„Donos”

Wyłowione z poczty :

Pismo do przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego, członka Komisji Duszpasterstwa i Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży i asystenta Rady Szkół Katolickich Biskupa Pomocniczego Marka Mendyka.
Obecnie mamy Tydzień Wychowania, zgłaszamy Księdzu Biskupowi przypadek szkoły w Lipinach, aby służył dobru naprawiania naszego państwa w obszarze edukacji i wychowania.
Pragniemy zgłosić „kościołowi” zgodnie z ewangelią niedzielną (Mt 18,15-20) „«Gdy brat twój zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi. (…) „
Donosimy więc, że Burmistrz Mrozów kieruje się pychą, a nie miłością i troską o mieszkańców swojej Gminy. Wyrządza wielkie zło wielu ludziom. Skrzywdził dzieci, przede wszystkim te niepełnosprawne niszcząc ich szkołę prowadzoną przez rodziców od 2004 r. Ta krzywda ma wymiar zarówno praktyczny – zerwane obecne więzi, ale także aspekt wychowawczy, który można streścić „siła przed prawem, także moralnym”. Skrzywdził nauczycieli i pracowników szkoły nie wypłacając im środków z dotacji podmiotowej przez co nie otrzymali przez rok należnego im wynagrodzenia. Nawet wakacje im zmarnował, ponieważ aby zwrócić uwagę opinii publicznej oraz decydentów państwowych o łamaniu ich podstawowych praw – musieli strajkować.
Mimo posiadanej wiedzy o bezprawnym działu Burmistrza Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewoda Mazowiecki oraz Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie nie wyegzekwowali od jednostki samorządu terytorialnego w Mrozach wypłaty środków pochodzących z budżetu państwa, a należnych uczniom uczęszczającym przez cały rok szkolny 2016/2017 do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipinach.
Obowiązkiem radnych jest nadzorować pracę Burmistrza. Porażające jest podporządkowanie Rady Miejskiej w Mrozach Burmistrzowi. To zaprzeczenie samorządności i demokracji.
Wyrządził wielką krzywdę mieszkańcom Gminy Mrozy skłócając ich i ucząc, że nie warto być aktywnym obywatelem. Dowiódł, że „układ” i tak zwycięży.
Czy my obywatele chcemy żyć w takiej katolickiej Polsce, gdzie jedna osoba pełniąca funkcję publiczną rujnuje życie innym, wyrządza wiele krzywd i nie ponosi żadnych konsekwencji ???

Komitet Strajkowy
Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipinach

Dziękuję za list.

Starożytny mędrzec Seneka powiadał: „Dobry, przyjmuje upomnienia z radością, lecz im kto gorszy, tym gorzej je znosi…”

Po tym, co w ostatnim czasie orzekł NSA nic nie powinno nas zdziwić. Słownik języka polskiego wzbogacił się o nowe znaczenia, decyzje ministrów są ponad ustawami, a urzędy powołane do kontroli i nadzoru, w rzeczywistości nie mają prawa do kwestionowania czegokolwiek.  Strach pomyśleć co się wydarzy w Waszej sprawie w Lublinie. „Oczywista oczywistość” może się okazać niewystarczająca.

Pozdrawiam !

Admin.

10 odpowiedzi do “„Donos””

 1. Nie tylko o przewlekłość w sądach ale tysiące wyroków jest niesprawiedliwych. Sędziowie nie podejmują decyzji, tylko udają, że sądzą (musi zapaść taki wyrok jak ktoś sobie kupił- nie u wszystkich sędziów można kupić!). Adwokaci, których my wynajmujemy w naszych sprawach potrafią dogadać się na boku i sprawę przegrywamy. Oni i tak dostana wynagrodzenie od nas i za dogadanie się, aby nasz przeciwnik wygrał.
  Pytam czy tylko tak jest w naszej Polsce?

 2. Nie ważne co zrobią z tą wiedzą, wszyscy zostali powiadomieni : instytucje państwowe, politycy, sądy i kościół. Niech nikt nie powie, a ja nie wiedziałem o strajku, łamaniu prawa, zamknięciu szkoły, szkodzie wyrządzonej ludziom. Wszyscy mają sprawę na sumieniu, że był czas i możliwości, a nie zajęli się tym.

 3. Ja jestem ciekaw czy biskup choćby odpowie na pismo. „Czarni” jak zwykle zachowują się asekuracyjnie. „Donieś kościołowi” , a kościół doniesie Jaszczukowi i koło się zamyka. Przecież Jaszczuk jest katolikiem, chrześcijaninem i to praktykującym, nie raz biskupów gościł więc co mu zrobią? Poklepią po ramieniu ze współczuciem, że musi się z taką „swołoczą” męczyć.

 4. Powiedzmy sobie szczerze: dlaczego sędziowie mają być jedyną grupą społeczną, która nie płaci składki emerytalnej, która nie odchodzi nigdy na emeryturę, tylko przechodzi w stan spoczynku, generując koszty dla państwa w momencie, w którym już tego zawodu nie wykonują? Dlaczego jest to grupa, której mianowanie gwarantuje pobór pieniędzy czy bycie na stanowisku do końca? W zasadzie są prawie nieodwoływalni. To są elementy natury ogólnej, ale natury bliższej ludziom jest to, że przychodzą do sądów i widzą, że nie ma tam sprawiedliwości. Sądy mają przewlekłe działania. Ludzie bardzo często tracą firmy, a potem, po iluś latach postępowania, dostają wreszcie jakiś wyrok, który potwierdza ich słuszne roszczenia. No cóż wszystko za późno, firmy nie ma a odszkodowanie marne, ale to nie wina sądu tylko prawo jest takie złe.

 5. Dopóki nie będą wprowadzone odgórnie zmiany w sądach to będzie panowało „kolesiostwo” , „przekupstwo” i „układy partyjne” bo sąd jest niezawisły, to kto go może powiesić – nikt. Według opinii sędziów nowe reformy sądownictwa spowodują, że wszystko „stanie” ja nie mam pewności czy tak będzie. Zmiany są konieczne, ale oni się boją bo im cały ochronny układ padnie. Musi być kontrola nad sądami.

 6. Dobry człowieku masz rację, kogo obchodzi dziś krzywda słabszego. Syty głodnego nie zrozumie. Zastanawiam się w jakim ja kraju żyję. Nikt się nie chce wtrącać bo to nie jego sprawa. Wiem jedno, że gdyby ktokolwiek nie dostał wynagrodzenia, stracił miejsce pracy to wtedy byłaby jego sprawa i robiłby wszystko, żeby jego sprawy poukładały się pozytywnie.

 7. A Admin napisze jaśniej o co chodzi z wyrokiem NSA ? Bo nie widziałem, żeby gdzieś na stronie była o tym informacja ? 😀

  1. A ten jak zwykle zamydla. Wybierze jakieś zdanie i tak będzie nęcił aby odwrócić uwagę od pisma zasadniczego.

  2. Młody Jaszczuk a kto był przy odczytaniu wyroku 12 września? Na stronie może nie było ale ludzie wiedzą wszystko!

 8. Kogo dziś obchodzi krzywda słabszego? Gdzie prawo,sprawiedliwość, godność człowieka który krzyczy o pomoc. Niemy krzyk? Nie,krzyk głośny tylko ludzie głusi. Tak im lepiej. Po co się wtrącać! Jak u sąsiada który przychodzi co dzień pijany i awantury wszczyna a dzieci cichutko pod stołem w strachu przed tyranem. Po co się wtrącać,to nie moja sprawa. Wolno się Polacy uczą odpowiedzialności tak na własnym podwórku,gminnym i ojczyźnianym. Smutne to…a my dalej krzyczymy POMÓŻCIE NAM !!!

Możliwość komentowania jest wyłączona.