Zbiórka Krwi. Mrozowianie nie zawiedli.

W sobotę 8 września po raz kolejny w Mrozach odbyła się akcja zbierania krwi zorganizowana przez Państwa Frączów oraz Stowarzyszenie „Wild Dogs”. Tym razem z powodu awarii autobusu organizatorzy skorzystali z przychylności gospodarza obiektu i wykorzystali pomieszczenia klubu piłkarskiego „Watra Mrozy”. Udział wzięło 41 osób, z czego 25 zostało zakwalifikowanych. Dzięki nim pozyskano ponad 11 litrów krwi. Uczestnicy oprócz tradycyjnej paczki słodyczy mogli skosztować wyrobów własnych państwa Frączów oraz cukierni „Gmitrzuk”, którzy ufundowali przepyszne słodkości. 

Każdy kto oddał krew otrzymał też kupon uprawniający do 20% zniżki przy zakupie słodyczy w cukierni p. Gmitrzuka w Mrozach przy ul. Armii Krajowej. Część dawców otrzymała również oryginalny kubek. 

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/41210551_1179993462140230_1569073238242230272_n.jpg?_nc_cat=0&oh=f373a3a16cf87da7e5194749e3b8465e&oe=5C2ACE10

Od siebie dodam, że kawa w nim smakuje wyjątkowo 😉 .

fot. A. Frącz
fot. A. Frącz

Tego dnia można było również zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Wbrew panującym opiniom nie jest to nic strasznego. Jako Dawca komórek macierzystych możemy dać choremu najcenniejszy dar – szansę na życie. W sumie zarejestrowano 11 potencjalnych dawców szpiku.

Kilka słów od współorganizatora zbiórki p. Andrzeja Frącza:

-„Serdecznie dziękujemy wszystkim honorowym dawcom krwi za poświęcony czas i cząstkę siebie dla ratowania innych. Te ponad 11 litrów krwi uzbierane wczoraj na pewno komuś uratują zdrowie, a może nawet życie. Nie wszystkim się udało, nie każdemu dopisało akurat w tym momencie zdrowie, ale liczą się chęci i determinacja, może uda się na następnej zbiórce krwi, która odbędzie się już za 2 miesiące, czyli 4 listopada.
Wielkie brawa należą się również dla tych 11 osób, które zarejestrowały się jako potencjalni dawcy szpiku w fundacji DKMS. Przyjdzie czas kiedy zostaną zaproszeni, aby uratować życie swojego genetycznego bliźniaka. To niesamowite i bardzo szlachetne.
Ogromne podziękowania należą się również p.Gmitrzukowi za dostarczone słodycze i rabaty (doskonałe!!!, niech żałuje kto nie próbował😉), a także p.Radkowi Krążale za śliczne okolicznościowe kubeczki 😊.
Dziękujemy wszystkim organizatorom, wolontariuszom i ludziom dobrej woli, którzy z własnej woli bezinteresownie przyczynili się do organizacji i realizacji zbiórki krwi. Bez wspólnej pracy wszystkich zaangażowanych do zbiórki nigdy by nie doszło, tym bardziej w sytuacji awaryjnej, kiedy w ostatniej niemal chwili okazało się, że nie będzie krwiobusa. To niesamowite, że jako lokalna społeczność wspólnymi siłami potrafimy pokonać nagłe przeciwności.
Jeszcze raz Serdecznie Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę krwi 😚😚😚😚.”

Pozdrawiam!

K.L.

4 odpowiedzi do “Zbiórka Krwi. Mrozowianie nie zawiedli.”

  1. A wszystkim którzy mogli oddać krew – dziękuję bo niestety nie wszyscy mogą być dawcą.

  2. Kurcze, w Kałuszynie jak była zbiórka krwi to burmistrz angażował się osobiście . Jego poplecznicy z wiosek przyjechali aby honorowo nie dodać krew. W Mrozach władza jakiś nie kwapi się do promowania tego typu wydarzeń. Czy burmistrz i przewodniczący Mrozów zaszczycili swoją obecnością to wydarzenie?

    1. Aga33, podobno DJ nie ma zwyczaju osobiście zaszczycać takich wydarzeń, ale jednak pozwala udostępniać miejsca, gdzie ludzie mogą zbiórki robić, w szkole, w GCK czy ostatnio na stadionie. I dobrze, chwała mu za to. Absolutnie nie powinno się mieszać polityki do takich akcji, bo to zupełnie inne bajki. Dajmy temu spokój. Niech zbiórki krwi dalej będą w Mrozach, w spokoju, bez niepotrzebnej wrzawy. Dobrze, że w ogóle komuś się jeszcze chce to robić.

Możliwość komentowania jest wyłączona.