Kolejki konnej czar…

Wyłowione z poczty:

„Chciałbym poruszyć temat atrakcji regionu a może i dalej. Kolejka konna do szpitala w Rudce ruszyła z wielką pompą, wydano na nią ogromne pieniądze i co?…Zabytek odrestaurowany, wagonik piękny,tory położone, tablice informacyjne zrobione, ludzie, którzy są blisko gminy i burmistrza zarobili niezłą kasę i dobrze, tylko coś tu chyba nie działa ? Widzę, że gmina z ludźmi się porozumieć nie potrafi, to przerażające ale może z koniem się wreszcie uda dogadać ??? Bo jak nie z koniem to z kim…? Ludzie przyjeżdżają, pytają, oglądają i na tym koniec. A gmina sie kolejką chwali. Chyba wiecej rzeczy u nas działa jak ta kolejka niestety ! Apeluje więc do wszystkich posiadaczy koni, aby zglaszali swoją chęć (i konia oczywiście), do pracy tak prestiżowej, może wreszcie koń z woźnicą casting przejdzie, choć poprzeczka chyba wysoka. Nawet pan Prezydent Komorowski swego czasu z wielką radością skorzystał z przejażdżki. Ponoć na stronie gminy jest informacja, że wagonik zepsuty. Może kapcia złapał, naprawię na swoj koszt jeśli taka bieda w gminie.”

Pozdrawiam !

Mieszkaniec.

 

Dziękuję za list i również pozdrawiam !

Pozdrawiam !

Admin e-mrozy

14 odpowiedzi do “Kolejki konnej czar…”

 1. A ja słyszałam, że pewien Pan co konie miał, ciągał tą kolejkę tam i z powrotem, a pieniądze za bilety ledwo mu starczyły na owies dla konia. Niestety po sezonie Gmina Mrozy opodatkowała Pana i z tego tytułu była cała awantura. Więc zbiesił się koń no i Pan, bo jak już pieniądze się spożytkuje, to z czego zwrócić do gminy. A w gminie taka praktyka jest, jak się kończy rok to strasznie brakuje pieniędzy, więc się opodatkowuje, szuka powodów do dodatkowych opłat każe zwracać to co już spożytkowano i t p. i t d.

   1. O ile się orientuję podatek dochodowy płaci się urzędowi skarbowemu a nie gminie

    1. Dobrze kojarzysz Elmo podatki dochodowe do US, a dopiero później wchodzą zwroty z podatków do gmin.
     Do gminy natomiast wpłacamy od nieruchomości, gruntu, podatek leśny. Więc dlaczego żądano od przewoźnika podatku od tych marnych kwot, które wpłynęły ze sprzedaży biletów za przewóz . Toż to nie kurort i chętnych do przejazdów nie było za wielu, więc chwała temu przewoźnikowi, że w ogóle chciał to robić. Teraz kolejka stoi i nic się nie dzieje a sporo kasy poszło na te odrestaurowane tory do szpitala w Rudce.

 2. Wstyd się przyznać, ale nie miałam okazji wagonikiem jechać, odkładałam na później. Dziecko codziennie pyta – czy dziś tramwaj jedzie? czemu nie jedzie? i tak dalej z właściwym dla małych dzieci natręctwem. Pomysły mi się skończyły: konik się potknął i nóżka go boli, pan motorniczy (woźnica?) wyjechał za chlebem, pękła szyna i muszą naprawić – jakby co, służę mniej więcej kilkudziesięcioma odpowiedziami, może któraś przypadłaby do gustu dobremu człowiekowi. Szkoda atrakcji, choć na cenę biletu niektórzy narzekali. Teraz pewnie by zapłacili. I dorzucili suchy chleb dla konia. Może choć atrapę konia postawić? Piszący projekty i zabiegający o unijne środki gminni urzędnicy mają pole do popisu. Jednym słowem – uruchomcie tramwaj!
  Ej, a może nie musi ciągnąć go koń? jakieś propozycje?

  1. @strajkującą
   O ile pamiętam, w ogłoszeniu o pracę była mowa o woźnicy z własnym koniem, więc najprawdopodobniej gmina nie prowadzi hodowli zwierząt pociągowych.

   1. A kto powiedział, że koń gminny, to koń prywatny nie może strajkować? Tez widziałam te ogłoszenia o woźnicy z koniem bo czytam stronę UG oraz BIP, a teraz i e- mrozy.

    1. Co powiecie na stworzenie zakładki z bezpłatnymi ogłoszeniami na tej stronie ? Może zrobić ankietę w tej sprawie ?
     Pozdrawiam !
     Admin

   2. Przyjrzyjcie się promenadzie przy fontannie. Czemu ona służy, czy tam są tłumy turystów !!!? Takiego luksusu mogą nam pozazdrościć kurorty uzdrowiskowe. Zgadnijcie ile kosztuje nas utrzymanie tego cuda, takich absurdów jest więcej, ale kto zabroni bogatemu ? Mam propozycję, żeby wciągnąć ten cholerny wagon do lasu to nie będzie drażnił ludzi i zaoszczędzimy na oświetleniu tego bubla ?

 3. Nie poprzeczka wysoko, tylko zarobek chyba marny, skoro tak krótko utrzymują się kolejni woźnice… Tak samo zresztą, jak operatorzy wind w przejściu pod torami.

Możliwość komentowania jest wyłączona.