Szpital w Rudce dofinansowany.

Nowy sprzęt medyczny trafi do poradni specjalistycznych, a także do planowanej do utworzenia przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Na potrzeby Poradni Kardiologicznej zakupione będą 4 rejestratory EKG z oprogramowaniem, 4 rejestratory ciśnieniowe z oprogramowaniem, 2 aparaty EKG 12-kanałowe, aparat USG oraz zestaw do badań wysiłkowych z bieżnią oraz cykloergometr.

Poradnia Gruźlicy i Chorób Płuc wzbogaci się  o 2 polisomnografy, 2 aparaty typu Auto CPAP do badania zaburzeń snu, 3 video bronchoskopy, myjnię do endoskopów oraz automatyczną szafę do przechowywania endoskopów. Na potrzeby poradni domowego leczenia tlenem zakupionych będzie 150 koncentratorów tlenu. Dodatkowo, aby zapewnić kompleksowość opieki kardiologicznej, pulmonologicznej i rehabilitacyjnej, a także wdrożyć opiekę koordynowaną, zakupione będą: aparat EKG oraz zestawy – do spirometrii i badań wad postawy.

 https://www.mazovia.pl/gfx/mazovia/_thumbs/pl/defaultaktualnosci/547/6824/1/r3d1nFqGiWmso2uDZA,foto1.jpg

 Dzięki realizacji projektu poprawi się dostęp do wysokiej jakości opieki zdrowotnej w zakresie chorób układu krążenia, układów ruchu oraz oddechowego na terenie powiatu mińskiego i województwa mazowieckiego.

źródło: www.mazovia.pl

6 odpowiedzi do “Szpital w Rudce dofinansowany.”

 1. Ale pani Orzełowska się lansuje… Ona chyba jest z PSLu? Ciekawe czy jeździ za swoje czy państwowe ?

  Dla mnie nie jest ważne z jakiej jest partii. Ważne to, co zostało zrobione.
  Pozdrawiam!
  K.L.

  1. Tak za swoje akurat, delegacje z dietami dostaje, a jeszcze prezenty za to że zaszczyciła swoją obecnością i użyczyła wizerunku.

 2. Nie podoba mi się ta cała reorganizacja w szpitalu w Rudce. Może jestem przewrażliwiona, ale nie zdziwię się jak za kilka lat placówka ta przestanie istnieć…. Nie takie przedsiębiorstwa czy instytucje likwidowano, a ” jakiś Ktoś” przejmował budynki i grunty za bezcen. Obym nie była złym prorokiem….

  1. No tak się właśnie Wandziu robi, najpierw są zakupy, inwestycje i remonty. Potem okazuje się, że jest duży debet i szpital w ruinie – należy go zlikwidować. Likwiduje i sprzedaje się majątek narodowy za bezcen znajomemu, a on jakimiś cudem robi prywatny kurort ( oczywiście kupuje z wyposażeniem tym świeżo kupionym) i robi interes życia – w sensie robi na tej ruinie kokosy. Można – można.

  1. Tak super a w szpitalu robią redukcję etatów mało pielęgniarek, podobno nie ma lekarzy aby otworzyć ośrodek POZ. i nic się z tym nie robi . Nędza i oszczędności z każdego konta wychodzą a place są tak słabe że chyba w okolicy takich nie ma. Pytam jaka to polityka , chyba Urząd Marszałkowski ma na koniec kadencji za dużo pieniędzy więc chce wyczyścić konta przed wyborami.

Możliwość komentowania jest wyłączona.