Mrozy potrzebują wiaduktu.

Pozwalam sobie poinformować wszystkich mieszkańców gminy Mrozy o pilnej potrzebie zrealizowania przedsięwzięcia, ważnego dla nas wszystkich. Zaapelujmy do PKP PLK oraz Rady Powiatu Mińskiego o wybudowanie wiaduktu w ciągu ulicy Armii Krajowej – Tartaczna. Częste zamykanie jedynego Mrozowskiego przejazdu kolejowego szczególnie w godzinach porannych, powoduje duże korki i paraliż okolicznych ulic. Czasem też dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, gdy kierowcy próbują wymusić przejazd tuż przed zamykanymi szlabanami. Zdarza się, że problemy mają również służby ratunkowe, które zbyt długo muszą oczekiwać przy zamkniętych rogatkach. Tutejszy przejazd to koszmar kierowców wiozących dzieci do szkół i przedszkoli, jadących do pracy, czy też przypadkowo przejeżdżających. W ostatnich latach zwiększa się natężenie ruchu kołowego i kolejowego, co powoduje częstsze zamykanie szlabanów na jedynym przejeździe w Mrozach. Wprawdzie nasze władze gminne deklarowały w przeszłości poparcie dla takiej inwestycji, jednakże podejmowane przez nie działania od wielu lat okazują się nieskuteczne. Wyrazić należy przekonanie, że nie jest to inwestycja niemożliwa do realizacji.  Sądzić po prostu należy, że naszym oficjalnym przedstawicielom brakuje determinacji czy też umiejętności zorganizowania tego typu inwestycji.

W dniu 18 stycznia 2018r. starosta miński Antoni Tarczyński zorganizował spotkanie poświęcone propozycji PKP PLK S.A., skierowanej do samorządów Powiatu Mińskiego, w zakresie wspólnej realizacji inwestycji polegających na wybudowaniu przejazdów. Nieobecność naszego Burmistrza pozwala podejrzewać, że nie jest to dla niego zadanie priorytetowe.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/26910069_566413867050699_6525074774422432583_o.jpg?oh=5deb2a85e59d7fea1d8ac187b5acca77&oe=5AE4F844
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/27021560_566413863717366_5114046197664423508_o.jpg?oh=fb3195d175372359bd952d864b675ba9&oe=5ADD25E3

WEŹMY SPRAWĘ W SWOJE RĘCE!!!

Moje doświadczenia z dotychczasowej działalności społecznej pozwalają mi mieć pełne przekonanie, że dobrze zorganizowana akcja społeczna i szerokie poparcie mieszkańców stanowią gwarancję osiągnięcia ważnych dla nas celów.
Od dziś zaczynamy zbierać podpisy społecznego poparcia.
Listy będą wystawione w kilku sklepach na terenie naszej gminy. Można też wpisać się na listę poparcia tutaj

 

Pozdrawiam!
Krzysztof Laskowski

26 odpowiedzi do “Mrozy potrzebują wiaduktu.”

 1. Kto nie ryzykuje ten nie ma. Nic nas to nie kosztuje a do zyskania wiele. Pomysł znakomity, zdarza mi się stać w kolejce do stadionu i nie jest to przyjemne!!! Zbierajmy te podpisy.

 2. Zaraz, zaraz gmina pozbyła się działek które były przygotowane na budowę wiaduktu. Tutaj w centrum koło małego ronda oraz przy granicznej . Kupili miejscowi biznesmeni . Jeśli będzie wiadukt to wiadomo nie będzie drogi przez tory ani przejscia dla pieszych . Jest podziemne przejście ale tutaj przy Armii Krajowej musi być jakieś drugie. Tyle wymagań a gminna kasa pusta więc powiat sam tego nie zrobi. Trzeba szukać pomocy na wyższym szczeblu, ale bez działek i środków gminnych raczej marne szanse , że ,,góra,, wyjmie i tak po prostu da na wszystko!

 3. Co myśli kogut goniący kurę? Uda się czy nie uda – spróbować warto !!!! Spróbujmy i my ! Co nam zależy ? Ja zaryzykuję i się podpiszę!

 4. O wiadukcie słyszałam od Burmistrza już wiele lat, ale zawsze coś. Teraz ktoś inny podjął temat, więc co trzeba zrobić – trzeba go zlinczować. Poczytałam sobie na forum Mrozów pełne „retoryki” wypowiedzi co niektórych osób, niestety wysnuł się tylko jeden wniosek- jak ktoś jeszcze nie poznał drugiego „ja” pana Burmistrza to niech zacznie myśleć jakim jest naprawdę człowiekiem. Panu adminowi życzę powodzenia, a panu Andrzejowi gratuluję odwagi 😊

 5. Czytałam w ,, co slychac,, że podczas spotkania u starosty był podpisywany apel przez burmistrza Mińska Maz., Halinowa oraz wójtów Dobrego i gminy Mińsk Maz. Priorytetami są inwestycje : trzeci tor do Warszawy, budowa nowego dworca kolejowego w Mińsku oraz nowe przystanki kolejowe. Mówiono tezo nowych przejściach dla pieszych nad przejazdami. Szkoda że burmistrz nie uczestniczy w takich spotkaniach.

  1. Zastanów się, po co burmistrz czy ktokolwiek z Mrozów miałby się tam fatygować. Czy wymienione przez Ciebie inwestycje mają jakikolwiek związek z interesami mieszkańców Mrozów? O ile się orientuję, Mrozy nie leżą na trasie Warszawa – Mińsk Mazowiecki. Ludzie myślcie! To nie boli.

   1. Jan.osiku – Człowieku małej wiary!!! Wybory się zbliżają !!! Albo teraz, albo nigdy! Znam pana KL osobiście i wiem, że gdzie diabeł nie może tam KL pośle!!!!!! Pozdrawiam wszystkich pozytywnie myślących !!!!

   2. Jeśli jest spotkanie u starosty który może partycypować w kosztach drug dojazdowych to obecność obowiązkowa. Ponadto można było w liście intencyjnym napisać wiadukt w Mrozach. Skoro ten list był do PKP.

 6. Nie rozumiem niektórych ludzi, siedzisz cicho i tylko narzekasz – źle, mówisz swoje zdanie – źle, chcesz coś zrobić dla społeczności -źle. Pytam kim trzeba być i jak postępować żeby było dobrze?

 7. Osobiście uważam, że trzeba wykorzystać każdą okazję do umożliwienia budowy wiaduktu kolejowego, który jest po prostu konieczny do życia – nam, mieszkańcom Miasta i Gminy Mrozy. Jeśli istnieje choć cień nadziei, to należy uczynić wszystko aby on powstał. Musimy głośno wyrazić swoją wolę, bo nieobecni nie mają racji. Udało się nam, społeczeństwu gminy Mrozy, powstrzymać budowę wysypiska śmieci, spróbujmy spowodować budowę wiaduktu. To nic nie kosztuje, wystarczy zwykły podpis. Dlatego od jutra zaczynam zbieranie podpisów pod petycją do władz w tej sprawie, na terenie Mrozów Południowych. Serdecznie proszę o poparcie dla tej inicjatywy.

 8. Wyszukajcie sobie w google „Stanowisko Rady Miejskiej w Mrozach wiadukt”. Na stronie iminsk (kropka) pl jest bardzo ciekawy dokument o nazwie 5b7c8-Stanowisko-Wiadukt-drogowy-w-Mrozach
  Odszukajcie też PROTOKÓŁ Nr XXIII/08 na BIP-ie Urzędu Miasta i Gminy Mrozy, strona 22. Też ciekawe.
  Dorzucę jeszcze jedną frazę do wyszukania w google: „Obiecanki cacanki, a mieszkańcom korki – Tygodnik Siedlecki”\
  Stamtąd może jakieś oświecenie na niektórych spłynie. Pzdr.

  1. Czytałem protokoły i wiem że przy inwestycji jaką robiła PKP musiały być zrobione drogi dojazdowe. Wówczas
   Wójt zgodził się aby był przejazd taki jak teraz a PKP porobiła drogi tam gdzie on chciał. Myślał że uda mu się pozyskać fundusze zewnętrzne na zrobienie wiaduktu ale niestety mimo dobrych relacji partyjnych przez 8 lat nie udało się. No to teraz zaczynamy od nowa z nową władza. Użyjmy wszystkich możliwych środków aby się udało. To naród jest suwerenem i nasz głos wiele może. Dlatego apel do wszystkich podpisujmy listy. One nie są przeciwko nikomu ani radnym, ani burmistrzowi, one mają na celu pokazanie woli mieszkańców gminy, a tym samym mogą pomóc w załatwieniu wiaduktu.

 9. Nasz pan burmistrz od 20 lat piastujący to stanowisko, człowiek wpływowy, mający kontakty z politykami z pierwszych stron gazet, weźmy na to np. p. Czesława Mroczka, byłego wiceministra, nie był w stanie załatwić tej sprawy, nawet wtedy gdy koledzy byli u szczytu władzy. Czy teraz jest w stanie zrobić coś w tym kierunku? Wątpię. Nastała „dobra zmiana”, przyszli nowi ludzie, dawne kontakty i przyjaźnie można schować do lamusa.

 10. Wiadukt jest potrzebny, bez dwóch zdań! Dzieci do szkoły trzeba wozić, szczególnie teraz zimą. A co gdy wybuchnie gdzieś pożar, albo ktoś potrzebuje pomocy lekarza? Przecież ani wóz strażacki ani karetka nie przefruną nad torami !!!! Popieram akcję i trzymam kciuki aby się udało!!!!

 11. Ludu naiwny, pozbawcie się złudzeń co do przejazdu pod czy też nad torami. Co to są Mrozy ? Duża wiocha na siłę zrobiona miastem. Jestem z tych co nie chcą pana Dariusza Jaszczuka jako burmistrza ale w kwestii wiaduktu chcę go bronić…Co on może ? Tyle co Żyd za Niemca. Takich miejscowości jak Mrozy i z takim problemem jest w Polsce bez liku np. Skierniewice. Oczywiście trzymam kciuki za akcję pana K. Laskowskiego i pójdę na pielgrzymkę do Częstochowy w akcie skruchy jeśli będzie inaczej.

  1. To nie tylko K.Laskowski chce podobno wszyscy mieszkańcy już dawno tak zdecydowali w modnym słowie w Mrozach ,,partycypacji społecznej, a burmistrz i rada cały czas kręcą się aby ten temat – wiaduktu – zrealizować. Myślałam, że podczas ostatniego spotkania w gminie będzie i o tym mowa . Byłam pod gmina i czekałam w samochodzie . Chciałam uczestniczyć w tym spotkaniu w grudniu ale nikt nie wchodzi z mieszkańców . Postaram 15 minut i pojechałam do domu . Później wyczytałam na e-mrozy, i że było 5 -ciu pracowników i 5 osób w z zewnątrz – nie widziałem jak wchodzili do UG.

  2. …a jak Mrozy otrzymają dostęp do morza to zasuwam na piechotę do (ocean przepłynę wpław) Gwadelupy…

   Pamiętaj!
   Jestem człowiekiem dużej wiary. Zadań niemożliwych nie zamierzam się podejmować a buty na pielgrzymkę trzeba rozchodzić 😉.
   Pozdrawiam!
   Admin K.L.

 12. Warto by sobie zadać pytanie czy wiadukt czy amfiteatr i tramwaj konny, co bardziej potrzebne wszystkiego nie udźwigniemy bo kasa pusta jak bęben turecki .

  1. Kolejka już jest ale po co ta zabudowa, już ogłoszony został przetarg. I środki zamiast wygospodarować na wiadukt będą zużyte na zabudowy, amfiteatry stoły do szachów. O co w tym wszystkim chodzi? Ja mieszkaniec Mrozów nie pojmuję.

  2. Nowe podatki gmina nalicza to kasa się napełni. Kto nie ma stodoły na działce to nie jest rolnikiem , w związku z tym podatek duzo wyższy

    1. Ciekawe komu się zachciało? Mi nie przeszkadzało jak Mrozy nie były miastem. Miało nie być popodwyżek i co? Woda, śmieci a teraz podatki wzrosły?

 13. No tak wspólne inwestycje coś nie wychodzą z powiatem . Droga przez Dąbrowę wspólna inwestycja miała zakończyć się przy cmentarzu a tu klops asfaltu zabrakło? Czy zabrakło pieniędzy? Która strona się nie wywiązała Powiat czy Mrozy?

 14. Nasz Burmistrz pewnie w owym czasie był w sądzie lub w prokuraturze, bo tam prędzej można go spotkać. Znając p. Krzysztofa są szansę by ta inwestycja doszła do skutku, przecież pamiętamy jego ogromne zaangażowanie przy wysypisku śmieci, jego upór i determinacja są świadectwem, że wszystkiego można dokonać – oczywiście przy wsparciu mieszkańców.

 15. No cóż , jakby PKP PLK S.A zrobiły inwestycje ze swoich środków o co zabiegał nasz włodarz to pewnie by pojechał na to spotkanie. Niestety gmina musi się wykazać wkładem własnym a tu budżet zrównoważony i nie ma środków więc po co będzie marnował sobie czas

Możliwość komentowania jest wyłączona.