Przedwyborcze cuda…

Może trochę się powtórzę ale co tam… Wszakże takie cuda nie dzieją się codziennie. Trudno powiedzieć co by było, gdyby nie zbliżające się wybory samorządowe? Ich bliskość i poczucie „wyborczego bata”, który wisi nad władzami niczym „miecz Damoklesa” i powoduje, że mobilizują siły i środki, by zdążyć pochwalić się efektami swojej pracy, a przynajmnie „od oka” coś zacząć.

I tak powstała prowizoryczna pętla autobusowa w miejscowości Dębowce „Zdrojki”. Po likwidacji placówki oświatowej w Lipinach dzieci przepisane do szkoły w Jeruzalu dowożone były przez rodziców do oddalonego o 2 km miejsca zbiórki we własnym zakresie. O pętlę i dodatkowy przystanek dla dzieci wnioskowała znana z działalności społecznej mieszkanka Dębowiec – p. Marzena Cyranka. Dzięki jej staraniom to, co dla niektórych przed laty było niemożliwe, teraz stało się faktem. Brawo Pani Marzeno!

Poniżej rozkład jazdy:

 https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/40668157_2157568004315887_6754514634843095040_o.jpg?_nc_cat=0&oh=f982bc8df4f3cd35a0ef229a7b159946&oe=5BFDE795

Kolejną obietnicą było wybudowanie placu zabaw na terenie przyszkolnym w Lipinach. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prace miały być rozpoczęte w sierpniu i… tak też się stało. Co prawda ostatniego dnia sierpnia ale jednak prace ruszyły. Jak informujecie, do akcji wkroczyła dzielna ekipa ZGK Mrozy pod nadzorem samego „naczelnika”.

Fot. Krzysztof Laskowski
fot. e-mrozy

Dobrze się stało, ponieważ patrząc na boisko, na którym rozszalały się topole samosiejki, żal serce ściskał. Dzięki publikowanym wpisom i fotografiom internautów zmotywowaliśmy włodarza do pracy.  Czy doprowadzi roboty do końca? Niebawem się przekonamy…

K.L.

54 odpowiedzi do “Przedwyborcze cuda…”

 1. Dziękuję za wyróżnienie w artykule😉 myślę że po tylu latach dowożenia dzieci do przystanku oddalonego od miejsca zamieszkania o okło 2 km, mój wniosek był na miejscu. Jesteśmy mieszkańcami gminy Mrozy, więc dlaczego nie mamy korzystać z dóbr, które oferuje i powinna zapewnić gmina. Myślę, że to nie koniec potrzeb mieszkańców mieszkających na obrzeżach gminy, dlatego bedziemy wnioskować o rzeczy, które ułatwią nam i naszym dzieciom codzienne życie i nie będziemy tymi, ktorzy wypadli „sroce spod ogona”.

  1. W naszych warunkach forma społeczeństwa obywatelskiego gdzieś się zatraciła. Wielu ludziom nie mieści się w głowie, że można zrobić coś zupełnie za darmo i mógłbym podać niezliczoną liczbę przykładów, które utwierdzają ich w tym przekonaniu. Bardzo się cieszę, że są inicjatywy obywatelskie w Naszej Gminie. Swoją postawą daje Pani impuls do włączenia się w aktywność szerszych mas społeczeństwa. Mam nadzieję, że to nie koniec działań na rzecz mieszkańców z Pani strony.
   Pozdrawiam!
   Krzysztof Laskowski.

   1. Takim impulsem miał być fundusz sołecki. Miał zaktywizować ludzi do działania ale w naszej gminie stało się dokładnie odwrotnie. Jest to forma przetargowa burmistrza – zrobię Wam i ponad fundusz tylko musicie być mi wierni. Teraz słyszy się, że to dzięki burmistrzowi powstały świetlice, klomby, drzewka, place zabaw. Tak naprawdę społeczeństwo nie czuje, że to jest ich własność, bo to jest gminne. Nie mieli żadnego wkładu, nie angażowali się więc trudno aby się utożsamiali.

     1. Nie musimy trzymać się szaleńczo jednego człowieka. Wybory są od tego, żeby wybierać kogo chcemy. Trzymam kciuki za sensownych kandydatów.

 2. My mamy marzenie aby powstała galeria w Mrozach , bo oprócz spożywki to nic ciekawego nie można kupić w tej mieścinie . No jest rynek w piątki ale my jeździmy do stolicy do pracy więc tylko wieczorne sklepy są nam potrzebne. Taka galeria bardzo dużo ułatwiłaby nam życie . No i nowi mieszkańcy bloków ( a ma być tych bloków podobno cztery) też będą za galerią. Więc prosimy uszanować nasze wkład w podatki gminy i zrobić coś w tym kierunku aby powstała galeria handlowa. Toż to miasto Mrozy jest a nie jakiś zaścianek wiejski.

  1. Przy obecnie panującej ekipie rządzącej gminą Mrozy możesz zapomnieć o jakiejkolwiek galerii handlowej.

 3. No, z tego co widzę trochę się przeląkł i chodzi teraz od domu do domu w jego okręgu wyborczym i zbiera podpisy na poparcie jego kandydatury do rady. On jest jak maskotka Misio do ,, bicia,, przez burmistrza . Wszystko bierze na siebie gdy zaczyna się walić, nie ma swojego zdania, podpisuje co mu Jaszczuk podsunie , na sesjach zachowuje się jak sterowany samochodzik na pilota. To nie jest dobry kandydat na przewodniczącego rady .

 4. A zobaczycie, że wygra Jaszczuk. Mrozianie są rozsądni, nie słuchają tego waszego jazgotu, tych podłych, wstrętnych wpisów. Jesteście zaślepieni nienawiścią, nie wiadomo za co? Ten człowiek wykonuje swoje obowiązki bardzo dobrze, a was gryzie najbardziej to, że jest z PO. Ludzie kiedy zrozumiecie, że przynależność partyjna jest najmniej ważna. Liczy się praca dla OGÓŁU, a nie dla jednostek n.p. dla Lipin.

  1. A co ma piernik do wiatraka😂Jadziu zdejmij różowe okulary. To Sz.P. myśli, że ten OGÓŁ któremu nie podoba się ściana wybudowana przez Jaszczuka to Lipiny😀. Nie wiesz ile jest ludzi, którzy nie trawią Jaszczuka w samych Mrozach. Dodatkowo najlepsi są Ci którzy klepią go po plecach, a za plecami …… No, ale Ty Jadziu przecież wiesz lepiej.
   Jeżeli nie będzie możliwości wyboru to po co wybory? Może w Mrozach trzeba stworzyć monarchię przecież król już jest to po co wydawać pieniądze skoro wiesz, że Jaszczuk wygra, może siedzisz w komisji wyborczej i wiesz jak to się odbywa?
   Co Wy się tak boicie zmiany? Przyzwyczailiście się do swoich stołków. A może jest potrzebna zmiana, żebyś mogła Jadziu po kilku latach porównać, który szef był lepszy 😉.

  2. A ten kawałek Twojego wpisu Jadziu zostawię sobie na pamiątkę ,, …. Ludzie kiedy zrozumiecie, że przynależność partyjna jest najmniej ważna. Liczy się praca dla OGÓŁU…”😂🤣😂

  3. Droga Jadziu, ten wspaniały pan, o którym piszesz, ciągle zaciąga długi(2 mln. zł w tym roku,ale trudno się dziwić, wszakże jest rok wyborczy),które będziemy musieli długie lata spłacać, to także ciebie dotyczy. Po drugie nie wykonuje wyroków sądowych przez co również naraża nas podatników na koszty(odsetki,koszty sądowe),bo przecież twój pan i władca nie dołoży z własnej kieszeni tylko z naszych publicznych, także i twoich Jadziu, no niestety taka jest rzeczywistość.

  4. Niektórzy są tak zaślepieni, że nawet fakty i dowody do nich nie przemawiają. Trudno, nikogo na siłę się nie przerobi… Ja nie mam zamiaru walić głową w betonowy mur! Chcesz Jadziu trwać przy swoim – proszę bardzo. Twoje poglądy, twoje życie, twoja sprawa ! Natomiast co do innych mieszkańców to mam nadzieję, że przejrzeliście na oczy, że widzicie na jakie bzdury wydaje nasza „władza” pieniądze i że to Was kochani boli tak jak mnie ! A Jadzi życzę dobrego samopoczucia i niech sobie czuje, myśli i mówi co chce…

  5. Oczywiście Jadziu, bo czymże jest jednostka wobec ogółu. Powinna mieć tyle choć przyzwoitości, by siedzieć cicho, a jej jedynym dopuszczalnym działaniem może być poświęcenie dla ogółu. Święte słowa. No może nie święte, a leninowe, ale nie bawmy się w szczegóły. Tak naprawdę to i pan Jaszczuk poświęca się dla ogółu. Znosi tych wszystkich głupków, którzy nie pozwalają mu rządzić spokojnie. To tak jak z lekarzem – jakie miałby klawe życie gdyby nie pacjenci. A nauczycielom też pracowałoby się lepiej bez dzieci. Burmistrzowi bez mieszkańców. Proste. Przynależność partyjna nie ma znaczenia. Absolutnie. Dlatego burmistrz o ile pamiętam nie zawsze z PO startował, nie wiadomo jak teraz. Pan Mroczek na sprawę sądową z tymi przeklętymi Lipinami też przyszedł incognito i z pewnością liczył na to, że go nie poznają. Bo on tylko do kolegi z przedszkola. Ja to Jadzi gratuluję i zazdroszczę trochę tej słodkiej naiwności. Ja też czuję się młoda duchem, ale naiwność jakoś mi się ulotniła, jak posłuchałam kilkukrotnie bzdur pana burmistrza, tego jak zapienia się na byle wiejskim zebraniu, kiedy ktoś zapyta o cokolwiek, a już nie daj Boże, nie zgodzi z jego zdaniem. Mam propozycję. To naprawdę spracowany człowiek. Chyba ciut się wypalił, co przy tym zaangażowaniu nie dziwne. Dajmy mu odpocząć. Jadziu, bądź człowiekiem. Trochę empatii.

  6. Wygra ? Jak trochę duszyczek komisje dołożą , bo kto to słyszał aby w komisjach wyborczych siedziało więcej gminnych urzędników i pracowników niż ludzi postronnych. To jak myślicie głosowania i liczenie są niby takie tajne przez poufne?

   1. Kazik waloń- Za takie insynuacje można cię pozwać. zastanów sie najpierw co piszesz. Anonimowość jest złudna.

    1. Jadzia, wyluzuj. Nie padły tutaj żadne oskarżenia. Natomiast spawy między tyłkami niektórych ludzi a stołkami, na których siedzą, trzymają mocno. Nawet rozumiem. Funkcja po tylu latach staje się zawodem. Zawód „burmistrz” czy „dyrektor” – śmieszne, ale prawdziwe. Jednak stołki publiczne są przechodnie i tak należy to traktować.

  1. Znam osoby, które mają szansę w wyborach i chociaż różnią się między sobą, to każda z nich jest pełna dobrych chęci i zamiarów. Co będzie po wyborach, to się okaże. Ja nie startuję, bo mnie to zupełnie nie kręci, ale trzymam kciuki za pomyślność naszej gminy, czyli moją też.

  2. Racja. Nie wiemy co będzie robił nowy. Wiemy, co będzie robił stary. I tego zdecydowanie nie chcemy. Ludzi złapie na przedwyborcze cuda – to więcej niż prawdopodobne. Ważniejsza jest wymiana rady. Tu szukajmy ludzi, którzy nie będą przyklaskiwać jaszczukowym pomysłom, przez krytyczne sito przesieją jego bełkot, zastopują bzdurne decyzje i będą bliżej ludzi po prostu. Tak, żeby wiedzieli, po co jest rada gminy i z tej wiedzy odważnie korzystali. Jaszczuk ma możliwości kampanii wyborczej, jakiej nikt nie będzie miał – obietnice podczas zebrań sołeckich, sypanie groszem potencjalnym wyborcom choćby strażakom, dostęp do mediów. Świetnie, jeśli będą kontrkandydaci. Jeszcze lepiej, jak będzie większy wybór radnych. Niech będą naszymi przedstawicielami.

    1. A może teraz nie zależy sąd by się zajął zamiecionymi pod dywan sprawami przewodniczącego z okresu jego pracy zawodowej?

     1. Chyba dobrze się nie działo jeśli tacy wychowawcy byli . No cóż dlatego zamykają poprawczak w Mrozach nie cieszył się dobrym przykładem resocjalizacji.

 5. http://www.mrozy.bip.net.pl/?a=5925 uzasadnienie uchwały budżetowej na rok 2018 w dziale kultura fizyczna , paragrafie obiekty sportowe w zadaniach inwestycyjnych jest napisane: budowa kompleksu boisk, placu zabaw oraz siłowni w Lipinach. Przeznaczono środki z funduszu sołeckiego 18.777,87zł i 20.000,00zł. Czyli fundusze są zabezpieczone, a gdzie wykonawcy ? Z ZGK wysłali swoich pracowników z koparką . I co dalej….? Te powywracane krawężniki będą leżały? A inwestycja ma być oddana do użytku we wrześniu 2018 r. Zaplanowane pieniądze wydane w danym dziale budżetu , no chyba że zarządzeniem burmistrz przeniesie środki na obiekt sportowy bliższy jego sercu , w Grodzisku bo tam planuje postawić halę sportową. No takie na widzimisię.

 6. Skoro cuda przedwyborcze się spełniają to może jeszcze ktoś coś sobie życzy, niech napisze życzenie, być może do wyborów się spełni 😁

  1. Przedwyborczy czas cudów niebawem się skończy. Następny za 5 lat, chyba że nastanie nowy włodarz, to takich cudów będziemy mogli doświadczać niemal codziennie i w końcu będzie normalnie, tak jak w innych gminach. Póki co śpieszmy się, czas tak szybko mija…

  2. Ja ,. Mam petycję chce żeby w Mrozach powstał kryty basen . Na halę nie chodzę ale na basen bardzo chętnie dlatego uważam, że moja zachcianka powinna być spełniona. Nie mówiąc już o sąsiednich gminach gdzie nie ma basenu to no …. Będą przyjeżdżali do naszej atrakcji , a i placówki oświatowe też będą mogły korzystać. Oczywiście ludzie z karta gminna dużej rodziny (może z innych gmin poprzepisuja się do nas i podatki będą płacili u nas bo to będzie nie lada atrakcją turystyczną tak jak tramwaj konny). Ja chcę i już jak nie będzie tego w obietnicach wyborczych to ja i moja rodzina nie zagłosujemy . Jadzia powiedz DJ , że większość społeczeństwa chce basen . To jest nasz postulat na nową kadencję. Jak będzie basen to kupimy mu do tego berła tron.

  3. To ja też mam życzenia przedwyborcze:
   – żeby burmistrz przestał być dyktatorem
   – żeby pracownicy UGiM mogli podejmować decyzje samodzielnie, a nie z każdą bzdurą latać do szefa
   – żeby radni mieli swobodny dostęp do niezbędnych materiałów, w tym do protokołów z posiedzeń
   – żeby dyrektorzy podległych placówek nie byli trzymani za twarz przez dyktatora
   – żeby ważne decyzje były chociaż konsultowane z radą miasta, a nie narzucane im z góry
   – żeby zwykli ludzie byli traktowani z należnym im szacunkiem, a nie jak maszynki do głosowania co wybory
   – żeby k…wa w końcu było normalnie w naszej gminie!

 7. Ja WAM powiem tak od serca – ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami – są ich wspólnikami.

 8. Ludzie mają dość starej ekipy, układów, układzików i towarzystwa wzajemnej asekuracji. Wszystko się kiedyś musi skończyć, pytanie czy pan Jaszcczuk i ekipa potrafią się z tym pogodzić. Nie będzie im łatwo, do luksusów i władzy człowiek szybko się przyzwyczaja , ale jak się ma znów stać szarym obywatelem, jednym z tych pogardzanych szaraków to boli …. Ból dupy jest tym większy, że następca może być młody, energiczny, uczciwy i ciekawski. Może zechcieć zajrzeć tam, gdzie nie powinien, może wyciągnąć na światło dzienne różne kompromitujące dokumenty, może baaaaaardzo zaszkodzić… To jest dopiero początek!

  1. 1. układzik.
   W ścisłym centrum Mrozów istnieje od ponad dwóch dekad stolarnia. Ludzie tam do niedawana, pracując na czarno, zarabiali po 5zł/h? Właściciel wraz z synem zostali zwolnieni z podatku z powodu sankcji nałożonych na Rosję (?)? Jedni z najbogatszych Mrozian.

   1. pokażmy jak działa układ. Nie trzeba tu nazwisk. Rodo ominąłem
    2. układzik
    Hala Sportowa LO
    sąsiad z na przeciwka sprzedaje GM stare drzwi do Nowej Hali. Po roku GM wymienia stare drzwi na nowe.

     1. 4. układzik
      Jak zniszczyć starodawny szpital w Rudce i pozwolić na przekształcenie ?
      ZGK może liczyć na co roczne umorzenie podatku z tytułu od nieruchomości, ale już Szpital musi się liczyć z potężnymi obciążeniami i maksymalnymi opłatami za budynki. Reprywatyzacja w toku.

      Już jest przekształcony w spółkę i połączony ze szpitalem wojewódzkim w Siedlcach.

     2. I harataja razem w gałę na hali sportowej , teraz tam się kumają bo posterunek przeniesiony . O Policjo , służbo nasza Ty jesteś jak zdrowie, ile Cię Darek ceni ten tylko się dowie jak pójdzie na halę grać.

     3. Co Ty opowiadasz! To Komendant Policji Powiatowej pozwoliłby sobie na to aby Burmistrz jego ludźmi sterował? Aż nie do uwierzenia te Wasze rewelacje.

    1. A to nie oni zhandlowali ziemię pod nowy market w Mrozach? Ma powstać tuż za przejazdem kolejowym do końca roku. Czyli cud przedwyborczy galeria będzie ale o wiadukcie należy zapomnieć.

     1. O wiadukcie zapomnieliśmy już wcześniej, gdyż sugerowany wjazd na wiadukt wypadał tam gdzie jest w tej chwili ,zamknięty dla ruchu trotuar z egzotycznego kamienia, czyli dojście do wagonika konnego. Wiaduktu nie będzie!

     2. Ha ha ha to chyba DJktos zasugerował powstanie tego wypasionego trotuaru. Ucięto raz na zawsze spekulacje o wiadukcie. Ja sądzę że był to jeden z parlamentarzystów, który dokładnie wiedział, że na tą inwestycję w Mrozach nie będzie kasy. Jest droga do nikąd , zaraz powstanie market DINO?, z drugiej strony torów jest targowisko – więc gdzie tu jeszcze wcisnąć wiadukt? No i takim sposobem zrobili nas na szaro. Ja szczerze mówiąc podpisując społeczna listę poparcia dla tej inwestycji liczyłam, że głos społeczeństwa się liczy w tej całej polityce. Niestety jesteśmy potrzebni ze swoim głosem poparcia tylko przy urnach wyborczych. To jest smutna prawda.

 9. Dobre, miało być w sierpniu i było poruszenie w Lipinach jak pan władca powiedział 31.08. br nastał i ….. no zobaczymy co będzie dalej. Dla mnie to nie jest obietnica przedwyborcza to jest to co powinno być zrobione dawno i ani szkoła ani Stowarzyszenie nie było przeszkodą tylko wymówką ,,nie da się” 😉

 10. Napewno nowy jak zajmie miejsce dotychczasowego będzie lepszy….
  Nie wierzę…
  Pan Jaszczuk i tak ma swoich wyborców i takie obrabianie mu d…. nie ma sensu. Pomimo tych bezsensownych wpisów na jego temat i tak kto ma zagłosować na Pana Jaszczuka to zagłosuje.
  Panie Laskowski a Panu ile i kto płaci za te głupoty

  1. Każdy głosuje wg. własnego sumienia a „łaska wyborców na pstrym koniu jeździ”. Nie ma ludzi niezastąpionych.
   Pozdrawiam.
   Krzysztof Laskowski.

  2. Laniak – głupoty to Ty piszesz !!!!! A Dariusz J. traci wyborców w zastraszającym tempie…. Ot co !!!!

  3. A to dobre Panie Laniak a Panu ile płacą za wpisy?
   Czyż nie prawdą jest, że Burmistrz Jaszczuk przed wyborami uśmiecha się do wszystkich kłaniając się w pas, umartwia się nad losem biednych poddanych. Co wybory taka szopka jest odstawiania a po wyborach – ,,nie da się bo ….” i zawsze ktoś jest winny jak nie PKP to sądy jak nie sądy to układy polityczne i tak co cztery lata. Tak więc proście teraz tak jak Majka napisała bo następne wybory za 5lat😀

  4. Laniak, nowy nie zafunduje Mrozom wysypiska i kurników. Przed podwójną linią wysokiego napięcia niestety nie obroni, bo stary kompletnie nic nie zrobił w tej kwestii i decyzja już zapadła.
   Nowy nie będzie trwonił publicznych pieniędzy i katastrofalnie zadłużał gminy. Będzie realizował prawdziwe inwestycje, a nie malowanie płotów. Nowy może załatwi wiadukt kolejowy, a nie tylko mówił, że załatwi. Nie będzie gnoił inicjatyw społecznych. Będzie dbał o dobro gminy i wszystkich jej mieszkańców, a nie tylko o swoje i swoich przydup..sów. Nie będzie się wiecznie ciągał po sądach na koszt podatników, czyli mój, pana, pani i tamtego pana też.
   Można byłoby jeszcze długo wymieniać, dośpiewaj sobie sam.

 11. A jednak dało radę przystanek na Zdrojkach👏, a to przypadkiem nie sołtys Dębowiec mówił, że się „nie da”😉. Wychodzi na to, że obywatelu bierz się sam do roboty jak chcesz coś załatwić dla swojej miejscowości.

  1. I ziemię ( w sensie działki budowlane ci najbogatsi kupili za przysłowiowa złotówkę) no bo jak się ma kolegę na stołki urzędniczym to się ma profity. To jak myślicie ten stolarzu jego rodzina i znajomi za kim będą głosowali ???? No nie za nowym burmistrzem ! Bo ile to trzeba kubłów wódki wypić aby go urobiç tak jak starego.

  2. Tak sołtys z Dębowiec- Zdrojek jest specyficzny . Na wszystkich gada bo ten to to, a tamten to tamto ale sam u siebie wad nie widzi. No pobył trochę w tych układach (świadczył usługi dla gminnej melioracji) to teraz się chce ciut wyżej i nie wypada tak burmistrzowi to ich wbrew więc z tym przystankiem trzeba było powiedzieć ,,nie da się” takie proste słowa a jak wiele znaczą.

Możliwość komentowania jest wyłączona.