Pomóżmy wydać „Historię Parafii Mrozy”

Kochani!

W imieniu organizatora zwracam się z ogromnym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy znali mniej lub bardziej naszą pisarkę, bibliotekarkę i człowieka o ogromnym sercu – p. Danutę Grzegorczyk.

Kim była ? Poniżej krótki filmik:

Sami przyznacie, że to niesamowita postać?

Tydzień przed przed śmiercią skończyła swoje ostatnie dzieło „Historia parafii Mrozy”, które  powstało na 85- rocznicę istnienia parafii Mrozy. Pomysłodawcą był proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Mrozach ks. Krzysztof Pietrzak. Jednak autorka nie zdążyła jej wydać. Dziś, jej syn Radek prowadzi zbiórkę środków, które zostaną przeznaczone na wydanie utworu.

– Musimy zebrać minimum 20 tyś. zł aby wydać ostanie dzieło mamy. Każdy z Was, kto wpłaci min. 20 zł dostanie  – żywy pomnik tj. jedną z książek – poinformował syn zmarłej pisarki. Wpłaty można dokonać bez wychodzenia z domu. Szczegóły poniżej:

Pomóżmy!

Nie bądźmy obojętni na ciężką pracę oraz wysiłek w bólu i cierpieniu przy tworzeniu książki.

Ja już wpłaciłem i Was również zachęcam.

Pozdrawiam!

K.L.

6 odpowiedzi do “Pomóżmy wydać „Historię Parafii Mrozy””

 1. Pani Danuta robiła super imprezy na stadionie, potem super imprezy przeniosły się razem z Panią Danutą do Cegłowa 🙂

 2. Czyli darczyńcy mogą liczyć na egzemplarz ? Czy jest ustalona kwota dolna sponsoringu i otrzymania egzemplarza po wydaniu książki.

  1. Minimalna kwota to 20zl
   Za każde wpłacone 20zl będzie podarowany egzemplarz.
   Zapraszam do wpłacania przez zrzutka.pl. po wydaniu książki odezwę się celem przekazania ksiażek.

 3. Prawda wiernym i doçiekliwym kronikarzem . W jej historiach jest drobiazgowo spisana dawna prawda o tym terenie, ale nie tylko przewijają się wątki także innych miejscowości i gmin. Podejrzewam, że tworząc ” Historię parafii Mrozy ” wpisała też trochę dziejów z Kałuszyna, Cegłowa bo to jest nieuniknione . Te parafie są blisko siebie i ich dzieje przenikały się nawzajem.

  1. Parafia Mrozy została przecież wydzielona z parafii Kuflew i parafii Kałuszyn…

 4. Pani Danusia była kronikarzem wiernym Gminie Mrozy chociaż ostatnie swoje lata spędziła pracując dla Gminy Cegłów. Dobrze by było aby te dwie Gminy uczciły jej pamięć i aktywnie wpłaciły cegiełkę na ten symboliczny pomnik – książkę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.