero burmistrz opowiada, że budynek zagrażał zdrowiu dzieci. I pluje sobie w brodę, że wcześniej tego nie wymyślił. A można było jakieś zwarcie zrobić i mały pożar (choć gminne przedszkole z tego powodu nie zostało zamknięte ani przeniesione), jakąś cegłę obluzować, żeby główkę rozbić jakiemuś dzieciakowi albo lepiej nauczycielowi czy – marzenie niedoczekanie -pani prezes – wtedy jakie piękne przyczyny by były. A tak teraz rzeźbimy, wymyślamy, kombinujemy i tłuczemy głową o ścianę – czy opłacało się tyle zachodu dla tej rudery? Na pewno mniej niszczała, kiedy byli w niej ludzie, kiedy była ogrzewana, sprzątana…. I spokojnie mogła być, bo jak widać ani kasy ani pomysłu nie ma.

 8. Zwięźle i na temat. W końcu napisali prawdę, taką jaka jest. Ciekawe dlaczego akurat teraz? Czyżby ptaki ćwierkały o końcu dyktatury w Mrozach? A może mają przecieki o rychłej zmianie sponsora i zmienili front?
  Wedle ustawy o pracownikach samorządowych (Art.6 p.2) pracownik zatrudniony na podstawie wyboru nie może być karany za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego (czyli przez prokuratora). Prawomocny wyrok niestety uniemożliwia wykonywanie tej jakże zacnej funkcji (chociaż wcześniej można kandydować). Głosowanie na potencjalnego skazańca to marnowanie głosu. Równie dobrze można wrzucić głos do kosza.
  Tak czy inaczej, z gazetą już nasi dzielni lokalni aparatczycy nie podyskutują, nie będą już dłużej rozmydlać tematu, przeinaczać faktów i siać zamętu, jak to ostatnio widać na facetbuku.

  1. Wedle art.11,ust.2 kodeksu wyborczego ”Nie ma prawa wybieralności w wyborach osoba skazana prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe”. Ustawę uchwalono w sierpniu 2011r.

   1. No tak, tylko DJ jeszcze nie zaliczył odsiadki, nawet w zawiasach, a sprawa jest toku, choć wydaje się przesądzona. Formalnie może więc póki co kandydować, a nawet pełnić funkcję, aż do uprawomocnienia się wyroku.
    Młody J. na fb zadeklarował, że DJ będzie się odwoływał, przeciągał, czyli stosował różne kruczki prawne, by jak najdłużej utrzymać się na stołku i mieć z niego dużą kasę. Taka sytuacja może trwać nawet kilka lat.
    Tylko, czy chcemy mieć takiego burmistrza? Jak to wpłynie na wizerunek gminy Mrozy? Czy ktokolwiek z zewnątrz będzie chciał z nim gadać, wiedząc, że prędzej czy później zakończy działalność, co gorsza nie wiadomo kiedy, właściwie w każdej chwili?

    1. Niech przeciąga, jak gumę w majtkach ciągniesz do czasu w końcu pęknie. tak samo koniec DJ jest bliski. Więc trzeba wygrać wybory , posprzątać po sobie szafy i w czerwcu na odpoczynek?

  2. Masz rację. Ale….okazuje się, że wielu mieszkańców nic nie wie o sprawie. „Burmistrz oskarżony?” Szok. A szkoła w Lipinach? Jedna pani, wykształcona kobieta powiedziała, że ona nie wie jak tam było, powtórzyła kilka plotek a uważa, że nawet jeśli, to każdy może błąd popełnić,’a burmistrz ma przynajmniej doświadczenie. Nie wiem tylko, czy w rządzeniu czy w „popełnianiu błędów”? Oby do wyborów poszli ci, co jednak mają pojęcie…

Możliwość komentowania jest wyłączona.