Mrozy – drugą Włoszczową?

Nasze miasto po raz kolejny dołączyło do kręgu zainteresowań medialnych. Stało się tak za sprawą dzisiejszego artykułu w „Fakcie” oraz na WP. Z jego treści wynika, że dyrektor w resorcie infrastruktury miał zatrudnić swojego kolegę, następnie zmienił dla niego rozkład jazdy pociągów.

fot. materiał prasowy

To nie koniec! Fakt twierdzi, że od kiedy mieszkaniec Mrozów został urzędnikiem, w naszym mieście zatrzymuje się pociąg PKP Intercity relacji Warszawa-Terespol, którym Przemysław Janiak ma dojeżdżać do pracy. Zdaniem dziennika dzieje się tak od od 10 czerwca 2017 roku z powodu wymuszenia takiej decyzji na spółce PKP. 

Biuro prasowe PKP Intercity tłumaczy, że pomysł na postój w Mrozach „pojawił się wraz z postojami na innych liniach kolejowych w ramach przybliżania kolei dalekobieżnej mieszkańcom Polski powiatowej”, a „dodatkowo ułatwia on dowóz okolicznych mieszkańców do/z miejsc pracy znajdujących się w Warszawie”.

Według „Faktu” Tomasz Buczyński, który jest dyrektorem Departamentu Kolejnictwa odpowiada m.in. za zmianę rozkładu jazdy. Natomiast P. J. miał do pracy dojeżdżać pociągiem, który wcześniej w Mrozach się nie zatrzymywał -jak twierdzą autorzy artykułu –  ma być jedynym pasażerem, który w tej miejscowości wsiada do pociągu.

Z całego zamieszania jest jeden pozytywny aspekt – skoro w Mrozach zatrzymują się pociągi pośpieszne, niechybnie stajemy się metropolią… 😉 

źródło: https://wiadomosci.wp.pl/

 

Co Wy na to?

18 odpowiedzi do “Mrozy – drugą Włoszczową?”

 1. Pociągi intercity zatrzymują się w Mrozach bo trwa przebudowa linii kolejowej z Warszawy do Lublina. Te pociągi jadą okrężną drogą przez Mrozy i Siedlce. Do tych pociągów wsiadam też i ja więc jest nas dwóch. W 37 min do wschodniej z mrozów tj. prawie 60 km. Czasami wracam z podróży służbowej i wsiadam w Kutnie, pociąg wiezie mnie do Mrozów bez przesiadki. Dla mnie super.

  1. Ja też dojeżdżam „Polonezem” chociaż dyrektorem nie jestem. A przyczyną zatrzymywania się pociągów IC w Mrozach jest właśnie modernizacja na linii nr 7. Co prawda zatrzymują się również pociągi relacji Warszawa – Terespol – Warszawa.
   Widać że niektórym brakuje pomysłu na pisanie a czymś takim autor się kompromituje. Szkoda tylko osób które to czytają.

 2. Na dodatek w Mrozach niedługo powstanie nowy dworzec kolejowy. To też być może zasługa tego urzędnika… 😉 Skandal jak nic! Dla mnie afera z niczego, bo nikt dla niego specjalnie nie zbudował przystanku lub nie uruchomił nowej linii. Pociąg także nie zatrzymuje się w szczerym polu, aby pan urzędnik mógł do niego wsiąść. W tych tekstach najistotniejsze jest to, że to narodowiec i teolog – czyli patriota i katolik, tak więc dla lewactwa „faszysta”… Czytajcie między wierszami.

 3. ….Przemysław Janiak mieszka w Mrozach pod Warszawą….. A to dobre😂😂😂😂😂, to dlaczego zarobki nie są tak jak pod Warszawą 😉.

  1. To jest dobre pytanie. Dlaczego ludzie muszą jeździć tak daleko do roboty? Dlaczego nie mają pracy na miejscu? I co zrobiła gmina, żeby tak nie było?

 4. W sumie nie wiem o co im chodzi w naszej metropolii też kursuje wagon z jedną osobą i to ciągnięty przez konia i jest wszystko ok, kto bogatemu zabroni😉

  1. I mamy być częścią Mazowieciej Unii Światłowodowej!!! Tylko komu to potrzebne, skoro teraz inwestuje się w technologie bezprzewodowe!!!! 😁

   1. Póki co na światłowodach internet chodzi najszybciej i ma największą pojemność. Bezprzewodowo dochodzi się ew. do klienta końcowego. Są jeszcze radiolinie, ale one chodzą stosunkowo powoli i mają niewielką pojemność, no i zasięg.
    Reasumując, to bardzo dobrze, że chcemy mieć światłowody w gminie.

 5. Nie ma tego złego… Nie ważne jak o nas piszą, dobrze że w ogóle piszą. Jest okazja, aby nagłośnić brak bezkolizyjnego przejazdu kolejowego. To jest sprawa bardzo ważna dla nas wszystkich. Może pośród tego hałasu, ktoś u góry zauważy, że mieszkańcy naszej gminy mają kiepsko bez tego przejazdu.

  1. Pragnę cię Tereso poinformować, że nie tylko ten pan jeździ tym pociągiem. Znowu coś ci się nie podoba? Jak tam twój intelekt? W jednym kierunku ustawiony?

   1. No i bardzo dobrze, że nie tylko ten pan, nie rozumiem afery Jadziu.
    A mój intelekt ma się bardzo dobrze i klapki z oczu już dawno spadły. Poczekam Jadziu aż Tobie spadną. Jeszcze jedno nie ma ludzi niezastąpionych Jadwigo na każdym stanowisku.

 6. Burmistrz o wiadukt się stara 20 lat, a mieszkaniec Mrozów ledwie rozpoczął pracę a już sobie pociąg załatwił. Z nim trzeba rozmawiać! 😉

  1. Szkopuł w tym, że to nie Jaszczuk wymyślił wiadukt kolejowy i dlatego go nie będzie. OtO DJ Foch

 7. Bierz przyklad Wasza Burmistrzencjo . Jednemu chlopu zalatwili transport i sie oplaca a Wladca Mrozow nie potrafi zorganizowac dojazdu dla setek ludzi? Ale siara.

  1. Bo burmistrz ma zajętą głowę przekładaniem pieniędzy w budżecie gminnym z kupki na kupkę. Jak załata jedną dziurę budżetową to pojawia się druga. Ze straży przerzuca na zakup samochodu dla Trojanowa, bo już mu głowę suszą. Z kanalizacji przerzuca na drogi bo to najlepszy atut przedwyborczy. Jestem tylko ciekawy z jakiego źródła chce przerzucić pieniądze na dołożenie do budowy komisariatu policji w Mrozach.

Możliwość komentowania jest wyłączona.