Bierzmowanie w Mrozach.

Bierzmowanie, nazywane sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej, to wyjątkowa chwila w życiu młodych katolików. We wtorek 2 października w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Mrozach, Biskup Romuald Kamiński udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. W uroczystości uczestniczyli także duchowni z Mrozów oraz świadkowie i rodziny bierzmowanych.
 
Przez sakrament bierzmowania wierni jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej. Sakrament przyjęło około stu osób.
 

 

fot. Krzysztof Laskowski
fot. Krzysztof Laskowski

 

fot. Krzysztof Laskowski
 
 
 W imieniu własnym oraz rodziców i bierzmowanych dziekuję serdecznie ks. Biskupowi Romualdowi Kaminskiemu  oraz ks. Proboszczowi  Krzysztofowi Pietrzakowi za przepiękną uroczystość, jak rownież ks. Wikaremu Robertowi Ziółkowskiemu, ks. Marcinowi Bodziak a także p. Ewelinie Igańskiej za przygotowanie młodzieży do sakramentu.
Pozostałe zdjęcia wkrótce.
 
K.L.

2 odpowiedzi do “Bierzmowanie w Mrozach.”

  1. Cieszcie się Mrozowianie że zaszczycił Was swoją obecnością Biskup bo czasami nie przyjeżdża osobiście tylko wysyła swoich zastępców. Nie wszystkie parafie są traktowane tak samo. Chociaż według mnie biuskup powinien przyjeżdżać na każde zgłoszenie do parafii i nie odwoływać wizyt bo wszystkie są ważne i wcześniej ustalone . To trochę takie lekceważenie zwykłych parafian i wiernych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.