Już w sobotę zbiórka krwi.

Już w najbliższą sobotę 8 września o godz. 12:00 odbędzie się zbiórka krwi w Mrozach. Jest to zbiórka wyjątkowa pod wieloma względami, ponieważ:
1. Jest w SOBOTĘ
2. Od godz. 12:00 do 16:00
3. Krwiobus stanie na stadionie w Mrozach
4. Organizatorami są Wild Dogs-y i Basia Frącz
5. Zbiórka poprzedza dużą imprezę „Mukodoza”
6. Będzie stoisko fundacji DKMS, gdzie będzie można się zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku.

Tak jak poprzednio, każdy kto odda krew, otrzyma kupon rabatowy do cukierni p. Gmitrzuka, z najlepszymi wypiekami w powiecie 😙

Zapraszamy wszystkich chętnych zdrowych krwiodawców, szlachetnych ludzi o wielkich sercach.
To nie jest jakieś tam oddanie krwi, ale jest to piękny gest ratujący zdrowie, a często i życie konkretnym ludziom: dzieciom, dorosłym i starszym. To dzięki Waszej krwi żyje konkretna pani Janina, pan Piotr, czy mała Marysia.
Dziękujemy wszystkim dotychczasowym krwiodawcom i zapraszamy na najbliższą sobotę 😊😊😊

Andrzej Frącz, Mrozy Południowe.

5 odpowiedzi do “Już w sobotę zbiórka krwi.”

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim honorowym dawcom krwi za poświęcony czas i cząstkę siebie dla ratowania innych. Te ponad 11 litrów krwi uzbierane wczoraj na pewno komuś uratują zdrowie, a może nawet życie. Nie wszystkim się udało, nie każdemu dopisało akurat w tym momencie zdrowie, ale liczą się chęci i determinacja, może uda się na następnej zbiórce krwi, która odbędzie się już za 2 miesiące, czyli 4 listopada.
  Wielkie brawa należą się również dla tych 11 osób, które zarejestrowały się jako potencjalni dawcy szpiku w fundacji DKMS. Przyjdzie czas kiedy zostaną zaproszeni, aby uratować życie swojego genetycznego bliźniaka. To niesamowite i bardzo szlachetne.
  Ogromne podziękowania należą się również p.Gmitrzukowi za dostarczone słodycze i rabaty (doskonałe!!!, niech żałuje kto nie próbował😉), a także p.Radkowi Krążale za śliczne okolicznościowe kubeczki 😊.
  Dziękujemy wszystkim organizatorom, wolontariuszom i ludziom dobrej woli, którzy z własnej woli bezinteresownie przyczynili się do organizacji i realizacji zbiórki krwi. Bez wspólnej pracy wszystkich zaangażowanych do zbiórki nigdy by nie doszło, tym bardziej w sytuacji awaryjnej, kiedy w ostatniej niemal chwili okazało się, że nie będzie krwiobusa. To niesamowite, że jako lokalna społeczność wspólnymi siłami potrafimy pokonać nagłe przeciwności.
  Jeszcze raz Serdecznie Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę krwi 😚😚😚😚.

 2. Już wiemy, że mrozianie utoczyli 11 litrów krwi. Podczas „Mukodozy” dla chorego na mukowiscydozę Patryka zebrano nieco ponad 6 tysięcy złotych, co starcza na dwa miesiące terapii. Dużo? Mało? Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, koncert był świetny, ogromna energia. Brawa dla wolontariuszy. Słaby punkt? Publiczność…… Szkoda, że było nas tak mało. Ze szkoły więcej pracowników ( włącznie z panią dyrektor) niż uczniów. Obawiam się, że to nie kwestia pogody drodzy ziomkowie. W sąsiednim Kałuszynie podczas takich akcji pojawiają się miejscowi biznesmeni, dla których stówka czy pięć nie robi różnicy. Czy u nas takich nie ma?

  1. Ależ owszem są! Tylko nowobogaccy przyzwyczaili się do tego, że idą na imprezkę (Dni Mrozów) i goszczą się jadłem i popijadłem w słynnym namiocie. Dla nich obce są harytatywne imprezy – no bo trzeba na nich dać nie dostać.

  2. Smutne to i dołujące, że mrozowska społeczność ma głęboko w poważaniu to co się dzieje w naszej miejscowości. Te nieco ponad 6 tys. zł uzbierane na imprezie to wynik, który mógłby być dużo lepszy. I chociaż żal, że uzbierana kwota jest stosunkowo niewielka, to najbardziej wkurza kiedy widzi się marginalną wręcz frekfencję na imprezie, w którą włożono ogrom pracy. Ktoś narobił się bezinteresownie, poświęcił czas i własne pieniądze, a mrozowiacy to po prostu olali. Lepiej nachlać się z kolesiami na jakiejś domówce, albo spędzać czas przed telewizorem czy komputerem. I dorośli, i młodzież. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd! Czy dla społeczności mrozeskiej warto cokolwiek robić? Mam duuuże wątpliwości. Nie dziwne, że aktywni ludzie uciekają do sąsiednich gmin.

 3. Uwaga: krwiobus został zamieniony na stacjonarny punkt poboru, który będzie w budynku za sceną estradową na stadionie. Reszta bez zmian.
  Serdecznie Zapraszamy 😊😊😊

Możliwość komentowania jest wyłączona.