Dyskusja na portalu społecznościowym.

Nie każdy z was jest użytkownikiem Facebook’a i przegląda profil Komitetu „Nasza Gmina Mrozy”, Toczy się tam dyskusja na bardzo ważny temat, z którym przyjdzie nam się zmierzyć w najbliższym czasie. Dlatego chciałbym zaprosić was do dyskusji.  Może macie inne pomysły?

Zapraszam do dyskusji klikając w obrazek:

 

 

Pozdrawiam!

K.L.

38 odpowiedzi do “Dyskusja na portalu społecznościowym.”

 1. e-mrozowianko. Gdyby miało się odbyć spotkanie z wszystkimi kandydatami, to pewnie bym się nim zainteresowała, ale spotkanie tylko z DJ mnie nie interesowało. Ja go i tak znam . Liczą się nie jego słowa, a jego czyny. A on swoimi dotychczasowymi czynami udowodnił, że jest najlepszym kandydatem na gospodarza Mrozów. Ufam mu bezgranicznie. Niech Bóg ma go w swojej opiece i strzeże przed działaniami złych ludzi.

  1. To niech Nas mieszkańców Bóg ma w swej opiece i strzeże od złych ludzi !!! To chyba chciałaś napisać? Czy się mylę Jadziu?😜 A z tym zaufaniem to nie wiem czy mam Ci gratulować, czy współczuć….

  2. Czy @Jadzia to ta pani @.Trej…..a z facebooka, która obiecała jegomościowi, że go pobije, jak go spotka? Bardzo podobnie składa wyrazy w zdania. Kobieta nie myśli o o swojej rodzinie, bliskiej, dalszej o przyszłości. Najważniejsze dla niej jest dobro Jaszczuka. Wyjątkowe poświęcenie, niezwykłe, jednostronne.

   1. Ta pani z Facebooka, której niewyparzony język i wyjątkowo „kulturalne” słownictwo jest mi znana z opowieści jej bliskich. Miałam nawet zaszczyt być zaproszona na uroczystość, na której gościła pani T. Po tym jak została złapana na gorącym uczynku, jak wynosiła z sali nazwijmy to „rekompensatę” za prezent została przez rodzinę wyklęta? Nie wiem czy klątwa działa😜, ale mi się wydaje, że rozum jej odebrało ???

 2. Witam.
  Najgorszym problem gminy jest jej zadłużenie, oficjalnie jest to około 2 tys. zł na każdego mieszkańca.
  Po przeczytaniu artykułu na Onecie, w którym opisane były wszystkie kruczki ukrywania dodatkowych zadłużeń,
  mam poważne wątpliwości, czy wielkość zadłużenia podawana w oficjalnych dokumentach jest prawdziwa.
  Pozdrawiam.

 3. „Szał niebieskich ciał” na wczorajszym spotkaniu kandydata na Burmistrza DJ z mieszkańcami w GCK. Ha ha ha, sala „pękała w szwach, potrzebne były dostawki”. Czyżby część kandydatów komitetu Burmistrza się wstydziła?
  Może doszli do wniosku, że publiczne popieranie kandydata mającego problemy z wymiarem sprawiedliwości jest dość ryzykowne?

  1. W pracy wszyscy są sympatyczni i przyjacielscy. Ale kiedy ktoś porządnie podpadnie tak, że może wylecieć z roboty, to wszyscy znajomi nagle unikają go, nie mają dla niego czasu, nie odbierają telefonów, itd. itp. Nikt nie chce się pobrudzić towarzystwem takiego kogoś.
   Tu mamy do czynienia z identyczną sytuacją. Przychodzą ci co muszą, albo ci co się boją swojego idola.

  2. Jaszczuk zapewne zapłacił za wynajem sali w GCK z własnej kiesy. Przedstawiał tam swój program wyborczy. Jeżeli nie zapłacił, to dyrektor GCK powinien żądać od kandydata Jaszczuka zapłaty za wynajem sali dla celów prywatnych.

    1. Oj Jadziu, Jadziu święte słowa prawisz. „Jak nie wiesz to się nie udzielaj.” Ratując jedną sytuację, gdzie może jest wszystko w porządku, próbujesz wsadzić komitet Burmistrza na dużo większą minę. Kampania wyborcza w urzędach to jest aby prawnie dopuszczalna?. A spotkanie było w GCK co widać na zamieszczonym na forum filmie.

    2. To sobie Jadziu obejrzyj transmisję na fb i się przyjrzyj,gdzie to dokladnie było bo ja Ci mówię,ze w GCK.

    3. Zebranie – wyborcze z mieszkańcami w gminie????😲 Toż to nadużycie władzy!!! O ile wiem burmistrz kandyduje z własnego komitetu, a każdy komitet musi rozliczyć się z finansów wyłożonych na kampanię. To co gmina wystawi fakturę burmistrzowi za spotkanie wyborcze w gminie ? No brawo Jadziu, właśnie sypnęłaś burmistrza.

     1. Nie wiem jak wy, ale ja po tym komentarzu Jadzi zastanawiam się nad jedną kwestią, mianowicie ilu jest takich pseudosympatyków pana Dariusza J. ? No bo co to za wyborca, który wszem i wobec głosi dla niego poparcie, a nie ma czasu, ani ochoty pójść na spotkanie ze swoim idolem? Co to za fan, który nie raczy nawet obejrzeć kawałka transmisji z „koncertu DJ”? Przecież gdyby Jadzia obejrzała choć kawałek to od razu zorientowałby się, że to wszystko odbyło się w GCK. Ilu takich inteligentnych „sprzymierzeńców”ma nasz włodarz? Co to za ludzie? Czy naprawdę warci są aby czytać ich komentarze i kierować się ich uwagami? Według mnie – nie.

    4. Jadziu, nie wiem co zażywasz, ale mocno działa…😁 Właśnie pokazałaś kim jesteś …. Już nikt nie będzie traktował Cię poważnie.

     1. o je jej ! Ale macie radochę! Pomyliłam się i co wielkiego się stało? Każdemu może się zdarzyć. K woli ścisłości, wyjaśniam, że jeszcze przed opublikowaniem komentarza prosiłam o usunięcie go, ale Admin wolał puścic komentarz, żeby podkrecić atmosferę . Nie ładnie Adminie.

      Droga Jadziu!
      Bardzo mi przykro ale cały dzien byłem w terenie, a nie odbieram poczty ze skrzynki kontaktowej mobilnie. Mam tylko dostęp do panela administracyjnego. W takich sytuacjach trzeba dzwonić.
      Pozdrawiam!
      Krzysztof Laskowski.

   1. To może pytanie do pana Mirosława Borczyńskiego dyrektora GCK. Czy Dariusz Jaszczuk zapłacił za swoją kwestę w budynku Gminnego Centrum Kultury? Proste pytanie. A może pan Jaszczuk pokaże fakturę za wynajem GCK dla swojej potrzeby. Macie na to 1 DZIEŃ.

    A do Wyborów SZEŚĆ DNI.

    1. Mirosławie Borczyński, dyrektorze GCK, czy kandydat Dariusz Jaszczuk opłacił wynajem Sali Kinowej, czy wykorzystał swoje stanowisko do spotkania wyborczego w budynku gminnym? Dariuszu Jaszczuk pokaż fakturę za wynajem Sali Kinowej dla swojego komitetu.
     Jeżeli Jaszczuk nie zapłacił złotówki to chciałbym 20 października na godzinę 19:00 zarezerwować Salę Kinową na trzy godziny. Proszę pamiętać o tym terminie.
     Panie Mirosławie z poważaniem Człowiek Lasu.

     1. Tak samo z ewentualnymi spotkaniami w świetlicach i strażnicach.
      Jak bez opłaty to dla wszystkich a nie dla wybrańców.
      W świetlicach czy strażnicach zwykły śmiertelnik musu trzeba płacić.

 4. Rozumiem zdenerwowanie zwolenników różnych opcji wyborczych. Uciekając od stronniczości chciałbym chociaż w zarysie zobaczyć pomysły naszych wszystkich kandydatów na burmistrza. Próbowałem znaleźć cokolwiek w Internecie nt programu Pana Burmistrza z ostatniej kadencji ale mi się nie udało. Może mi ktoś pomoże o ile był taki. Moglibyśmy zobaczyć i sobie jakkolwiek porównać. Takie złośliwości bez przyczyny możemy sobie zostawić dla siebie. Każdy ma swoich zwolenników i przeciwników, nic tego nie zmieni.

 5. Mieliśmy z mężem na emeryturze zamieszkać na Dąbrowie.Miał być to dla nas i naszych dzieci oraz wnucząt raj na ziemi,ale czar prysł,ponieważ postawią kurniki- wielkoprzemysłowe fermy drobiu. Co dadzą wszystkie dyskusje i działania dotyczące programu „Czyste Powietrze”.Jest to wszystko bez sensu.Mieszkańcy Dąbrowy, Sokolnika, Kuflewa Małej Wsi, Lubomina, Trojanowa i Woli Rafałowskiej, a czasami Mrozy też dostaną to czyste powietrze i będą w tym syfie żyć.

 6. Czytam sobie wpisy na Facebooku i wierzyć się nie chce, że władza nasza takim językiem operuje. Polecam lekturę i proponuje w miarę możliwości weryfikować to co jeszcze urzędujący burmistrz napisał. Ja też uważam, że potrzeba zmiany i nie zagłosuję na Pana Jaszczuka!!! Jestem przekonany, że świeże spojrzenie nie zepsute i zmanierowane chorą polityką jest dobrym rozwiązaniem. Słuchalem uważnie ostatnio kilka razy starej audycji radiowej dotyczacej wysypiska śmieci, które prawie u nas powstało. Byłem zszokowany rozmową Burmistrza, też polecam dla odświeżenia pamięci. Na pozór sprawne operowanie słowami zaprowadzi większość z nas na manowce.

  1. Taki Burmistrz wspaniały niby bronił mieszkańców przed wysypiskiem, a dlaczego nic nie zrobił żeby uchronić mieszkańców przed linią wysokiego napięcia, która będzie bardzo blisko mieszkańców Mrozów. No co się stało zabrakło weny, dobrych intencji, a może nikt ze znajomych ,,klakierów” tam nie mieszka ?
   Śmierdzące kurniki też nie przeszkadzają bo daleko od Grodziska?
   Wiadukt? A zapomniałam no przecież będzie tak jak obiecywał, co kadencję 😀. Tu się zamydli oczy placem zabaw, piłkarzykami, drogę poprawi, wyleje kawałek asfaltu, ( to nic że plany były już zrobione np. w 2006 r.)chodniczka kawałek, pomaluje, krzaczek zasadzi itd. to nic że za pieniądze sołeckie, przecież się robi, a przed wyborami wręcz szaleństwo, niech się cieszą 😀

   On nie bronił od wysypiska, on o nie wnioskował już w 2012 roku. W audycji radiowej inwestor potwierdził, że dla niego był zmieniany MPZP. Dopiero jak został przez nas przyłapany zaczął udawać dobroczyńcę…
   Pozdrawiam!
   Krzysztof Laskowski.

   1. Cóż dał protest w sprawie linii wysokiego napięcia ?
    – przecież działa spec ustawa !
    Niby śmierdzące kurniki też powstaną nawet jeśli gmina zablokuje , da odmowną decyzję , tak jak to miało miejsce w gminie Kotuń. Mieszkańcy protestowali , wójt wydał decyzję negatywną , inwestor się odwołał i co? ferma indycza się buduje!!!
    Chciałoby się wiele , tak jak i wiadukt , wiele miast walczy z PKP . ginie wiele ludzi na różnych niestrzeżonych przejazdach i co???
    Jeśli chodzi o pokazowe działanie burmistrza przed wyborami to chyba przesada .

    1. Czyli siadamy i płaczemy z DJ na czele, że „nic się nie da zrobić”. To po jaką chol..rę siedzi na stołku i pobiera 14 tys. zł miesięcznie pensji z naszych podatków? Jak nic nie może, to niech odda stołek takiemu, co potrafi coś zrobić.

    2. Nie no najlepiej na wszystko się zgadzać i tylko przytakiwać i brawo bić.
     Jak myślisz co byłoby lepsze zainwestować i powalczyć o wiadukt czy zainwestować w bezsensowną kolejkę? Wójt/Burmistrz Dariusz Jaszczuk jakby naprawdę chciał to już wiadukt dawno by był. Jeżeli w gminie robi się inwestycje za grube miliony i nie jest to problem to sprawa wiaduktu nie była i nie jest nieosiągalna.
     A co do upiększania Gminy to taki jeden przykładzik w Mrozach najnowsza atrakcja dla najmłodszych w parku i jeszcze wiele cudów co czekało do jesieni, a można było wykonać duuuuużo wcześniej 😉

   2. Do TM i Pana Laskowskiego
    Trzeba być ………..żeby tak oceniać Jaszczuka.

    Oceniam tego Pana uczciwie i krytycznie. Nie mam też wątpliwości, że on ma krytyczną ocenę do mnie, jak rownież do wszelkich propozycji, które nie pochodzą od niego. Znając z góry oceny p. J mógłbym być ewentualnie zainteresowany, na ile obraźliwej formy użyje on i jego zwolennicy w stosunku do mojej osoby… ale nie jestem… jak rownież nie jestem zainteresowany wymianą inwektyw i oskarżeń, bo wiem, ze w tym jemu nigdy nie dorównam.
    Pozdrawiam!
    Krzysztof Laskowski

    1. Oj tak, bo pana Jaszczuka to powinniśmy głaskać, na rękach nosić i bić mu pokłony, przecież to nasz burmistrz😜. Tyle się napracował, napocił jak żaden inny.😁 Niegodniśmy, niegodni….

    2. No, ale jak ,,ktośu z sercem” przecież zasługi zostały wymienione? A Ty masz serce i tolerancję tylko dla Pana Dariusza, a co z innymi? Innych zlinczować i opluć?

    3. Im bliżej dnia wyboru, tym bardziej chamski będzie atak ze strony Jaszczuka i jego ……? Jaszczuk nie ma planu na dwa tygodnie do przodu, a co dopiero na cztery lata 🙂

 7. Nigdy nie spotkałem Krzysztofa Laskowskiego, nigdy z nim nie rozmawiałem, ale jedno jest pewne, po Twoich działaniach widać, że chce Pan godnego i sprawiedliwego życia dla wszystkich mieszkańców Gminy Mrozy i dlatego moja rodzina i znajomi zagłosują na Ciebie.

  Zatem przedstawiam Komitet „Nasza Gmina Mrozy”
  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/43123216_533247540434429_5066514499498934272_n.jpg?_nc_cat=109&oh=6d956504177be30b01429af8c3018671&oe=5C58CA8E

 8. Dyskusja na portalu fb , a zwłaszcza wypowiedzi rodowitych Mrozian lub też rodowitych mieszkańców gminy mnie bardzo mocno zadziwiła. Ja rozumiem, że wielbią Burmistrza Jaszczuka płomienną miłością i są jego wiernymi wyborcami, ale co niektórzy chyba mają amnezję. Według tych państwa, każdy nabytek, który nie pochodzi z Mrozów tudzież z gminy Mrozy, powinien siedzieć cicho i się nie wychylać, a broń Boże startować na Burmistrza i do Rady. Drodzy Państwo, może trochę historii, bo co niektórzy zapomnieli. Dariusz Jaszczuk objął stanowisko w 1997 roku, czyli urzęduje ponad 21 lat, w tej chwili ma 57 lat czyli obejmując stanowisko miał 36 lat i średnie wykształcenie, dodatkowo nie pochodzi ani z Mrozów, ani z Grodziska tylko jest tzw. nabytkiem, przybyszem, który przybył tu do pracy, a na wójta wybrała go Rada, gdyż w pięknym stylu pozbyli się wójta Parola, a dlaczego i czy wszystko było honorowo? To niech rozstrzygną we własnym sumieniu. Obejmując stanowisko miał 36 lat i był w odpowiednim wieku do objęcia funkcji? To ile lat mieszkał w Mrozach Dariusz Jaszczuk geodeta zanim objął stanowisko?
  Jakim trzeba być gburem żeby wypisywać takie bzdury – bo za młody, bo nie rodowity mieszkaniec… Ludzie, a kto Wami rządził przez tyle lat? Demografia w gminie spada, wcale się nie dziwię dlaczego. Sama jestem nabytkiem dlatego piszę tu, bo to jak widzę miejsce dla ,,wygnanych”. Panie Jaszczuk! Wiem, że Pan to czyta. Niech Pan się zastanowi jakim człowiekiem jest i jakimi ludźmi się otacza. Kreuje się Pan na dobrego gospodarza, Gmina Przyjazna Rodzinie, czy tak naprawdę jest?
  Też byłam wyborcą Dariusza Jaszczuka, ale nie zaślepionym, w tych wyborach mu podziękuję bo to, co widzę, słyszę i czytam, przechodzi wszelkie wyobrażenia o Przyjaznej Gminie dla kogokolwiek.
  A na kogo oddam swój głos czy na niedoświadczonego nabytka z
  Kałuszyna czy na rodowitego, podobno doświadczonego Mrozianina – jeszcze się zastanowię 🤔

  1. Rozumiem, że „piękny styl pozbycia się wójta Parola” było z mocnym przekąsem. Mało kto chce o tym pamiętać, ale stek pomówień pod adresem Wójta, zakulisowe działania połączone z ogłupianiem zdawałoby się inteligentnych ludzi, wystarczyłyby na powieść kryminalną. To był skok na władzę w najgorszym możliwym stylu. To było zmiażdżenie niewinnego człowieka i bardzo dobrego gospodarza gminy. A potem nastąpiły czasy „upiększania Mrozów” czyli robienia wszystkiego na pokaz. Dzisiaj mamy kolorowe ściany, płoty i potworny dług publiczny.

   1. Bardzo mocnym przekąsem.
    Nie pochodzę z Mrozów ale bardzo dużo dobrego słyszałam o Panu Parolu, a przyszło mi mieszkać za czasów Jaszczuka. Przerażają mnie ludzie którzy nie rozumieją, że świat idzie do przodu, a to co dzieje się w Mrozach czy w okolicach to nie jest zasługa Burmistrza tylko czasów w jakim nam przyszło żyć. Świat się zmienia, czasy się zmieniają to jest normalna kolej rzeczy. Gmina Mrozy chciała piąć się wysoko ale czy kosztem zadłużenia gminy który nie maleje tylko z roku na rok się powiększa. Macie przykład z kolejką jest i…. Każdy wie że to był strzał w kolano (nawet jego zwolennicy to wiedzą i mówią) ale nikt nie powie tego otwarcie. Piękny teren, który można by zagospodarować dla młodzieży ale o nich się nie myśli, mają ławeczki niech idą jarać obok fontanny.

Możliwość komentowania jest wyłączona.