Facebook chce wprowadzić płatny abonament

Znalezione na Fb:

W październiku 2017 mają zacząć się testy usługi subskrypcji na Facebooku – żeby móc przeglądać treści w serwisie, trzeba będzie płacić. To wynik rozmów, jakie portal społecznościowy prowadzi z wydawcami stron internetowych. Zarzucają oni Facebookowi, że ten zarabia na pokazywaniu ich treści bez należytej rekompensaty.

Ograniczenie dostępu do materiałów, które będą mogli zobaczyć tylko użytkownicy, którzy opłacili subskrypcję – czyli tzw. paywall – będzie obejmować jednak tylko materiały publikowane przez media w konkretnej sekcji Instant Articles na Facebooku. Abonament ma poprzedzać okres próbny, który pozwoli na zapoznanie się z co najmniej dziesięcioma bezpłatnymi informacjami przed aktywowaniem płatnej subskrypcji. Jeśli chodzi o koszt dostępu, ten ma być ustalany przez samych twórców.

 

5 odpowiedzi do “Facebook chce wprowadzić płatny abonament”

 1. Muszę wam coś powiedzieć bez fb, twittera, snapa, istagrama i tego innego badziewia też można żyć, naprawdę 🙂 wiem to z własnego doświadczenia. Pozdrawiam:)

 2. Z tego co czytałem, ewentualne opłaty nie dotyczyłyby poddstawowych funkcji więc spokojnie. Czy wejdzie? Im więcej kasy tym lepiej dla bogaczy niestety.

 3. Jezeli to nie jest kolejny #fakenews to koniec fejsa jest bliski. 1…2…3…

  1. To oficjalny komunikat. Myślę, że sprawdzają, jaki będzie odzew społeczeństwa albo przygotowują nowy portal społecznościowy.
   Pozdrawiam !

   1. Odzew zapewne będzie taki jak wiele lat temu kiedy tvp zrobila eksperyment z przerywaniem filmów reklamami. Chociaż dzisiaj ludzkość jest do tego przyzwyczajona wiec kto wie, kto wie…

Możliwość komentowania jest wyłączona.