Bezpieczna droga do szkoły.

Jak informuje KPP Policji w Mińsku Mazowieckim w dniach od 3 do 14 września policjanci z mińskiej komendy oraz z komisariatów policji na terenie powiatu mińskiego, rozpoczęli działania w związku z akcją pod nazwą: „Bezpieczna droga do szkoły”. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi użytkownikom dróg, o właśnie rozpoczętym roku szkolnym. Policjanci przez najbliższe dwa tygodnie nauki, w godzinach 07:30 – 09:30, będą patrolowali rejony przyległe do szkół oraz nadzorowali ruch na drogach. W Mrozach będzie to rejon Szkoły Podstawowej (ul. Szkolna), tuż przy przejściu dla pieszych przy ul. Pokoju.

Prowadzone działania mają na celu zwrócenie uwagi użytkownikom dróg na rozpoczęty właśnie nowy rok szkolny. Kierujący pojazdami w rejonach szkół powinni zachować ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego. Wszyscy powinni mieć na uwadze, że po wakacjach, dzieci mają często rozproszoną uwagę i nie zawsze przestrzegają zasad ruchu drogowego.

źródło: KPP Mińsk Maz.

9 odpowiedzi do “Bezpieczna droga do szkoły.”

 1. Pod „Wierzejkami” już nie wolno parkować. Policja Mrozeska na razie poucza, ale już wkrótce posypią się mandaty. Po krótkiej i sympatycznej rozmowie dowiedziałem się od pana policjanta, że to kaprys wysoko postawionego urzędnika Gminy Mrozy. Oczywiście nie zdradził kto to taki, ale można się domyślać co to za „szycha”.

  1. Oj chyba to nie kaprys tylko słuszna decyzja, po co tarasować ulicę skoro obok jest parking a wiele osób nie zwracało uwagi na to że na zakręcie jest bardzo niebezpiecznie.

   1. Kaprysem jest namalowanie na jezdni podwójnej ciągłej (P-4), gdzie po jednej stronie ulicy jest zakaz parkowania. Przypomnę,że w obrębie tej części ulicy mamy Pocztę, Bank, Piekarnię, duży Sklep Spożywczy oraz Restaurację. No ale władza wie lepiej co jest dobre dla zwykłego śmiertelnika 😉

   2. Też uważam że to kaprys, przed PKP musi być widać że jest kostka położona nie można parkować, ludzie stają na chodniku przy poczcie, ciężko przejść, akurat ta ulica szeroka i jest możliwość z jednej strony parkowania, za to przy kulfonie by się przydało bo ludzie stają na ulicy i tam ani przejść chodnikiem i jechać też ciężko,

    1. Masz rację Mieszkanko, na ulicy przy Kulfonie przydałby się zakaz parkowania, bo jest ona wąska, a jest tam skierowany niemal cały ruch od strony przejazdu. Świeżo postawiony zakaz skrętu w lewo w ul. Kolejową niewątpliwie podniósł bezpieczeństwo na przejeździe, tylko jeszcze trzeba udrożnić ulicę przy Kulfonie. Mrozy nie są z gumy, uliczki są jakie są, szersze nie będą.
     Problemu by nie było, gdyby był wiadukt kolejowy, ale zamiast niego mamy świeży bruk przy tramwaju konnym i powstanie kolejny market w Mrozach – Dino.

   3. Oj Majka, słusznie prawisz, tylko że najwyższa władza postawiła zakaz parkowania na parkingu przy stacji PKP. I gdzie ludziska mają zostawiać swoje auta? Po drugiej stronie torów i dźwigać torby z zakupami, wyłącznie przez upartość jednego człowieka?
    Wyjścia są dwa: albo DJ pozwoli w końcu parkować pod stacją, albo czym prędzej zmieńmy burmistrza na przyjaznego ludziom. Znam takich co się nadają, takich co szanują wszystkich: policjantów, strażaków, pracowników instytucji gminnych i zwykłych obywateli.

 2. No brawo tylko w gminie Mrozy oraz na terenie który obsługuje posterunek w Mrozach jest więcej szkół do objęcia patrolem, raczej miało by to sens pod innymi szkołami, a nie w samych Mrozach gdzie policja ma swój posterunek i może na bieżąco co jakiś czas skontrolować co się dzieje pod szkołą😉. Myśleć trochę, bezpieczeństwo nie jest na papierku i w raportach tylko w świecie rzeczywistym.

 3. Piesi rzadko przestrzegają przepisów drogowych (a rowerzyści prawie wcale). Z kolei niektórzy „kierowcy” nie powinni w ogóle zasiadać za kierownicą. Mrozy nie są niestety wyjątkiem. Dziękujemy Wam Państwo Policjanci, Wasza służba jest bardzo potrzebna naszemu społeczeństwu. Patrolowanie to tylko straszak, ale może uratować wiele istnień ludzkich.

Możliwość komentowania jest wyłączona.