Majówka 2018.

Wyczekiwany przez wszystkich długi weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka dni będziemy mieli okazję do dłuższego niż zwykle wypoczynku. To okres, który zachęca do spacerów i wycieczek. Stęsknieni za ciepłem i kontaktem z przyrodą pragniemy dotlenić nasze organizmy. Wielu z Was w tym czasie decyduje się na wyjazd, inni natomiast stawiają na relaks i wypoczynek w domowym zaciszu.

Długi weekend majowy to również doskonała okazja do rozpoczęcia sezonu grillowego. Jest jednym z najlepszych sposobów na relaks, odstresowanie i dobrą zabawę w kameralnym gronie.

W tym roku majówka rozpoczyna się we wtorek, 1 maja. Tego dnia wypada Święto Pracy, które jest ustawowo dniem wolnym. 2 maja jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Co prawda nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy, ale wielu pracodawców w tym czasie przychylnie patrzy na wnioski urlopowe. Z kolei w czwartek, 3.05. przypada Święto Konstytucji 3 Maja, który podobnie jak Święto Pracy, jest dniem wolnym.

Ci, którzy chcą mieć jeszcze dłuższy weekend, mogą wziąć dodatkowe trzy dni urlopu – 30 kwietnia oraz 2 i 4 maja. W ten sposób ich majówka będzie trwała aż 9 dni! Dokładnie od soboty, 28 kwietnia do niedzieli, 6 maja włącznie.

 

Majówka w Mrozach.

29 kwietnia (niedziela) rusza nasza niebywała atrakcja turystyczna – tramwaj konny w Mrozach. Jak informuje strona gminna – będzie kursował w niedziele oraz święta w godz. 14.00 – 19.00 (ostatni kurs o godz. 18.00). Mamy nadzieję, że tym razem nie dojdzie do skandalu, jaki towarzyszył podczas ostatniego kursu kolejki. Jego sprawcą prawdopodobnie był koń, który odmówił posłuszeństwa i zerwał się wraz z uprzężą z tramwaju, następnie ruszył do „swojego domu”- czyli stajni w Krukach. Całe szczęście, że galopujący wierzchowiec nikomu po drodze nie wyrządził krzywdy.

29 kwietnia (niedziela) godz. 16.00 – Dzień tańca w Gminnym Centrum Kultury.

 
http://www.kulturalnemrozy.pl/uploads/dzien_tanca_2018.JPG
 

3 maja (czwartek): 

Życzę Wam, aby pogoda sprzyjała realizowaniu Waszych majówkowych planów.

Pozdrawiam!

K.L.

5 odpowiedzi do “Majówka 2018.”

  1. Pozdrowienia weekendowe. Miłego wypoczynku życzę wszystkim i mieszkańcom i gościom. Oby w ten długi weekend Mrozy rzeczywiście były słońcem malowanie.

  2. UWAGA!!! Uważajcie podczas majówki ponieważ po ulicach miasta krąży osoba podejrzana,być może ma postawione zarzuty o czyn zabroniony, ale tego nie wiemy .

  3. No, tak bardzo dożo ziemi rolnej sprzedano w gminie, po tych ludziach co oddali ja za emeryturę na Skarb Państwa, a gmina udostępniała dane różnej maści slupom, słupkom i slupeczkom, którzy po wykupieniu składali podanie o odrolnienie i z ziemi rolnej zrobiła się działka budowlana. Nie myślcie sobie że wszystkie działki miały takie wzięcie. No tylko te w centrum lub we wioskach położonych wokół centrum Mrozów, Oczywiście tam były już prawie wszystkie media. Zgadnijcie kto doznał zaszczytu wykupu tych działek ??? No , właśnie niektórzy złapali wirusy nic nie wiedzą i nic nie pamiętają. Alzheimer gotowy, 😮😲

  4. Czy Wy wiecie prawi mieszkańcy Gminy Mrozy , że grasuje AlzheimerGold w Mrozach? Co niektórzy wszystko pozapominali ( może , że strachu, może DJ im kazał ?) Uważajcie , żeby podczas majówki nie złapać tego wirusa.

Możliwość komentowania jest wyłączona.