Roszczenia wystrugane z banana…

Wyłowione z poczty:

„O ironio losu ! Burmistrz Jaszczuk bardzo mocną propagandą chciał zwrócić uwagę opinii publicznej w gminie Mrozy na to, że Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Lipiny, Dębowce, Borki ma długi wobec gminy. Były to jego decyzje administracyjne, które nakazywały zwrot dotacji podmiotowej. Lecz my się nie poddaliśmy i odwołaliśmy się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Siedlcach, które uchyliło decyzję burmistrza w całości. Wygrał w Sądzie Najwyższym i pieniądze dla Policji, więc może je wydatkować jak chce, ale
niekoniecznie my musimy zwracać dotację, aby miał się czym rządzić i łatać dziurę budżetową gminy.”

Podpisano:

Komitet Strajkowy pracowników ZSP w Lipinach

 

Dziękuję za list.

Pozdrawiam !

Admin.

84 odpowiedzi do “Roszczenia wystrugane z banana…”

 1. Ciekawe, które żyłki Szefowi nabrzmiewają, kiedy codziennie to czyta? Czy nadal śpiewa sobie MAM TĘ MOC…RAZEM Z SYNKIEM I GWARDIĄ PRZYBOCZNĄ?! Boże widzisz a nie grzmisz…

 2. No proszę człowieka nie było tu chwilę a tu takie rzeczy się dzieją 😊. Nie wiem czy się śmiać czy płakać ? Oleńka chyba pomyliła portale z Sołtysem, to Ty się tu nie umówisz, no chyba że admin Tobie pomoże😁. A „Sołtysowi” to naprawdę proponuję odpocząć i zrelaksować się, bo niby jednych bronisz, a drugich w łyżce wody byś utopił, nie tędy droga. Jak się jest na jakimkolwiek stołku, to powinieneś być bardziej ogarnięty – jak tu już dziś napisałeś w innym poście.

  Niestety, nie pomogę.
  Pozdrawiam !
  Admin.

 3. Burmistrz miał zrobić drogę w Dębowcach i Płomieńcu w sierpniu, a tu mamy już koniec września i cisza. Najpierw mówił, że musi zrobić kanalizację, teraz mówi, że firma wygrała przetarg i wycofała się z podpisania umowy. Ciekawe, jaki będzie następny jego argument ? Czy to, że gmina jest tak zadłużona i nie ma pieniędzy w kasie na te inwestycje ? Prawda jest pewnie taka, że czeka na decyzję z sądu z Lublina (przyspieszoną telefonicznie – sędzia na telefon ?),która może mu dorzucić do gminnej kasy, te bezprawnie wstrzymane przez niego pieniądze dla ludzi, którzy przez cały rok pracowali z poświęceniem dla dzieci zdrowych jak i NIEPEŁNOSPRAWNYCH.
  WYRAZY SZACUNKU ZA TAK WSPANIAŁĄ I OFIARNĄ PRACĘ składa mieszkaniec gminy.

 4. Na piątkowej sesji Rady Miejskiej nawet mocno wpatrzony w „narcyza” mógł się przekonać, że cienko przędziemy. Radna z Woli Rafałowskiej prosiła o kilka taczek tłucznia do zasypania dołka przy sklepie – nasz „narcyz” dostał szału. Natomiast pracownicy administracji oraz obsługa w szkole na podwyżkę liczyć nie mogą, ponieważ i tak mają dobrze, chociażby dwa miesiące wolnego, nadmieniam, że za nimi wstawił się ZNP. Zauważyłem, że „Panujący” jest wrogiem inicjatyw społecznych – wręcz z nich szydzi. Dodam jeszcze o parkingu przy stacji PKP – stwierdził, że teraz jest porządek i nic nie ma zamiaru tam zmieniać.

  1. Wkurzony niech jeszcze wyjaśni, że plac przy sklepie w Woli Rafałowskiej należy do GS i leży przy drodze powiatowej, a z tego co wiem to gmina ma obowiązek utrzymywać drogi gminne a powiat drogi powiatowe, i radni powinni takie rzeczy wiedzieć po kilku latach bycia radnym

   1. Widzę, że jesteś zorientowany w temacie to może udzielisz informacji o drodze z Płomieńca w stronę Lipin zwłaszcza odcinek między żwirowniami. Może Ci co zepsuli to niech naprawią. Tam droga też jest już uszkodzona po zimie będzie jeszcze gorzej. Już nie mówiąc o odcinku Dębowce w stronę Brodk niedługo trzeba będzie fruwać nad drogą bo powiat ma to głęboko w d……e. Takie łatanie to się nadaje. Ile razy można zgłaszać i prosić o poprawę takiego odcinka to już zakrawa na paranoje. Może łaskawie niech zarząd z powiatu przejedzie się tą drogą wieczorem albo w nocy to wtedy może zrozumie.

   2. Oj zdziwsz się, gmina Mrozy już dawno wystąpiła do powiatu o przekazanie środków na utrzymanie dróg powiatowych i teraz gmina Mrozy ma obowiązek utrzymywać drogi w należytym porządku. Możesz to sprawdzić w budżecie jakie środki finansowe otrzymuje gmina Mrozy.

    1. Ja już tej gminy i tego rządzenia nie rozumiem. Tak to każą zgłaszać do gminy, gmina do powiatu i na odwrót. To już jest chore, a my będziemy dalej po rowach jeździć bo brak jest odpowiedzialności.

  1. Tobie Oleśka bliżej do tych tematów, ale może masz rację szkoła – nie, ośrodek zdrowia – nie, dom uchodźcy- nie, przedszkole – nie, dom seniora – nie, burdello – jak to nazwałaś dochodowy interes, a i w okolicy nie ma dużej konkurencji. Panie stojące przy drogach to dla kierowców, dla elit musi być bardziej wyrafinowane miejsce. Zwłaszcza, że jakiś park ma powstać przy szkole. Jeszcze do tego wyłączy się latarnie będzie ciemno i przytulnie.

  1. Oleśka gdzieś na tym portalu wcześniej wypowiadała się Wiesia, myślę że mogłybyście się zaprzyjaźnić 😀

 5. No to się ludzie ucieszą i będą mieli o czym rozmawiać przez weekend. Brawo Sołtysie jeszcze większą czytelność będzie miała strona😊, a sama osobiście podeślę link szefowej cpn w dzisiejszych czasach nie jest trudno znaleźć.

 6. Stowarzyszenie jest winne pieniądze za paliwo albo opał, bo Jaszczuk bezprawnie zatrzymał pieniądze, które powinien przekazać do Lipin. Gdzie tu wina stowarzyszenia?

  1. Pytanie tylko ile procent zobowiązań pokryje burmistrz, a ile zostanie niesplaconych.? 3/4 wraz zostanie i kto wtedy wejdzie na tapetę?

   1. Jeśli tak wyglądają roszczenia burmistrza jak wyżej w artykule to stowarzyszenie nie jest nic winne

   2. A czy burmistrz uregulował zapłatę za paliwo dla gminy we wszystkich stacjach paliw? Sołtysie spytaj go, bo chyba razem wpisy robicie?

   3. A przepraszam bardzo, jeżeli sąd w Lublinie podtrzyma odsetki za zwłokę, to myślę, że to za jeden miesiąc te 300zl naleci z procentu, no jak pierwsza dotacja powinna być wypłacona do 30.07.2016roku a mamy już 22.09.2017 roku, to przepraszam, jakie to są odsetki? Może jest tu księgowa co się orientuje?

  2. Tu nie ma winy Stowarzyszenia. Stowarzyszenie nie dostało należnej dotacji. Bardzo dobrze mi się z nimi pracowało. Pracowałam już w kilku miejscach przed ta pracą, ale w tej była naprawdę rodzinna atmosfera.
   Pieniądze to nie wszystko ! Mimo, że nie dostałam wypłaty, to zdobyłam doświadczenie. Dzięki temu pracodawcy zaczęli się do mnie odzywać i zapraszać na rozmowy.

 7. Ludzie litości, piszę o tym co mówią mi ludzie. z burmistrzem związku z szczególnego nie mam, alkoholu razem nie pilismy, w oczy sobie nie patrzymy. Ale to stowarzyszenie jest winne pieniądze na które czekają ludzie. Tych ludzi nie obchodzą sprawy w sądzie.

  1. Ale Ty rozumiesz, że pracownicy od roku też nie dostali wynagrodzenia i z miłą chęcią też by zakończyli wszystkie sprawy. Niby się martwisz o innych pracowników, a my ty co ? Inni ? Gorsi jesteśmy ? Jesteś tolerancyjny ale wybiórczo. Swoich wyborców ze swojej wsi traktujesz wybiórczo?

  2. Chyba jednak obchodzą!!!!! Nie wszyscy myślą tylko o materialnych sprawach, dla niektórych liczy się też zwykła ludzka przyzwoitość i uczciwość. A jeżeli jest nadzieja , że zwycięży dobro to warto trochę poczekać!

  3. Mylisz się bardzo. Ci ludzie mają świadomość, kto jest sprawcą całej afery. Bardzo spokojnie podchodzą do tej sprawy, a dotyka ich ona bardzo boleśnie bo finansowo. Przypomina to sytuację z budową dróg przed Euro, gdzie cwaniacy pozgarniali kasę na budowę dróg, a bezpośredni wykonawcy zostali na ludzie. Czyżby to ten sam wzorzec od PO-wskich kumpli.

  4. Ludzie ,czekają na wypłatę, zaległą z winy Jaszczukowej !!! Tak orzekł sąd . Nie zapoznałeś się z decyzjami?. Kiedy sam pozwiesz Jaszczuka, za nie prawdomówienie? No chyba, że to Twoja rodzina, wtedy, jak to Ty bronisz Oszukańca pazurami i atramentem . 😀

 8. Sołtysie, jeśli jesteś tak wrażliwy na cudze długi to poczytaj gminne sprawozdania Rb-z z okresu ostatnich lat. Dowiesz się wiele o swoich długach i wtedy o nich podyskutuj. Piszę wprost o twoich długach, ponieważ zadłużenie gminy muszą spłacić wszyscy mieszkańcy. Jak zobaczysz jaka jest skala zadłużenia, to może trochę przejrzysz na oczy.

  1. A jak inwestować bez kredytu? Wszyscy coś chcemy, najlepiej zaraz! Zostań burmistrzem- pogadamy.

   1. Jakoś wiele gmin nawet ościennych nie jest tak zadłużonych, a ludzie żyją w nich nie gorzej niż w Mrozach. No może im fontanny na cudzych działkach nie tryskają. Bo chyba o takich zachciankach piszesz słowami „Wszyscy coś chcemy, najlepiej zaraz!”. U normalnych ludzi jak w rodzinie dzieciak marudzi o nową, drogą zabawkę a rodziców na nią nie stać, to nikt nie biegnie po kredyt aby zaspokoić kaprysy (tu przypodobać się wyborcy), tylko tłumaczy wprost, że nas na to nie stać. A wygórowanych ambicji zostania Burmistrzem nie mam, więc po takich doświadczeniach, przykro mi, nie pogadamy.

    1. Dokładnie tak Sąsiedzie zza miedzy. Jeśli się chce mieć świtę wokół siebie trzeba ich zachcianki zaspakajać jak u dzieci. Zdroworozsądkowo jest przedyskutować i mierzyć siły na zamiary. Wszędzie nawet w miłości jest potrzebny umiar, a nie robić wszystko bez opamiętania.

   2. Wielką sztuką jest tak gospodarować, żeby zrobić coś bez kredytu, natomiast w kredycie, to nie potrzeba tęgiej głowy, wręcz przeciwnie – i dureń czegoś dokona. Tak na marginesie – zazdroszczę tej wsi takiego sołtysa. Pewny jestem, że następną kadencję wygrasz z palcem w d……..

 9. Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Danuta napisała coś na temat Bork może tu jest rozwiązanie ?

  1. Sołtys z Bork, chciałby jakąś lepszą fuchę w Gminie za Jaszczuka, a tu będzie LIPA. Pewnie bez krzyku się nie obędzie znając jego temperament. Może powinien zostać przy wypasie….

 10. A przepraszam, ten Sołtys to co znawca jednej sprawy? Ani razu się nie udzielił pod innymi artykułami np. o Watrze, o zawodach strażackich nic, nawet nie pogratulował, nie wsparł dobrym słowem, to co to za Sołtys? A z jakiej to wsi ten Sołtys? Przynajmniej prezes Watry napisał konkretnie i tu szacunek dla niego. BRAWO! A ten się czai. Jak taki odważny to się pochwal z jakiej wsi jesteś, to cię ludzie też ocenią 😊

   1. Zwykły obywatel z Mrozów, dzięki Bogu bez powiązań z Burmistrzem, a Kierownik z………. jak taki ciekawy to skąd? Niech się przedstawi😊.

  1. Po to jest to forum, aby wypowiedzieć się anonimowo, mam takie prawo. A to czy jestem dobrym sołtysem wypowiedzią się moi mieszkańcy w odpowiednim czasie. Chyba, że jest to strona dla wybranych, jeśli tak to trzeba mnie wyprosic, zablokować czy coś tam innego

 11. Sama pani prezes to wszystko zjadła i przejeździła, a to niedobra …żeby choć dzieciaki coś z tych obiadów zjadły albo do szkoły nie musiały piechotą chodzić. Czasem sobie myślę po co Jej to wszystko było, pracowała by sobie spokojnie gdzieś indziej, i wypłatę by spokojnie dostała. A tu użerać się z władzą i ludźmi tyle lat. Ale z własnej wieloletniej perspektywy uważam, że dla dzieciaków było warto. Biedny bogatego nie zrozumie i głupi mądrego też niestety…z ukłonami dla jednych i drugich…

 12. Pani prezes widzę że jest poza tym wszystkim. a pieniądze które jest winna za paliwo do busa, za które zapłacą pracownicy bo zaufali, za produkty spożywcze na obiady i wiele innych. A pani prezes śmieje się tym ludziom w twarz i mówi zgloscie mnie do komornika. zero pokory. Wy uważacie że to ok?

  1. Sołtysie ty raczej nie musisz się martwić bo to nie z Twoich pieniędzy będą zapłacone rachunki. Z tego co wiem to część rachunków już jest zapłacone, a następne czekają w kolejce i jestem ciekawa do kogo prezesowa tak się śmiała w twarz. Ci co tak się boją o pieniądze to z pewnością je dostaną tak samo jak my pracownicy, którzy przypomnę nie dostali wynagrodzenia przez Burmistrza Dariusza Jaszczuka , który wstrzymał decyzją ustną dotacje na szkołę w Lipinach. A Ty Sołtysie widzę, że dalej jątrzysz. Teraz kogo chcesz skłócić. Może zmień terytorium obserwacji bo tu temat się wyczerpuje, a w gminie Mrozy jest więcej afer. Jakbyś nie był doinformowany to dzieci już są w innych szkołach, a może już uczciłeś ten fakt z Burmistrzem tylko, że zapomniałeś.

   1. Uważasz że broniąc ludzi, którzy chcą zapłatę za wykonaną pracę chcą pieniędzy jątrzę? A wy? Czyż to nie ta sama sytuacja?

  2. Coś czuję, że Pani Prezes też jest w jakiś układach z Burmistrzem, bo by jej tak lekko nie przechodziło. Oni to tak jak w Sejmie kłócą się przy publice, a w kuluarach razem „piją, jedzą, lulki palą, tańce muzyka swawola mało karczmy nie rozwalą”. Sołtys, no cóż prawdopodobnie nie dostąpił tego co Pani Prezes i zazdrości jej, może to jemu śmiała się prosto w twarz?

   1. Dobrze to ująłeś Szpiegu, ja osobiście widziałem kiedyś na jakimś spotkaniu jak sobie Burmistrz z Prezesową życzenia składali, w oczka patrzyli i takie tam pitu, pitu do ucha szeptali. To co nie widział tego Sołtys, on też tam był i się wściekł taki zazdrosny o względy Burmistrza?

    1. Edek, rzeczywiście kiedyś bardzo dawno byłam na spotkaniu z okazji kończącego się roku, ale kulturalnie jak ludzie składaliśmy sobie z Burmistrzem życzenia i to wszystko. Jakie tam „pitu, pitu”? Już naprawdę, pojawiają się dziwne teorie spiskowe aby tylko podgrzać atmosferę i dołożyć plotek.

     1. Pani Doroto „pitu, pitu”????!!!!! no nie mogę, dobry hit, ale na plotki:) . Chyba pisze to ktoś kto w życiu nie widział pani i Burmistrza w trakcie rozmów 🙂
      Zresztą już tyle plotek słyszeliśmy na nasz temat, że już chyba nas nic nie zdziwi 😉

    2. Pitu pitu 😄Takie ciacho 🍰 nawet pani prezes nie mogła się oprzeć żeby chrupnąć burmistrzowskie ucho 😂

     1. och, och…. Sołtysie czuję, że Ty taki troszkę niedopieszczony jesteś??? Trzeba temu zaradzić!

   2. Szpieg, a Ty zmyślasz na poczekaniu. ŻADNYCH układów nie mam z Burmistrzem, a tym bardziej nie byłam w jego towarzystwie w „karczmie”.

  3. Pani prezes nigdy nie stroniła i nie stroni od odpowiedzialności. Właśnie toczą się sprawy z pracownikami w Sądzie Pracy i w imieniu Stowarzyszenia uznaję ich roszczenia. Mają już prawomocne wyroki o wypłatę należnych im wynagrodzeń. 28 września odbędzie się sprawa apelacyjna w Lublinie. Jeśli zapadnie wyrok na naszą korzyść wówczas musi nastąpić wypłata dotacji. Ja nigdy do poważnych spraw nie podchodziłam z głupkowatym uśmiechem. Staram się problemy rozwiązywać do końca Sołtysie.

   1. Pani Doroto, da sobie pani spokój bo i tak do niektórych to nie dociera. Szkoda zdrowia.

   2. Wiem, że Prawo jest po Stronie Stowarzyszenia i mam nadzieję, że nie odpuścicie Jaszczukowi. MUSI ODPOWIEDZIEĆ za SWOJE BEZPRAWIE Personalnie.

   3. Szkoła w Lipinach MUSI POZOSTAĆ SZKOŁĄ. To jest nasza przyszłość. „Każdy, kto podnosi rękę na wykształcenie dzieci, nie liczy się z przyszłością, jest idiotą”

  4. No i znowu tłumacz (…). Stowarzyszenie spłaci długi jak w końcu szanowny burmistrz odda dotację. Jeżeli jakimś cudem dotacji nie odda to po prostu ten dług odpracujemy, tak jest uzgodnione. A za paliwo wisimy kosmiczną kwotę bo aż 281zł to może zrobimy zrzutkę i oddamy z własnych kieszeni żeby cpn nie zbiedniał. A Sołtys niech się nie martwi, ty nie będziesz musiał płacić.

   1. Ja nie zapłacę, ale taki pracownik cpn-u tak. myślicie, że szef daruje mu te 300 zł. dla mnie to nie mały pieniądz i dla niego też.

    1. A kto powiedział że pracownicy będą musieli płacić? Będzie dotacja, będzie zapłacone

    2. A to szefowa z cpn jak rozmawiała przez telefon z prezesową to jest nie ważne. I okazała się kobietą wyrozumiałą, ale okazuje się że sprzedawca cpn jest ważniejszy niż szefowa to ciekawe. Sołtysie do Twojej wiadomości przez tyle lat bylo brane paliwo w tym cpn i płacone na czas. Zgadnij dlaczego teraz jest problem. No i muszę pogratulować prezesowej, że za te 300zl przez cały rok paliwa wystarczyło 😁.

     1. Tak bo to sprzedawca zapłaci za to paliwo nie szefowa, a ostatnie tankowanie nie było rok temu, tylko kilka tyg przed końcem roku szkolnego.

     2. Nie no, zatankowali za 300zł rozcieńczyli wodą i cały rok jeździli !!! To dopiero jest interes. Bierzcie przykład a na pewno zaoszczędzicie 😧

    3. Może wójt dopłaci te trzy stówki z własnej kiesy, mało nie zarabia ponad 10k . Sołtys, zrzucasz się razem z Jaszczukiem?

 13. Brak mi słów panie Burmistrzu, brak mi słów. Po co te wszystkie knucia, oszczerstwa, co pan chciał tym wszystkim udowodnić. Jeżeli ma pan doradców, którzy tak doradzają to niech pan ich zmieni, a jeżeli to były i są pana pomysły to mogę tylko współczuć i powiedzieć szczerze „nie idź pan tą drogą”.

 14. Ostatnie dwa lata w szkole, to było nękanie i zastraszanie przez burmistrza, co odbiło się na naszym zdrowiu. Zastanawiamy się czy nie pozwać burmistrza do sądu za ten uszczerbek.

 15. Gmina Mrozy jest „wolnym” miastem, które rządzi się swoimi prawami. Jakie to prawa? Kto ma uszy niech słucha, kto ma oczy niech patrzy. Wszystko jest w zasięgu. Póki co burmistrz robi z władzą rządząca co chce. Ciekawe czy się obudzą w porę ? Popis w tej chwili pana Burmistrza😉

 16. Burmistrz podjął decyzję 19 czerwca 2017 r. i zaraz zaczął ogłaszać że to dług, a sołtys z Bork straszył rodziców, że to oni będą go spłacali. Stalinowska propaganda.

  1. Gdzieś młody Kulik tak bronił burmistrza, na stronie gminy albo fb, że to stowarzyszenie tyle pieniędzy winne gminie, może niech poczyta artykuł i komentarze. Ale co się dziwić, pracę ma? – ma.

   1. No, ostatnio gościli się na stadionie „Watry”. Więc kuluarowe spotkania towarzyskie odgrywają tu dużą rolę
    „Nie trzymasz z nami? To jesteś przeciwko nam!”
    ” Dziwna to wiara w Boga kogoś, kto nie stosuje się do Bożych przykazań. Bo cóż właściwie znaczy wierzyć? Przecież to nie puste słowa. Za tym musi iść życie. Koniecznie. Na pewno nie można powiedzieć, ze ludzie nie żyjący według przykazań stają automatycznie po stronie szatana. Ale w tej konkretnej sprawie w której grzeszą – tak. Czyli nie do końca wierzą…”

 17. Jeśli decyzja została uchylona w całości to znaczy, że była podjęta niezgodnie z obowiązującym prawem.

 18. Zdziwisz się Karolino jeśli powiem Ci, że to jest bardzo cywilizowana forma podejścia do sprawy. Popytaj jakie metody były stosowane w stosunku do rodziców dzieci chodzących do tej szkoły. Jakie metody były stosowane w stosunku do Stowarzyszenia. O pewnych sprawach napisał sędzia z Siedlec w uzasadnieniu wyroku, a jest to tylko wierzchołek góry lodowej. Mając trochę tej wiedzy można pisać o podejściu rodem z trzeciego, piątego lub „kosmicznego” świata

 19. To się robi już niesmaczne. Kłamstwo goni kłamstwo, afera za aferą . Komu wierzyć? Do kogo upodabnia się nasz burmistrz?
  Podpowiedź: „Zamykam posiedzenie Rady Miejskiej, idziemy haratać w gałę na naszej wypasionej hali sportowej”

  1. słowo klucz to „haratać w gałę”, to wiadomo, że upodabnia się do swojego guru partyjnego Donalda. To tylko współczuć Mrozom.

 20. Jak to właściwie jest, jeśli sprawy toczą się, to nie są to długi wobec gminy tylko należności sporne. Nie rozumiem po co była ta propaganda ? Chyba, żeby odwrócić uwagę opinii publicznej od zasadniczego tematu. Czy w tej gminie wszystkie sprawy są tak załatwiane ?

 21. Czytelne, bardzo nawet. Szkoda, że mieszkańcy naszej gminy nie mogą samowolnie wydawać decyzji administracyjnych Burmistrzowi, tak jak on to robi. Pływałby w nich aż by utonął, bo by go zalały!!!

Możliwość komentowania jest wyłączona.